Coś małej strzeliło do głowy

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Hejka, coś mojej szczurzycy odbiło do głowy żeby nie jeść... Jak uwielbiała łakocie tak teraz raz od czasu coś dziabnie ... Zauważyłem ostatnio że gryzie cały czas ściółkę , a jak weźmie jakiś smakołyk to myk do domku i dalej grzebie w ściółce i ją gryzie ;D Szczurka ma gryzwakę w klatce więc o co chodzi tutaj :D
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: olgapsiara »

Karmisz ją kocią karmą ? ???
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Niee, w miseczce ma ostatnio kasze gryczaną... może przez to, ale bardzo mnie dziwi że smakołyków nie chce, kupiłem jej suszone jabłka, takie kółeczka smakowe, ryż prażony, banan suszony (chyba w karmelu jest) dużo wymieniać co w tych smakołykach ma.. jak jeszcze nie dawno może 4 dni temu co chwilę by wcinała..
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: olgapsiara »

Banan w karmelu ? ( :o )
Szczur potrzebuje konkretnych składników. Musisz kupić jej normalną karmę. Polecam Vilmie ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

jako smakołyk, nie ma tego cały czas tylko raz od czasu dostanie jedną z tych rzeczy ;D
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: olgapsiara »

Karmel + szczur = choroba, lub śmierć ;)
Możliwe, że jest chora i dla tego nie jje ....
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: smeg »

Te wszystkie smakołyki nie są szczurowi potrzebne, cukier tylko im szkodzi. Wystarczy sucha karma + świeże warzywa jako smakołyk. Nie powinno się też przekarmiać szczurów, dorosły zjada ok. 15-20 g karmy w ciągu doby, więcej nie powinien dostawać, bo może utyć, a przez to w przyszłości chorować np. na serce i umrzeć w młodym wieku. Wydzielanie dziennej porcji karmy zapobiega też wyjadaniu tylko ulubionych składników a zostawianiu ziarna, szczur musi zjeść wszystko z miseczki, bo inaczej nie dostanie kolejnej porcji. Kasza gryczana nie wystarczy, szczur powinien jeść odpowiednio zbilansowaną karmę dla szczurów, zawierającą 11-15% białka (do końca 2 miesiąca życia nieco więcej) i 4-5% tłuszczu. Te wszystkie smakołyki dla zwierząt to jak chipsy i słodycze dla dzieci - nic zdrowego. Lepiej nie podawać żadnych gryzawek, a owoce i warzywa dawać świeże, niesłodzone.

Poza tym szczury to silnie stadne zwierzęta, Twoja szczurzyca potrzebuje towarzystwa tej samej płci. Przygarnij jej szczurzą koleżankę ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Tak mam zamiar przygarnąć ale w późniejszym czasie, dzięki za radę ! No to do sklepu po karmę trzeba się wybrać, btw. gryzawka to klocuszek drewna o zapachu waniliowym, jeszcze ma tą z ziarnami coś ala dla ptaków, dzięki wielkie za radę, banany w karmelu wyrzucam ;)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: olgapsiara »

W zoologu nie będzie Vilmie więc kup Versele-Laga Rat Nature, lub Versele-Laga Rat&Mouse Complite
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Okay, w pn si tam wybiore i zapytam czy maja =d
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: olgapsiara »

To prawie tydzień. A twój szczur musi mieć dostarczone wszystkie te składniki co napisała smeg.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Niestety na chwile obecna nie mam grosza przy duszy, a jak bym fo tego czasu dawal mu troszke jajk, mieska ?
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Ale ze mnie duren... Dalem troszke marchwk ,jablka,mieska i wcinala jak glupia. Liscie z rzodkiewki jej moge dac jak i rzodkiewke ?=)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: smeg »

Przez kilka dni da radę na domowych pokarmach, dawaj jej różne kasze z domu, niesłodzone płatki zbożowe (np. owsiane), możesz też dorzucić np. kilka kawałków surowego makaronu do pochrupania, surowe warzywa, kawałki owoców. Kawałek jajka na twardo, twarogu lub mięsa surowego albo gotowanego też można podać, ale raczej rzadko, mniej więcej raz w tygodniu, małemu szczurkowi można ze dwa razy. Rzodkiewkę można dawać, liście raczej też nie powinny zaszkodzić, chociaż moje szczury za nimi nie przepadają, są trochę kłujące.

Jeśli będziesz kupował karmę, nie bierz tych najtańszych w kartonikach - są bardzo niskiej jakości, zawierają samo suche ziarno i sztucznie farbowane chrupki. Lepsze mają suszone warzywa, owoce, robaczki, różnorodne ziarna ;) Jedna z tańszych sensownych karm to Vitapol Premium Line w foliowym opakowaniu (o taka: http://p.animalia.pl/img/produkty/zoomy ... szczur.jpg ), inne dobre są już raczej droższe: Versele Laga Rat Nature, Versele Laga Rat Complete, Beaphar XtraVital, Beaphar Care+. Bardzo tania i dobra jest Vilmie Premium, ale nie jest dostępna w sklepach stacjonarnych, tylko przez internet na zooplus.pl
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: Coś małej strzeliło do głowy

Post autor: Nutii »

Dzięki wielkie smeg :))
otóż wyczarowałem takie żarełko ;D
skład: jabłko, marchewka, orzech ziemny, pistacja, troszkę kokosu, kukurydza, groszek, pestka z dyni- do miski jeszcze dodałem troszkę kaszy gryczanej + suszone jabłko. A teraz biorę się za lekturę co można dawać szczurom czego nie ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”