Dobra klatka i pytanie o wybieg

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Domena
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 11, 2016 12:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Dobra klatka i pytanie o wybieg

Post autor: Domena »

Niedługo adoptuje 2 samczyki i nasuwa się tu moje pytanie o klatkę i wybieg
Czy 1 cm szpara pomiędzy prętami jest dobra ? (Czy mały szczurek nie wyjdzie? )
Czy ta klatka jest dobra na 2 samczyki ?
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 99560.html
-------------
A teraz pytania o wybieg myślałam aby kupić kojec np. taki jak dla psa i u góry aby szczurki nie wychodziły przymocować siatke ocynkowana z sklepu budowlanego i postawić klatke w tym kojcu.
I kiedy wychodzę do szkoły otwierac klatke i szczurki będą mogły sobie bez problemu wychodzić do kojca i wracac do klatki
A kiedy będę wracała po prostu będę je wypuszczała aby pobiegały sobie w pokoju/domu
Nie wiem czy to dobry pomysł ....
------------
Jeszcze jedno pytanie :P
Czy jeśli nie mam jak adoptować szczurki i znalazłam w pobliżu bardzo dobry sklep zoologiczny z dobrymi opiniami ze szczurki sa trzymane osobna , sa oswojone , zdrowe i sprzedawczynie się znaja to mogę kupic tam szczurki ?
Za wszelkie odpowiedzi dziękuje :)
Zemna:
Fiel i Azurro
Molciak
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 09, 2016 12:52 am

Re: Dobra klatka i pytanie o wybieg

Post autor: Molciak »

Taka klatka spokojnie wystarczy Ci dla dwóch panów, a i szpary między prętami nie są za duże, też mam taką klatkę tylko ciut większa ale i od tego samego sprzedawcy. :) Tylko przestrzegam przed tymi drewnianymi półeczkami. Jak zasikają to smród będzie niesamowity. Będziesz musiała czymś je zabezpieczyć, jakimś lakierem z atestem dla dzieci albo poszukać na forum innej alternatywy, ja swoje (doszczętnie zasikane przez moje panny) wymieniłam na drewniane panele, które już same w sobie są zabezpieczone.
Wydaje mi się, że ten wybieg będzie Ci zbędny. Może lepiej wypuszczać je po prostu gdy będziesz w domu i będziesz mogła mieć na nie oko? :)
Nie kupuj- adoptuj. Kupując szczurki w zoologu na ich miejsce przyjdzie parę innych, a masa ogonków czeka na dom. Sprawdź na facebooku na Szczurzych Adopcjach! :)
Moje dziewczynki, Aiko, Naomi, Bella i Pipi <3.
+Szary :-* ::)
Za tęczowym mostem: moja kruszynka Biały-Lucky. [*]
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Dobra klatka i pytanie o wybieg

Post autor: Vikikkii »

Klatka spokojnie wystarczy na dwa szczurki ;) Co do wybiegu proponuję jednak normalne wybiegi po pokoju i zabawę ze szczurkami, bo będzie zbędny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”