Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
edgein
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2016 10:25 am

Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: edgein »

Widziałem taką smyczkę dla szczurów w zoologicznym. Jest jeszcze parę dni ciepłych i myślałem czy by ich nie zabrać na spacer? Czy zrobię im więcej szkody(stresu)niż przyjemności zakładając im smyczkę i zabierając na spacer? Pytanie kieruję do osób, które już mają z wyprowadzaniem na smyczy szczura doświadczenie. Jak reagują? Czy to nie stres? W końcu ruchy naturalnie aktywnego i ruchliwego szczura są ograniczone? :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Paul_Julian »

Szczurków nie zabieramy na dwór na spacer w ogóle. To zbyt niebezpieczne - mogą sie zestresowac, przeziębic, przestraszyć... Niech sobie latają do woli po pokoju.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj w poście jest jescze troszkę info http://szczury.org/viewtopic.php?p=1019177#p1019177 , a na koncu jest link do tzw. digging box, czyli pudełka do kopania.
Do strony na dapper rat (bardzo fajna strona) i link do naszego tematu o pudełkach do kopania :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kaspijka
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 10, 2017 7:42 pm

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: kaspijka »

W ogóle ja jestem przeciwna smyczom.
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Tituba »

Moja szczurki biegaly po podworzu bez niczego. Zawsze same wracały do domu i nigdy ani nic je nie przestraszylo ani sie nie przeziebily.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Paul_Julian »

Ale więcej szczurków nie wypuszczaj na dwór. Są bardzo delikatnego zdrowia i nie powinny wychodzić na dwór, nawet w ciepły dzień. Taka wyprawa może je kosztowac nawet zycie. A w pokoju mozna im tez urządzić super wybieg z pudełkami do kopania ( tzw. digging box) , gałzeziami i labiryntami z kartonów. Ciepło i bezpiecznie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Tituba »

Nawet w takie jesienne dni z nimi wychodziłam i spacerowalem po mieście na ramieniu. Nic sie im nie stalo.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: IHime »

A teraz wyobraź sobie, że komuś zerwał się ze smyczy pies rasy myśliwskiej. Albo dowolny inny, który czuje zew krwi i lubi polować na wiewiórki. Jak obronisz swojego szczura? Co zrobisz, kiedy spanikowany skoczy w krzaki/studzienkę kanalizacyjną?
Albo inna sytuacja - osobę ze szczurem potrącił rower. Nic się nie stało, tylko szczur spanikował, gdzieś skoczył i mimo tygodniowych poszukiwań nigdy się nie odnalazł.
Po co fundować szczurowi coś, co nie sprawia mu przyjemności, a może być potencjalnie niebezpieczne?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Paul_Julian »

Tituba pisze:Nawet w takie jesienne dni z nimi wychodziłam i spacerowalem po mieście na ramieniu. Nic sie im nie stalo.
Ze swoją pierwszą szczurzycą też tak robiłem. Chodziłęm z nią np. do biblioteki i siedziała w kapturze, jezdziłem z nią w specjalnej torbie na ramię...
A potem doczytałem, ze to niebezpieczne i że jest ryzyko nie tylko zagubienia szczura, ale tez chorób ( zapalenie płuc , przeziębienie itd.)
Kilka zaszczurzonych osób , które któregoś roku były na Woodstocku, przywiozły stamtąd zagubionego szczura. Na forum jest dużo szczurów znalezionych na ulicy przez wolontariuszy i straz miejską. I sa to szczury częsciowo ogarnięte z człowiekiem, jak choćby mój Mink, który gryzł ze strachu, ale jest przyzwyczajony do człowieka i widać , że sie garnie i przytula ( jak już wlezie na ramię).

Wypadek z rowerzystą, który przytoczyła IHime wydarzył sie naprawdę :( http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41283&

To nie jest tak, że my Cię teraz opieprzamy za to co było. Tylko chcemy pokazać , że naprawdę moga sie wydarzyć różne rzeczy. A Kto raz miał już chorobę w stadzie, wie że czasem wystarczy naprawdę chwila i albinos się przeziębi, i moze umrzeć.

Także ten.. Po prostu nie rób tak więcej i ostrzegaj innych :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Tituba »

Wlasciwow kazde zwierzę moze sie przeziebic czy tam zgubić. Wiadomo ze raczej w zimie nie ma po co wychodzić. Wydaje mi sie ze jak sie odpowiednio szczury zachartuje to przeziebienie czy zapalenie nie będzie im grozić. Mozna np otwierać na poczatku okna w lecie do pokoj na cały dzien czu coś pozniej wyjsc z nimi na 5 mintu przrd domu w kapturze czy cos. Kurde jakos nie moge przestac myslec o tym ze nie zobaczą nigdy łąki...to takie jakies smutne xD szczególnie jak sobie przypominam jak poprzednie dniami lataly po podwórku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smycz - jak Wasze pupilki reagują?

Post autor: Paul_Julian »

Nie ma mowy o zadnym hartowaniu, naprawdę nie warto. To bardzo chorowite zwierzęta, nawet te z hodowli. Niektórzy wystawiają duże klatki na dwór( bez kuwety), ale jest ryzyko, ze szczurki się podkopią.

Jesli chcesz stworzyć szczurkom namiastkę łąki i zapewnić wspaniałą i bezpieczną rozrywkę to zrob im tzw. digging box. Czyli pudło z nietoksycznymi trawkami ( zboże), ziemią do roślin ( taką kupioną w kwiaciarni, bez chemii i nawozów) - wpuść szczury :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=3649

Tutaj też fajne zabawki http://www.dapper.com.au/toys.htm

Ja swoim własnie robię digging box z podłoża kokosowego i zasiałem tam trawkę (taką kupną mieszanke dla gryzoni) i już coś mi tam rosnie.

Zajrzyj też w temat Ol. , o tu : http://szczury.org/viewtopic.php?p=870435#p870435 U niej sa zawsze jakies fajne gałązki i roslinki, na wiosnę mlecze, koniczynki, stokrotki... Ol. sie zna na roslinkach i na pewno podpowie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”