Szczurki w UK

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blafouri
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 11:24 pm

Szczurki w UK

Post autor: Blafouri »

Witam!

Czy ktoś może jest w stanie mi powiedzieć gdzie w UK znajdę dobrego hodowce ? Od dłuższego czasu przeglądam ogłoszenia na pets4homes.co.uk ale widzę, że sporo się powtarza mimo upływu czasu.. Zainteresował mnie pewien Pan co sprzedaje szczurki ale widzę, że regularnie od ok 3-4mc dodaje ogłoszenia o nowych miotach i nie wzbudza to mojego zaufania bo wydaje mi się, że robi to typowo dla zysku..

Zależy mi aby szczurki które wezmę były z dobrego domu gdzie stawiają na maluszki a nie na to ile z nich zarobią. W zoologicznych widziałam nie raz ogonki ale nie zamierzam wspomagać popytu na zwierzęta ze sklepów.

Czy ktoś z forum może przebywa na Anglii i wie do kogo się mogę zgłosić ?

Pozdrawiam.
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Re: Szczurki w UK

Post autor: Baxi »

Nie mieszkam w Anglii a moje szczurki są z Polskiej hodowli, więc nie chcę wprowadzić Cię w błąd, ale wydaje mi się, że w niektórych krajach za granicą sklepy zoologiczne nie są zapyziałą norą jak u nas. Moja koleżanka mieszka w USA i tam kupiła szczury
ze sklepu. Trzy szczury były trzymane w bardzo dużej klatce (podobno nawet większej niż minimalne wymiary!) i wypytali ją jakie ma warunki, musiała podpisać takie "oświadczenie" że bierze żywe zwierzę i że ma dać mu dobry dom itp. Nie wiem czy tak jest w Anglii, ale może warto wejść do jakiegoś sklepu, zobaczyć jak tam mają zwierzęta. Bo jak u nas idę do zoologicznego kupić karmę i patrzę na 10 szczurów czy chomików upchanych w tycie klatce to mi ręce opadają -,- Ale tam może jest inaczej :)
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurki w UK

Post autor: smeg »

Owszem, za granicą też sklepy zoologiczne są złym miejscem do trzymania szczurów. Nawet jeśli sam sklep jakoś trzyma warunki, to sprowadza gryzonie z hurtowni, w której już nie jest tak różowo.

http://www.nfrs.org/NFRS_Breeders_List.pdf - tu masz listę hodowli zarejestrowanych w National Fancy Rats Society ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”