Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zioq3k
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 7:24 pm

Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Post autor: zioq3k »

Witam,
Niestety wczoraj odeszła moja świnka morska pigi która żyła 8 lat. Mam po niej klatkę i wszystkie akcesoria. Klatka jest naprawdę duża (ponad 70 cm długości) niemniej jednak zastanawia mnie czy rozstaw prętów nie jest za duży (wynosi on 3 cm )
Wiem, że dla szczurka muszę ją przerobić - dokupić kołowrotek jakieś rury, domek etc.
Czy się ona nada do tego? Czy niestety jak chcę szczurka to muszę kupić nową klatkę?

Orientuje się ktoś czy mocz szczurów śmierdzi bardziej niż mocz świnki morskiej, czy jest to porównywalne?

Zostało mi bardzo dużo granulatu Pinio zapachowego i 2 opakowania siana które świnka jadła, czy granulat nadaję się dla szczurów, czy niestety muszę się zaopatrzyć w trociny jeszcze?
Jakieś jeszcze specjalne rzeczy muszę wiedzieć na temat posiadania szczura? Przeczytałem już stąd wiele informacji ale może coś takiego jeszcze jest.

Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam
zioq3k
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 7:24 pm

Re: Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Post autor: zioq3k »

Nie widzę opcji edycji postu.

Obrazek

Tak wygląda ta klatka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Post autor: Paul_Julian »

Hej,
na początek to bardzo mi przykro z powodu śmierci świnki :( 8 lat to naprawdę sporo....

Jesli chodzi o klatkę, to odstępy faktycznie sa dużo za duże, i klatka jest chyba za niska. Byłaby pewnie dobra dla staruszków. Co do wystroju, to kołowrotka nie używamy, chyba że duzego i bez prętów. Ale szczury z nich nie korzystają, bo nudne.
Mozesz obejrzeć klatki innych użytkowników dla inspiracji : http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790

Co do granulatu zapachowego - jesli nie pachnie mocno, to warto go pomieszac z innym granulatem lub zwirkiem bentonitowym. Sianko sie nie nadaje.

Moze spróbuj sprzedać lub zamienić te rzeczy na forum świnkowym albo grupie facebookowej ?

Co do innych informacji, to przede wszystkim szczurki sa stadne (trzymamy jednopłciowo) i koniecznie przeczytaj tutaj takie podstawy :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=15893
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zioq3k
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 7:24 pm

Re: Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Post autor: zioq3k »

A powiedz mi, jak z tym moczem szczurków? Jest on bardziej wyczuwalny niż świnki czy porównywalnie? Z tego co wiem to chyba lepiej samiczki, no ale nie wiem. Zobaczę, może da się samą góre od klatki gdzieś kupić to wtedy bym mógł coś wyższego i z mniejszym rozstawem szczebelków.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy klatka po śwince morskiej nadaje się dla szczurka?

Post autor: Paul_Julian »

Moznaby tę klatke osiatkować, ale nie wiem czy jest sens jesli jest za niska.... Klatkę dla 2ch szczurów ( nową ) można nabyc za ok. 150 zł http://klatki.org/klatka-dla-szczura-ra ... A-60-hamak
Jest składana i ma duże drzwiczki. A jak masz finanse kupic większą - kup większą , bo 40 cm to taka graniczna najniższa wielkośc boku.
W kwestii moczu, to niestety nie pomogę, nigdy nie miałem świnek. Samce szczurków (nie kastrowani) na pewno bardziej wonieją niż samiczki czy kastraci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”