ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: bonsai »

Właśnie się dowiedziałam, że Asta jest Beige... :lol2:
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

[quote="bonsai"]Właśnie się dowiedziałam, że Asta jest Beige... [/quote]
Beige wśród polskich szczurów bez rodowodu niezwykle rzadko się zdarzają. Więc albo jesteś niesamowitą szczęściarą 8) , albo Asta nie jest beige, ale champagne. Odróżnia się po oczach - beige mają dark ruby (ciemny, wygląda prawie jak czarny), a champagne czerwone. Jeszcze chyba różnią się odcieniem, ale jak z tym jest, to się na tym nie znam :oops: .
Jeszcze fotki 8) :
beige
champagne
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 8:20 pm przez Elbereth, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: bonsai »

No właśnie Asta jest troszkę [minimalnie] ciemniejsza od champagne na fotce i ma oczy takie czerwonooki bige jak ten na przedostatnim zdjęciu o tutaj: http://spoiledratten.com/breedingrats4.html . Wogóle wygląda jak szczurek na tamtym zdjęciu... W świetle są one rubinowe a nie różowe jak u champange..... Napewno ma ciemniejsze oczka od mojej albinoski.... :jezor2:
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

[quote="bonsai"]Asta jest troszkę [minimalnie] ciemniejsza od champagne na fotce[/quote]
Są różne odcienie champagne. Np. moja śp. Norka była dosyć ciemna jak na champagne (fotka http://szczury.org/album_page.php?pic_id=6124 , oczy wyszły strasznie jasne na tym zdjęciu, naprawdę miała czerwone, ale futerko, szczególnie to z tyłu jest identyczne jak było w realu 8) ), a Vani (beige husky) to swoje beżowe ma teraz już zupełnie niewidoczne, jak była młodsza, to też tą beżową plamę na grzbiecie bardzo słabo było widać :? .

Jak dla mnie, to ten szczur na przedostatnim zdjęciu na stronie Spoiled Ratten Rattery to jest bardziej champagne niż beige. Może po prostu te oczy takie czerwone wyszły na zdjęciu, a naprawdę ma dark ruby.

[EDIT] Najlepiej wstaw jej zdjęcie, wtedy będzie można dokładnie ocenić, co to za odmiana.
Ostatnio zmieniony wt lis 14, 2006 5:36 pm przez Elbereth, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: bonsai »

'Niestety narazie zdjęcie jest niemożliwe.... :-(
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

szukałam na stronkach, jednak nie znalazłam znaczenia odpowiadającego nowemu szczurkowi, więc zwracam się do was. Maluch jest cały biały. czarny kolorek ma tylko na oczkach i plamkę między łopatkami. zdjęcia na razie nie mam bo maluch jest tak żywy, że nie da się go w miejsu utrzymac, ale myślę, że takie określenie znaczenia jest wystarczające ;) jeżeli nie to może jutro przy dzinnym świetle uda mi się jakąś dobrą fotkę zrobić ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

[quote="Karen"]Maluch jest cały biały. czarny kolorek ma tylko na oczkach i plamkę między łopatkami.[/quote]
Czarna "maska Zorra" ;) na oczach to jest odmiana masked 8) . Chociaż w standardzie na stronie AFRMA jest napisane, że nie mogą mieć żadnych kolorowych plam oprócz tej na oczach. Ale to może po prostu taka mała różnica od standardu 8) .

Fotka:
Obrazek
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Elbereth, on ma takie jakby plamki na oczkach i one się nie łączą ;) gdyby to był masked jak te na zdjęciu to bym się nie pytała ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Lazanka »

A moze dalmatian? Tylko po prostu latki si etak "mylaco" rozlozyly ?
Przyklady dalmatynczykow tutaj :)
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Lazanka, coś takiego jak ten pierwszy dalmatian tylko te łatki bardziej na oczka nachodzą no i między łopatkami ;) fotkę jako taką udało mi się zrobić ale nie jest najlepsza, bo się nie da małego utrzymać :P
http://i49.photobucket.com/albums/f280/ ... IM1910.jpg (naprawde kiepskie ale widać jako tako znaczenie ;) )
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

A może patched?
[quote="Spoiled Ratten Rattery"]Spot on the face[/quote]
O ile rozumiem, to po prostu szczuraski tej odmiany mają plamy na twarzy, a nie jest napisane dokladnie jakie.

Niedawno był do adopcji samczyk patched, na tym http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/895 ... 3dd93.html zdjęciu widać, że jedna łatka dotyka oczka, to taki z łatkami dookoła oczu chyba też może być 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

Elbereth, no to sprawa się chyba wyjaśniła ;) maluch ma bardzo podobne plamki na oczkach ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Login
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 1:43 pm

Jaka to rasa ?

Post autor: Login »

Witam. Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów.
A więc: Szukałem po różnych stronach internetowych, na forum, ale dalej nie jestem pewien jaką rase reprezentuje mój szczur...
Nawet niewiem czy jest taka rasa :) . Oto on:
http://img258.imageshack.us/img258/8661/ratts0.png
PS: Przepraszam jeżeli naruszyłem jakiś punkt regulaminowy...


Scalone z tematem juz istniejacym.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony ndz lut 04, 2007 10:02 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Olo13
Posty: 44
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:08 am

RE: Jaka to rasa ?

Post autor: Olo13 »

Wydaje mi się że to jest Huski ,ale pewności nie ma.Może to być też Kapturek Ale wątpie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

RE: Jaka to rasa ?

Post autor: sue »

Olo13, mówisz o umaszczeniu. Rasa to zupełnie co innego.
Login Tobie też chyba chodzi o umaszczenie?
Ostatnio zmieniony ndz lut 04, 2007 2:27 pm przez sue, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”