ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: polizmnie »

klauduska pisze:to jednak irish jest.
czyli moge się dowiedzieć jaka poprawna jest cała nazwa mojego klocka ??
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Licho »

standard (rodzaj sierści), black (kolor) irish (plamka)

pytanie jeszcze czy ma taką lśniącą sierść czy poprzetykane siwymi włoskami i jak dużo tych włosków jest
Obrazek
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: polizmnie »

włosów ma troche siwych sporo na bokach sierśc w porównaniu do drugiego ogona ma bardzo lśniącą i dłuższą.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: klauduska »

standardowa sierść jest dłuższa od rexowej. albo się tak może wydawać. moje standardy różnią się między sobą długością sierści [np Hasz ma wyjątkowo długą] i szorstkością [np Tycik ma delikatną]. samice i kastraty mają delikatniejsze futro niż samce [moją Kiwę mogłabym miziać i miziać ;)].
To, że twój black ma białe włosy poprzetykane, to normalka. Mój ma tak samo. Ciemne szczury [russian americany też] srebrzeją z biegiem czasu.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: polizmnie »

klauduska pisze:standardowa sierść jest dłuższa od rexowej. albo się tak może wydawać. moje standardy różnią się między sobą długością sierści [np Hasz ma wyjątkowo długą] i szorstkością [np Tycik ma delikatną]. samice i kastraty mają delikatniejsze futro niż samce [moją Kiwę mogłabym miziać i miziać ;)].
To, że twój black ma białe włosy poprzetykane, to normalka. Mój ma tak samo. Ciemne szczury [russian americany też] srebrzeją z biegiem czasu.
No tu racja samice mozna głaskać i glaskać a samiec ma taką sztywną sierść ze szok ale jest boski . a czym się różni sierśc satin albo velvet czy jkoś tak od rex ??
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: WildHeart »

satin jest u myszy....
veelveeten jest delikatnie pofalowana, rex jest silnie pofalowana z silnie pokreconymi wlosami ;)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: klauduska »

WildHeart pisze:satin jest u myszy....
veelveeten jest delikatnie pofalowana, rex jest silnie pofalowana z silnie pokreconymi wlosami ;)
a wcale, że nie prawda :P. velveteena ciężko odróżnić czasem gołym okiem od rexa. na dt był u mnie rex, który prawie wcale nie był pofalowany, ale to był rex, a nie velveteen. poza tym falowanie u rexów zmienia się z wiekiem szczura. dopyt się o to wielu hodowców itd.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: polizmnie »

a ja mam pytanie :P

kiedy mozna zobaczyć różnice w uszach standard i dumbo ??
bo mam takiego małego stwora i chodzi mi po głowie ze uszy mógł dziedziczyć po babci ale czy Tylko jeden z 21 byłby dumbolem ??
i oto foty :

http://img849.imageshack.us/img849/2152/20110509110.jpg
http://img546.imageshack.us/img546/2159/20110509111.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/9643/20110509109.jpg

zaczynamy oswajanie.

Piękny american blue z sierscia rex i moze uszami dumbo. a znaczenie self.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: klauduska »

dumbo jak nic :)
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: polizmnie »

musze się lepiej przyjrzeć ich uszom mozliwe ze jeden Tylko dumbo wyszedł ?? bo rexy i standardy sa napewno choć z niebieskich tylko 1 rex z uszami dumbo i znaczeniem self :P reszta standardy z znaczeniem irish jezeli juz dobrze kojarze. I juz mamy partnera do taty:P bo niebieskie wszystkie samce :P i tak mysle ile by tu szczurasów zostawić mam klate wielką z szafki ( znaczy mieć będe) 2 klatki średnie ( na 2 szczury) i jedną dosc duza ;P więc nawet pomysle o zostawieniu większości klusek. Na pewno u mnie zostanie ten z tata.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Rozmowa niezwiązana z tematem przeniesiona: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... 11#p777611
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Geny odpowiadające za uszy dumbo są recesywne. Jeśli oboje rodziców niosą dumbo gen, to 25% potomstwa ma szanse mieć uszka dumbo. Przy czym natura nie działa matematycznie, jest bardzo prawdopodobne, że tylko 1 z miotu będzie mieć takie uszka. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: polizmnie »

babcia malucha jest do niego podobna albo on do babci :) rodzice maja uszy standard. i matka jest black hoded uszy standard siersc rex a tata black uszy standard siersc standard i znaczenie irish a malenstwa sa pomotane pomieszane i kazdy inny. :)
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: polizmnie »

potzrebna mi wiedza na temat fuzza :) i moje pytania kiedy rozpoznac czy to fuzz czy nie fuzz ?? one chyba normalnie rodzią sie i mają włosy jak to jest ??
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: polizmnie »

interesuje mnie wszystko na temat tego szczura. kolor, sier śc uszy itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”