ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

ODMIANY, KOLORY

Post autor: Nakasha »

Dużo czytałam postów, bardzo różnych, ale nadal nie wiem.... znalazłam sporo o rasach, ale nigdzie dobrego i wyczerpującego opisu kolorów, a czytać jakichś 400 tematów nie mogę^^''.

Husky - jakie to są dokładnie kolory? I czy to zależy do łaciatości, czy tak są nazywane tylko jednolite?
A agouti?
A taki kapturek brązowoszaro-biały ma jakąś konkretną nazwę?
A szczurek biało-kremowy?
A taki łaciaty, ale z łatkami na głowie, a nie jednolitym kapturem? (pomarańczowy jelcz ma takiego na zdjęciu w opisie :])... moglibyście wyjaśnić mi poszególne kolory (nie rasy) szczurków?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: nezu »

Nakasha, maluszek ktorego ma jelcz w opisie to wlasnie husky. Mlody husky.
Husky pozniej jasnieja, jedne bardziej, drugie mniej. Niektore staja sie niemal biale, inne pozostaja takie szare. Ale zawsze kolorek z mlodosci sie przejasnia.
Odmiana z taka strzalka ktorej sie kolor nie zmienia to blaze
ten brazowoszarobialy kaptur to zapewne jest kaptur aguti..;)

a bialokremowe to bialokremowe, moga byc kremower husky, kapturki, berkshire(bialy brzuszek) i tak dalej.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: WildMoon »

Uff, ja tez sie przylacze.
Temat nie do wyczerpania. Co jakis czas pojawiaja sie nowe odmiany kolorystyczne i inne.
Podam moze stronki, ktore lepiej wyjasnia (z pieknymi fotkami;))
American Fancy Rat and Mouse Association
Spoiled Ratten Rattery
National Fancy Rat Society
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Nakasha »

Czyli husky to takie biało-szare cuś z śmiesznymi łatkami na głowie (takie widełki :) )?.. i to to zawsze ma szare łaty? tu chodzi o ułożenie łat (jak, np. kapturek: kapturek nie zależy do koloru tylko od wyglądu łatek), czy właśnie od koloru?

Husky pozniej jasnieja, jedne bardziej, drugie mniej. Niektore staja sie niemal biale, inne pozostaja takie szare. Ale zawsze kolorek z mlodosci sie przejasnia. <= to się niektórzy właściciele zdziwili na pewno :P Moje czarno-białe kapturki też jasnieją... a raczej... niektórych sierść czarna zaczęła mienić się na brązowo, a innych pozostała kruczoczarna ^^''. A wszyscy to rodzina :P

"Odmiana z taka strzalka (??? ja plosię o zdjęcie :P) ktorej sie kolor nie zmienia to blaze"
"ten brazowoszarobialy kaptur to zapewne jest kaptur aguti..;)" <= czyli chodzi o kolor: taki buroszarorudy?... (ciężko mi określić dokładnie jaki to kolor.... takie wszystko w jednym ^^'' jeden włosek jest bardziej szary, inny bardziej brązowy, inny czarnawy...)

"a bialokremowe to bialokremowe, moga byc kremower husky" <= ojej czyli husky to ułożenie łat, tak?..... "berkshire(bialy brzuszek)" <= o taką mam agouti :) tylko brzuszek ma nie biały, a też taki rudawy bardziej :P

Hehe dziękuję bardzo za informacje :) :) :) :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Meggy »

Nakasha, o huskich możesz poczytać sobie tu i tu sama mam takie i są to ślicznotki choć na początku wyglądały zupełnie inaczej
kamila
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 1:34 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: kamila »

hmm a jaki to jest kolor: http://irith13.fm.interia.pl/Pic_2219.jpg
z tego co wyczytalam to kapturek
ale jeszcze ktos mowil ze moze agouti
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Meggy »

nie agouti jest tu, ten jest beżowy, a kapturek tu układ plam, więc jest to beżowy kapturek :)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Dinusia »

agouti sa takie bardzo brazowe! Zobaacz na to zdjecie! kliknij tutaj
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

aguti polega wlasnie na tym, ze pojedyncze wloski roznia sie od siebie kolorem... ogolnie daje to odcien mniej wiecej zwyklego kanalowca... ;) moja nadinka jest aguti (z bialym brzuchem i skarpetkami):
http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/nadia36.jpg

szatan za to (tez z lewen strony) jest bezowy - co doskonale widac, kiedy mozna go porownac z abishai (albinoska, z prawej strony zdjecia)...
http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/diabel&abishai01.jpg

"Zdjęcia szczurów, akcesoriów dla gryzonii, fotografie innych zwierząt - mogą być umieszcane w rozdzielczości nie większej niż 200 na 300 pikseli". / edit mod
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mag
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 4:21 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: mag »

oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: oliwi@ »

ale zaczekajcie. czy z husky nie jest przpadkiem tak że są nie tylko szare? bo np. beżowy szczur też może wyjaśnieć i wtedy chyba też mówi się że jest husky, tyle że beżowy....
Moje czarno-białe kapturki też jasnieją... a raczej... niektórych sierść czarna zaczęła mienić się na brązowo, a innych pozostała kruczoczarna ^^
to nie są husky. zmiana z ciemnego (najczęściej czarnego) na rudawy czy coś podobnego, to oznaka dojrzałości, może nawet i wieku, najczęściej kolorek ten pojawia się na łapkach i przy nasadzie ogonka, i chyba najbardziej widac to u samców...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Dona »

u czarnych kapturów (black hooded) rudzenie powoduje słaby gen... przez ten właśnie gen szczury maści czarnej i czarne kaptury z wiekiem zmieniają nieco barwę swego futerka na rudawy. Przyczyną może być również przebywanie na słoneczku lub linienie (wypadanie sierści, pojedyńczych wlosków) :)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Meggy »

a czy juz nie doszliśmy do tego, że husky to układ plam + jaśnienie futra? I że nie ma nic wspólnego z kolorem?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Fam »

to chyba najpopularniejsze odmiany
najprosciej:
kapturkowe- maja glowe innego koloru i pasek przez grzbiet do ogonka (czarne, szare, bezowe znaczenia)
huski- znaczenia od tylu glowek do oczek i na grzbiecie jak u psow (husky) i do tero jasnienie z wiekiem czasem zmiana koloru (zn. siwe, czarne(u mlodych), bezowe)
agouti- umaszczenie w 'melanż' jak u szynszyla lub koszatniczki (szare lub brezowo-bezowe)
albinosy- biale i czerwone oczka
jednololorowe- (czarne, szare, bezowe, brązowe)
no ikolorki zadsze o ktorych mozna ksiązke napisac wiec nie wspomninam
oczywiscie mozliwe są mieszanki jak np. kapturki agouti, czy cale czarne z bialymi lub szarymi znaczenaiami (gwiazdki, skarpetki, brzuszki itp. plamki)
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

aguit to chyba nie moze byc szary... bo to jest tak zwany "dziki" koloerk... czyli wloski sa czarne i brazowe i to daje taki odcien nietypowy :lol: nie wiedzialam ze moga tez byc szare aguitki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”