ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

Wild: dziekuje bardzo:) szkoda, ze nie mam rasowca... kamufluje sie, ćwok jeden!;P

i, konczac optymistycznie, Waclaw ma chwilowo wokol siebie 4 samice i wszystkie probuje bzykac po szczurzemu, ale ma tego pecha, ze jajec juz nie ma:>
z drugiej strony, fajnie ma... bez problemow i zobowiazan moze sobie teraz pouzywac:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

BerkShire?

Post autor: knautia »

[quote="Yatta!"]ten przystojniak, ktorego An wam pokazala, to nie chwalac sie.. khe khe.. moj Bob! [/quote]
śliczny! niezły facecik :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

[quote="an"]Wild: dziekuje bardzo:) szkoda, ze nie mam rasowca... kamufluje sie, ćwok jeden!;P[/quote]
Rasowca? A co masz na mysli piszac, ze nie masz rasowca? Przeciez latke na brzuszku ma w stylu American Irish :) W ogole wszystkie Wasze szczury maja swoja fachowa nazwe. Twoj, a raczej Yatty, jest Black American Irish ;)
Ja tam juz dawno zwatpilam naprowadzac forumowiczow na fachowe nazyw ich szczurow, bo i tak wracaja do okreslen typu 'mam szczura biszkoptowego' ;) No ale nie wszyscy, wiec nie bede uogolniac :D
Pozdrawiam :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

BerkShire?

Post autor: an »

zacznijmy od tego, ze w rzeczywistosci gdzies mam to, czy moj szczur jest rasowy i jak sie nazywa. wazne, ze jest pieszczoszkiem :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Kadzemu co sie podoba ;)
Tez nie wychwalam sie, jakie to piekne mam szczury, ale dla mnie warto miedzy innymi wiedziec, jakiego sa umaszczenia (pomijajac rasowosc potwierdzona rodowodem).
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

BerkShire?

Post autor: pani_rotten »

to w takim razie moj morfi jako synek wacka tez ma cos z tej rasy :D a dokladniej mowiac kiepsko go dokladnie obejrzec ale brzuszek ma taki jakby ze srebrnymi przeblyskami :) wiec black to on nie jest ;)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

[quote="pani_rotten"]to w takim razie moj morfi jako synek wacka tez ma cos z tej rasy :D a dokladniej mowiac kiepsko go dokladnie obejrzec ale brzuszek ma taki jakby ze srebrnymi przeblyskami :) wiec black to on nie jest ;)[/quote]
pani_rotten: Rasy to: Rex, Dumbo, Hairless, Tailless itd. - mowimy o rasie wtedy, kiedy wyglad szczura rozni sie od szczura standardowego. Np. Dumbo, roziacy sie wizualnie nizej osadzonymi, plastusiowatymi uszami a anotomicznie inna budowa czaszki i bardziej krepa budowa ciala.

To, o czym tutaj caly czas mowa to odmiany. Czyli roznie kolorki futerka i rozne znaczenia na brzuchu, u szczura standardowego. Szczura siersci prostej, standardowej, itd. :)

A szczur Black American Irish, to calkiem prosto mowiac: Szczur z czarna sierscia (Black) i bialymi znaczeniami na lapkach i brzuszku, ktore rozmieszczeniem sa odpowiednikiem znaczen o fachowej nazwie American Irish. :)
Obojetnie, czy szczur ma biale latki na brzuchu, czy jest na brzuszku posrebrzany (np. jak agouti) zawsze pierwsze wymienia sie w nazwie jego kolor (top color). W Twoim wypadku Black a pozniej nazwe znaczen ;)
Np. Czarny kapturek - Black Hooded.

Poprawcie mnie jesli sie myle :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Lulu »

[quote="WildMoon"]Rasy to: Rex, Dumbo, Hairless, Tailless itd. - mowimy o rasie wtedy, kiedy wyglad szczura rozni sie od szczura standardowego.[/quote]

nie smiac sie, bo nie wiem :oops: czyli satin to tez rasa, a nie odmiana?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Tez, droga LuLu ;)
http://www.afrma.org/ratvar.htm
W sumie standard tez sie zalicza do ras, ale pod wzgledem, ze wlasnie TO jest standard, czesto sie tak do tej sprawy nie podchodzi :P
Wiem rowniez, ze 'variety' to po polsku odmiana. Ale tutaj i nawet w Niemczech przyjelo sie, ze w tym przypadku mowimy o rasach.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

BerkShire?

Post autor: pani_rotten »

WildMoon, och przepraszam bardzo za przejezyczenie :P i dzieki za wyjasnienie....to ja juz nie wiem jaki on jest....na swoje potrzeby nazwe jego rase/odmiane/variete sliczniusia :D jest to bardzo popularna odmiana ogonkow :wink:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Lulu »

na swoje potrzeby nazwe jego rase/odmiane/variete sliczniusia Very Happy jest to bardzo popularna odmiana ogonkow

hihi, wszystkie nasze szczurki sa tej odmiany ;) :lol:
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Oj dziewczynki, ja tu na powaznie, jak jakas pani wykladowiec, a Wam sie psikusow zachcialo :lol: Ale zgodzic sie musze, wszystkie to slicznusie :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

BerkShire?

Post autor: pani_rotten »

tak jest pani profesor :P a moze doktor :wink: hi hi....semestr zaczynam za miesiac wiec nie dziw sie psikusom :D
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

BerkShire?

Post autor: Mona i Kuba »

Hej!
Nie ma sensu zakladac nowego tematu, a skoro mowa tu o latkach, pregach i kropkach :) to moze i nasza Lile poddamy lekkiej analizie :)

Przekopalismy kilkanascie stron angielskich i nic podobnego do Lilki nie znalezlismy, ale na francuskich cos bylo... niestety francuskiego zadne z nas nie zna.

Generalnie znalezlismy, ze posrod kapturow (hooded) wyroznia sie jeszcze cos, co oni nazywaja "vache". Sprawdzalismy w slowniku, wynikaloby, ze to krowa :D i cos w tym jest :)

Zreszta zobacznie sami te materialy, zwlaszcza ze wiemy, ze niektorzy z Was znaja francuski.

http://perso.wanadoo.fr/lesratlsaciens/le_rat.htm
http://cathy.chapot.free.fr/modeles.htm


A jak wyglada sama Lila mozecie zobaczyc w naszej prywatnej galerii

Wydaje nam sie, ze na krowe, to ona sie kwalifikuje, ale zobaczcie i ocencie sami :) No i czemu takie okreslenia znalezlismy tylko na francuskich stronach?

Link usunięty /Paul Julian, mod
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Krówka. »

wyglada jak Vache :] :thumbleft:
wiecej nie powiem bo sie nie znam :drunken:
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”