Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: smeg »

Jeśli wąsy proste, to sierść była przerzedzona z zaniedbania. Double-rexy, fuzzy i sphinxy mają kręcone wąsy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Agusta »

Tak też myślałam... :(
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Lilien »

Zwierzaki są sporowadzane niewiadomo skąd, często z hurtowni żeby wyszło taniej. Siedzą w tych klatkach biedne i zaniedbane a taki sprzedawca klienta często w ten sposób bierze na litość, żeby takiego kupił. To jest CHORE :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek
albinka_pepi
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 02, 2012 6:25 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: albinka_pepi »

Oczywiście zwracam uwagę sprzedawców

moje pierwsze szczurki (albinka 3miesiące i pepi 2 ) sa wzięte z zoologicznego
wiem popełniłam błąd bo powinnam zaadoptować, ale wtedy nie interesowałam się tak szczurkami i niestety myslałam że to normalne.
dopiero teraz dzięki wam wiem jak mam postępować:-) i zapewne zaadoptuje 3 dziewczynkę

jednakże zwracam uwage o nietrzymanie samiczków i samiczek razem, o warunki jakie mają


pozdrawiam
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: bibcok »

Ja również kupiłem szczury z zoologa;/ Jestem z Nowego Sącza byłem w zoologicznym na Ul. długosza ,zejscie po schodach na dół.Po wejsciu zapytałem się czy są szczurki młode,Sprzedawca odpowiedział ze są mają ponad miesiąc.Ja na to czy mógłby mi pokazać je. Sprzedawca miły z wyglądu odpowiedział ze zaraz przyniesie.Skierowałem sie w kierunku szklanej sciany za ktorą były myszki,chomiki ,papugix10 w jednej maleńkiej klateczce. Noi czekam ...Sprzedawca idzie w moim kierunku z jakims białym wiadrem;'/ kładzie na stół i wymuje z niego wielkie spasione szczury ktore miały ponad 1,nie wiadomo ile miały skoro ponad miesiac mogły miec nawet 1.5ROKU! Wyjmował je za ogon.Odrazu powiedziałem mu zeby sie nie fatygował ,że nue skorzystam i wyszedłem;/ to jest MASAKRA szczury trzymać w wiaderku?!
Ja nie wiem czy w takich sklepach żadnych kontroli nie ma czy co?! no chyba ze jak ejst to sprzątają wszystko ,czysciutko jest i interes kręci sie dalej;/
julia2s
Posty: 173
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:41 am
Lokalizacja: wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: julia2s »

Nie bardzo wiem czy w tym dziale to opisać, ale...
Ostatnio kilka razy zachodziłam do sklepu ZOO Centrum w Magnolii we Wrocławiu i za każdym razem ze szczurzymi dziewczynkami przebywał samiec. Raz zwróciłam uwagę to babka powiedziała, że to pewnie przez pomyłkę. Poszłam kilka dni później, nowe szczurki a sytuacja ta sama. Jak interweniować?!?!
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

Kto, jak kto, ale ja mam dosc duze doswiadczenie ze sklepami zoologicznymi w Zielonej Gorze. W jednym mnie oszukali i sprzedali samice, zamiast samca, w drugim sprzedali doroslego, zdziczalego szczura agouti ( nie wiem, czy przypadkiem nie mial troche krwi dzikusa, bo wszystko i wszystkich gryzl), ktory zaraz umarl, znam warunki w tych sklepach i powiem jedno :
mozna sie starac, rozmawiac, nie wiadomo, jak prosic, grozic. Nie zawsze to pomaga, ale jezeli nawet pomoze to zwierzaki caly czas sa rozmnazane, nie zapomnijmy o tym !!
Przez to sa chore, maja uczulenia, wady genetyczne, krocej zyja. I co z tego, ze poproaimy im warunki, jak one i tak beda caly czas dziko rozmnazane, a gdy przestaniemy prosic, to warunki z dnia na dzien moga sie pogarszac?

Ja nic nie mowie, tylko proprostu obserwuje i wyciagam wnioski, kiedys chcialabym zalozyc jakas dzialalnosc, ktora sprawdza warunki trzymania zwierzat w sklepach zoologicznych - wtedy na pewno cos zdzialam.
Takie marzenie ::)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

Hej, a czy mozna przystapic do TOZ w wieku 13 lat ?? ;)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

Wiedzieliscie, ze TOZ wspiera sklep zoologiczny ? O.O
To zle, moim zdaniem to zle, wszystkie sklepi zoologiczne za zle, jezeli sprzedaje sie w nich jakikolwiek zywy towar :)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

Ok, wczoraj bylam w sklepie zoologicznym i postanowilam zrobic analize zwierzakow, ktore tam byly. Jest to jeden z ``lepszych`` w moim miescie...

FRETKA - o fretkach wiem tyle, ze sa to drapiezniki i musza codziennie przebywac z czlowiekiem conajmniej 4-5 godzin. Nie nadaja sie na zwierzeta typowo klatkowe, to znaczy moga byc w klatce, ale nie caly czas, tylko w nocy, jak sa goscie, itp. W innym wypadku fretka bedzie bardziej tchorzem, niz fretka.

SZCZURY - ciut za mala klatka, ale niewiele. 2 dorosle samce lezaly przytulone w siebie i w ogole nie reagowaly na czlowieka. Caly czas spaly. Z kolei w innej, maciupenkiej klatce dla myszki byla szczurzyca, samotna, spala w swoich odchodach i trocinach...

CHOMIKI - byly 3 klatki z chomikami :

1 - mnostwo malusienkich chomiczkow wtulonych w siebie w malusienkiej, wrecz nie wystarczajacej na 1 chomika klateczce.

2. - mokry, agresywny chomik.

SWINKI MORSKIE I KROLIKI - byly w tejn samej klatce, jako ze to zwierzeta innego gatunku, nie moze tak byc. Tak w tym sklepie jest caly czas.

No i byly jeszcze jakies takie wiewiorkowate, ale nie znam sie na nich, wiec nie bede sie wypowiadala.

Poza tym w tym sklepie sa jeszcze plazy i gady - maja zdecydowanie za male terraria moim zdaniem. Niby sie nie znam, ale wodze weza zbozowego, ktory siedzi w terrarium 30x40...


Jak chcecie, zebym zobaczyla jakies inne w Zielonej Gore, niby ``zaufane``, prosze - pojde i sprawdze.


Pozdrawiam
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Agusta »

Trzeba zwracać uwagę ludziom w takich sklepach.. Postraszyć ich jakaś organizacją itp...
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Entreen »

Z resztą nie dyskutuję, ale króliki i świnki morskie mogą być razem w jednej klatce i nie jest to rzadko spotykane.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

To, ze sa nie znaczy ze moga. Swinki morskie porozumiewaja sie kwiczeniem i gruchotaniem, a krolik ''mowi'' cialem - sa to zupelnie 2 inne gatunki, nie moga byc razem w klatce. Maja zupelnie inne zachowania wobez siebie, inne rzeczy potrzebuja jesc, potrzebuja towarzystwa swojego gatunku, wiec nie probuj mi wmowic, ze swinki morskie i kroliki moga byc razem w klatce.
A szczur i mysz moga byc razem ? Zastanow sie...
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: mania85 »

A w jakim sklepie byłaś?
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: iwciunia11 »

W Meduzie w Tesco...
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”