Szczurek a wyjazd zagranice

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

lilia, jesli jedziesz tak blisko jak do Niemiec (biorac pod uwage inne kraje) to moze zdecydujesz sie na podroz busikiem? Zabieraja szczurki bez problemu.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Krówka. »

doris zwierzeta jezeli juz to sa w specjalnym pomieszczeniu - podgrzewanym, wyciszonym itp, wiec krzywda podczas podrozy im sie nie dzieje, ale wiekszosc lini nie bierze W OGÓLE innych zwierzat na poklad (nie chodzi mi o czesc przeznaczona dla ludzi).
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

szczur za granice

Post autor: szninkiel »

Ja widziałam ostatnio w Locie na trasie Nowy Jork-Warszawa babkę z kotem. Normalnie na pokładzie, u niej na kolanach. Tyle, ze w biznes klasie, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Niestety to ogromna roznica.Po pierwsze klasa biznesowa, a po drugie kot. Po trzecie nie wszystkich stać.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur za granice

Post autor: lilia »

No rzeczywiście, mnie nie staćna biznesklasę w LOCIE :sad3:
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

Odp: szczur za granice

Post autor: Frankfurterka »

UWAGA !
Mieszkam w Niemczech i za 3 dni bedę wiozła swoje szczurki do Polski,  a tydzień póxniej z powrotem do Niemiec.
Dzwoniłam na przejscia graniczne i dowiedziałam się, że szczurkom nie potrzebne są żadne zaświadczenia w UE, najwyżej mogą zarządzić kwarantanne, ale ze szczurami nikt tego nie robi!!
Dlatego spokojnie można przewozić szurki w klatce samochodem nie ukrywając ich pod siedzeniem.
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
Awatar użytkownika
Achu
Posty: 63
Rejestracja: wt maja 22, 2007 10:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Odp: szczur za granice

Post autor: Achu »

Jeśli ktoś by mógł odpowiedzieć jeszcze dzisiaj będę wdzięczna (jeśli nie to pewnie i tak będzie po ptakach).
Chciałabym wiedzieć, czy ktoś ma doświadczenie z przewozem szczura POZA Unię Europejską? A konkretnie do Chorwacji. Ambasada i powiatowy wet o tej godzinie telefonów nie odbierają, jutro co prawda będę też dzwonić, ale jest to dla mnie sprawa 'na gwałt', gdyż jeśli okaże się, że nie potrzeba nic ew. jutro do wczesnego popołudnia da się załatwić, to właśnie jutro wyjeżdżamy : ) wiadomo, chodzi mi o to, czy są potrzebne jakieś zaświadczenia etc. i czy starczy od mojego veta czy od powiatowego itd itp. no a jeśli nikt nie wie to postaram się nie zapomnieć dopisać tu, czego się dowiedziałam, bo może ktoś kiedyś jeszcze będzie miał taki problem.
Obrazek

[*]Varda - u mnie od 2.10.2004 - 20.06.2006
[*]Zdrapka - u mnie od 2.01.2007 - 30.05.2008
Chmurka - od 2.01.2007 wciąż z nami
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Odp: szczur za granice

Post autor: Ewasz »

Drugi rok jeżdżę z szczurasami do Chorwacji. W zeszłym roku wyrabiałam paszport ale jest on tylko ważny 15 dni a my byliśmy dłużej, więc wyjazd z CH. był już nielegalny.
W tym roku chłopaki jechały w koszu piknikowym i przed każdą granicą przykrywaliśmy go kocem. Zamaskowaliśmy klatkę.
Dlaczego?
Dlatego, że mimo iż podobno szczura można przewieźć bez papierów, to na granicy może być zarządzona kwarantanna wg widzimisia kontroli granicznej. Woleliśmy nie ryzykować.

Na marginesie rzadko zaglądano nam do paszportów a do samochodu to ani razu, a do Chorwacji jeździmy od trzech lat.
Awatar użytkownika
Achu
Posty: 63
Rejestracja: wt maja 22, 2007 10:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Odp: szczur za granice

Post autor: Achu »

No my też od kilku dobrych lat, ale wiadomo, że nigdy nic nie wiadomo. Dzwoniłam przed wyjazdem do powiatowego lekarza weterynarii, powiedziano mi, że na wyjazd do Chorwacji potrzebują tylko i wyłącznie zaświadczenia, że są zdrowe, wystawiane przez lekarza weterynarii 'dowolnego'. Jednak na wszelki wypadek też klatkę miałam zamaskowaną, a na granicy dziewczyny były przykrywane kocem ; ) po co kusić los?
Z kwestii nieformalnych, ogony miały się zupełnie dobrze, zarówno w podróży jak i w ciepłym kraju. Nie mówię, że zachowywały się jak w domu, chociaż w sumie już na miejscu, kiedy weszły do własnej klatki czuły się zupełnie normalnie. W podróży po prostu spały albo leżały, apetyt miały (w drodze) trochę mniejszy, zwłaszcza Zdrapka, ale ona ogólnie mniej je, no i nie można powiedzieć, żeby w ogóle nie jadły czy nie piły.
Co więcej, można powiedzieć, że nawet mocniej się przez tą całą podróż i zwiedzanie przywiązały, teraz mamy naprawdę super kontakt ; ) (przez jakiś czas miałam dla nich mniej czasu i trochę mnie nie było, w podróży to nadrobiłyśmy : ) moja dłoń niemal cały czas 'spała' z nimi w transporterze).

Pozdrawiam wszystkie szczury 'wędrowne' : )
Obrazek

[*]Varda - u mnie od 2.10.2004 - 20.06.2006
[*]Zdrapka - u mnie od 2.01.2007 - 30.05.2008
Chmurka - od 2.01.2007 wciąż z nami
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Odp: szczur za granice

Post autor: Ewasz »

Ja mam podobne doświadczenia. Z konieczności ( przed wyjazdem dostaliśmy zawszonego chłopaka i z podrzucania ich komuś -nici) musieliśmy zrobić tego lata ponad 4 tysiące kilometrów.
Okazało się to bez problemowe. Pozdrawiam ogoniastych podróżników.
rz3znik
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 04, 2009 1:03 am

Przewóz przez granicę

Post autor: rz3znik »

Jak jest z przewozem małych zwierząt takich jak chomiki i szczurki z UK do Polski? Może ma ktoś doświadczenie w takich sprawach i może pomóc

Połączone z podobnym tematem. /Agata
Viharo
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 7:50 pm

Re: szczur za granice

Post autor: Viharo »

Hejka wszystkim,

W lato planuje zabrac moich dwoch urwisow do Polski z Finlandii.
Czytalam juz ze wystraczy zaswiadczenie ze sa zdrowe i wygodna klatka, ale chcialam sie zapytac, czy jest moze gdzies jakies oficjalne zrodlo skad mozna sobie wydrukowac informacje, w razie jakby pan celnik mial zly dzien.
Na http://www.wetgiw.gov.pl/ nie znalazlam niczego o szczurach, tylko ciagle te psy, koty i fretki : P
Napisalam do nich nawet maila z jakies 2-3 miesiace temu, ale zostalam kompletnie olana i do dzis nie mam odpowiedzi. Ambasada Polski tez sie jakos nie rwie zeby mi odpowiedziec, a linie lotnicze stwierdzily zeby zapytac sie ambasady bo one nie widza. I tak sobie laze po zamknietym kole a czas ucieka, ze nie wspomne o cenach biletow ; )

Chcialam sie tez zapytac jak przewoz szczura wyglada obencie, jak niby mamy te otwarte granice.
Czy po przyjezdzie normlanie idzie sie po walizke i dopiero jak sprawdzaja paszport mam meldowac o szczurze?: D

Dzieki za pomoc: )
Awatar użytkownika
Krolewna
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 12, 2009 8:29 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Odp: szczur za granice

Post autor: Krolewna »

Frankfurterka pisze:UWAGA !
Mieszkam w Niemczech i za 3 dni bedę wiozła swoje szczurki do Polski,  a tydzień póxniej z powrotem do Niemiec.
Dzwoniłam na przejscia graniczne i dowiedziałam się, że szczurkom nie potrzebne są żadne zaświadczenia w UE, najwyżej mogą zarządzić kwarantanne, ale ze szczurami nikt tego nie robi!!
Dlatego spokojnie można przewozić szurki w klatce samochodem nie ukrywając ich pod siedzeniem.
To mój post - niestety nie pamiętam hasła do konta.
Potwierdzam, że szczurki rzewiozłam - bez żadnych sensacji - jechały ze mną i do Polski i z Polski do Niemiec - nie było żadnego problemu :)
Olika
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 13, 2009 8:24 pm

Re: szczur za granice

Post autor: Olika »

Witam Wszystkich.
W sobotę planujemy podróż z Uk do Polski wraz z naszymi szczurkami,najlepszą opcją dla nas jest prom,tak więc moje pytanie jest następujące czy nie będzie problemu z zabraniem szczurów na pokład i co jeśli chodzi o opłatę,czy jest ona taka sama jak np. za psa lub kota i czy musimy informować o tym że mamy zamiar zabrac szczurki na pokład??
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczur za granice

Post autor: zocha »

Olika czy mogłabyś napisać jak minęła podróż? Jestem bardzo ciekawa czy były jakieś problemy z przewozem szczurków. I ja wyglądało to z opłatami? A przede wszystkim jak szczurki zniosły podróż :) ? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informację.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”