Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

skoro nie mozesz mamy przekonac to nie bierz sobie szczura skoro nie mozesz miec dwoch. po co ci jeden szczur, zeby go meczyc?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

No to nie kupuj szczurka, co za problem? Jak możesz tylko jedno zwierzę, kup chomika albo papugę. Po co chcesz na siłę męczyć biedne zwierzątko, któremu nie możesz sprawić towarzysza? Z własnego widzi-mi-się? Wiesz, że to bardzo egoistyczne? Powinieneś najpierw zastanowić się, czy szczur jest odpowiednim zwierzęciem dla Ciebie. Skoro jest stadny, a Ty nie możesz mieć dwóch osobników, powinieneś na razie zrezygnować i kupić jakieś zwierzątko, które może żyć samo, np. chomika. Może za 3, 6 czy 10 lat, mama zgodzi się na dwa szczurki. Ja na swoje czekałam 9 lat, aż do skończenia pełnoletności. I wiesz co? Na dobre mi to wyszło. Dużo czytałam, pytałam ludzi. Wiele się o szczurach nauczyłam, ich życiu, potrzebach. Zastanów się, czy poczekanie nie jest najlepszym wyjściem i na razie sprawienie sobie chomika. Chomiki to też wspaniałe zwierzęta! Miałam kiedyś europejskiego, który ważył 500 gram. Był wielki i wszyscy się śmiali, że to świnka morska. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Już mówiłem że miałem chomika ;) .A co do czekania,to cierpliwość nie jest moim atutem...Mama by pozwoliła na 2 szczurki jakbym sobie sprawił większą klatke.Moim zdaniem to też bezsensu trzymać 2 w małej klatce,a co do powiększenia klatki to zrobie tak,jak z chomikiem:Klatke będe wkładał czasami do dużego pudła,a w pudle dużo zabawek i rur ;) .Chomik sie świetnie bawił.A szczurkowi jeszcze jakąś line,sznureczek.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

ale PO CO ci szczur, musisz go miec bo masz zachcianke?
to sobie kup klocki albo gre jakas nowa, nie wiem, cokolwiek, ale nie zywe stworzenie ktore potrzebuje odpowiednich warunkow, ktorych nie jestes w stanie zapewnic.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Ale co to ma do rzeczy, że miałeś chomika? To nie możesz mieć drugiego?

A karton odpada, bo szczur wszystko zeżre. Karton szczególnie.

Najpierw mówisz, że mama nie pozwoli na 2 szczurki w ogóle. Teraz, że pozwoli, ale potrzebna większa klatka. Zdecyduj się. A skoro potrzebna Ci większa klatka, to może ją kup?

A skoro nie masz zbyt dużej cierpliwości - nie bierz szczura. Czasem oswajanie trwa kilka miesięcy.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Chomiczkowa klatka nie nadaje się do trzymania tam nawet jednego szczura. Nie jest to "widzi mi się", tylko sam to zauważysz jak wsadzisz tam szczura. Ja pierwszą klatkę też kupiłam trzypoziomową chomiczkówkę i wydawało mi się że szczury tam luksus będą miały. Ale w miarę jak zaczęły rosnąć widać było, że się w niej nawet jeden nie zmieści a co dopiero dwa. Tak, że klatkę tak czy inaczej musisz kupić większą.
Trzeba pamiętać, że szczurom, jak każdemu zwierzakowi, trzeba zapewnić choćby minimalne warunki do życia (czyli te, o których wyżej piszą forumowicze). Szczury mają z krótkie życie, żeby mogły żyć byle jak ;) Zresztą decyzję o posiadaniu (jakiegokolwiek) zwierzaka trzeba bardzo dokładnie przemyśleć pod kątem czy masz dla niego warunki ;D
Obrazek
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

Axen97, podsumujmy więc to co napisałeś:

- Mama nie pozwala Ci mieć dwóch szczurów,
- nie stać Cię, na dużą klatkę (więc pewnie również na dobry żwirek do niej, dobrą karmę, weterynarza itd.)
- nie masz cierpliwości, więc możesz nie dać rady oswoić szczurka ze sobą
- nie masz wiedzy na temat tych zwierząt, skoro chcesz go wypuszczać do kartonu albo zapoznawać z samiczką kolegi

Nie stać cię finansowo, psychicznie itd. na posiadanie szczura, a co dopiero dwóch (które stanowią minimum).
Niestety, przykre, ale musisz sobie odpuścić, szczury nie są dla Ciebie. Poszukaj innego zwierzaka, albo nie bierz nic.
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Gecko - Nie jestem cierpliwy,ale poczekać,żeby szczurek się oswoił to jest nic ;) .Dowiedziałem się od kumpla,że ma 3 klatki,i jak mi szczurek podrośnie(ja chce kupić takiego caaałkiem malutkiego)to mi pożyczy większą klatke.Po za tym nie mam za bardzo jak osłonić kabli od kompa i będe szczurka musiał odciągać.A co dopiero jakbym miał 2 czy 3....to już w ogóle meksyk by był :-\ .
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Dziecko, czy ty czytać umiesz?
Musisz mieć przynajmniej 2 szczury tej samej płci.
zwierząt nie kupujemy w sklepach zoologicznych.
kable można osłonić, nie wymyślaj problemów.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

zwierząt nie kupujemy w sklepach zoologicznych.
Nierozumiem tego "zakazu".Przecież nie wszystkie zoologiczne są beznadziejne i zwierzęta w nich są niezdbane.Jest jeden u mnie taki,w którym dopiero co się małe urodziły są gdzieś takie - ___________ może ciut większe...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Wiesz co? Idź do tego zoologicznego, kup sobie jednego szczura, trzymaj go w chomiczej klatce. Tylko potem nie pisz o tym na forum, bo nie widzę sensu nas stresować i dawać świadomość, że ktoś maltretuje szczura 'na naszych oczach', bo jest nieodpowiedzialnym, niereformowalnym dzieckiem.
Po co w ogóle tu piszesz, skoro i tak nie masz nawet ochoty przyjąć do siebie prawdy, bo masz swoją rację, która jest najlepsza? Nas jest 20, ale co z tego, bo Ty jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej.
Tylko wiesz co? Jak już kupisz w zoologu szczura, nie wchodź nawet na forum. I nie waż się pisać potem, że jest chory, że umarł już po 1,5 roku. Przecież i tak nic Ci nie powiemy mądrego, bo Ty będziesz wiedział lepiej.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
BabyP
Posty: 82
Rejestracja: czw sie 19, 2010 5:11 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: BabyP »

Axen97

Widzę ze bardzo chcesz szczurka mieć. Pamiętaj jednak że to nie jest zabawka. Tak jak próbują uświadomić Ci inni forumowicze, szczur nie jest zwierzęciem ani łatwym w wychowaniu ani tanim w utrzymaniu. Wiem tez z doświadczenia ze szczur nie może mieszkać w klatce bez towarzystwa. Gdy ja byłam młodsza (ok 12 lat) i rodzice kupili mi szczurka przyznam bez bicia-nie potrafiłam się zwierzątkiem zająć tak jak należy :-\ po prostu nie miałam o nim zielonego pojęcia. Może powodem było np brak komputera i internetu, brak doświadczenie, chwilowa fascynacja itp. Po pewnym czasie rodzice odebrali mi zwierzątko i oddali je. Tak się to skończyło.
A co jak będzie i tak w twoim przypadku? Przemyśl to bo po co zwierzak ma się męczyć?

Podstawowe warunki które musisz spełniać jeżeli chcesz mieć szczura:

1. Musi Cię być na niego stać.
2. Musisz mieć dla niego dużo czasu.
3. Musi mieć towarzystwo.

Jeżeli nie spełniasz tych warunków to lepiej daj sobie spokój.
,,To co czuję jest tylko moje''
Obrazek
Ze mną: Lucia,Luna, Misia,Cooky,Yogi, Maleństwo. Za TM: Tabuś, Husky, Poldek, Szajbus, Lucky
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Z kasą dam rade ;) .A inne podpunkty
2.Mam mnóstwo wolnego czasu nawet w roku szkolnym :D .
3.No z tym to problem będzie :-\ .Ale go będe bardzo często do kolegi przynosił(on też ma)
Annika
Posty: 63
Rejestracja: pn lut 01, 2010 10:57 am
Lokalizacja: Kraków/Tilburg/Poppel

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Annika »

Szczur jest zwierzęciem nocnym, będziesz go nosił do kolegi w nocy? Nie sądzę. Zresztą, czytając to co piszesz, to nie powinieneś myśleć o żadnym zwierzątku domowym, skoro nie leży Ci na sercu jego dobro...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

czytam to i aż mnie ciarki przechodzą.

czy mamy napisac po chińsku, DUŻYMI LITERAMI, żebys zrozumial, że szczur musi miec szczurze towarzystwo tej samej płci 24/dobę?

stac cię na szczury? a będziesz wydawał około 200 pln miesięcznie na jedzenie, ściółkę itd? i w razie czego dwa razy tyle na leczenie?





do tego chcesz chorego, upośledzonego genetycznie szczura z chowu wsobnego, za wczesnie odstawionego od matki - będziesz miał szczęście jak zwierzę przeżyje rok.


jak dla mnie jestes nieodpowiedzialnym smarkaczem, który ma gdzieś dobro zwierząt i idzie w uparte "bo tak". bez sesnu jest jakakolwiek rozmowa z tobą, szkoda tylko nerwów na tak rozkapryszone dzieci.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”