Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Azaril
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 22, 2006 8:50 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Azaril »

Najbardziej mnie wkurza głupota ludzka i to, że ludziom sie nie przetłumaczy bo oni "i tak wiedza lepiej" wrrr.... no po prostu tylko baseballa wziac! (sorrki ale mnie naprawde cos trafia).
Też mam już z tym troszke doświadczenia... Najpierw przybyła do mnie Sara, i była sama przez jakiś czas(pół roku? wiem że to dużo ale wtedy się jeszcze na tym zupełnie nie znałam). Postonowiłam jej kupić przyjaciółke bo widzialam że sm8utno jej samej.. a ja przez szkołe nie molam jej zbyt duzo czasu poswiecac... Przybyla do nas Sheila ale Sara ja na poczatku gryzla (szok!) jak byly razem w klatce. Wiec byly osobno, byly tylko razem puszczane i po jakimś czasie znowu sprobowalam je wpuscic razem do klatki... okazalo sie ze jest wszystko ok i przerodzilo sie to w wielka przyjazn... tego sie nie da opisac slowami, jak Sheila sie opiekowala Sara kiedy ta umierala... :( Sheilusia w ciagu kilku dni posiwiala na pyszczku i ujawnil sie (to chyba od tego?) guz sutka (juz jest wszystko ok). W mieszy czasie dokupilam Sahare ale Sheila jej nienawidzila wiec Sahara musiala byc sama... po smierci Sary polaczylam ja z Sheila - na poczatku by;ly klotnie, po operacji znowu byly przez tyg. bez siebie wiec zrozumialy ze lepiej razem niz osobno i teraz jest wszystko ok i wszystko wskazuje na to, ze bedzie wielka przyjazn:)
Boli mnie tylko ze Soshi jest sama, ale to sie niedlugo zmieni:)

PS:ok, troche przynudzilam;) mam prosbe... o rade... moja kumpela, ktora zarzeka sie ze kocha strasznie zwierzaki i chce byc wetem chce miec szczurka...(jednego! juz kiedys miala) powiedzialam jej zeby wziela ode mnie 2 bo ja niedlugo bede chciala jedna ze swoich rozmnozyc... ona na to ze nie bo 2 sie nie da oswoic... i ze jak miala jednego to bylo wszyskto ok... no myslalam ze leb ukrece... nie pomagaja tlumaczenia, nie pomogl nawet post Mychy... Ona W-I-E L-E-P-I-E-J... moge zabic?;) a tak serio: prosze, powiedzcie, co jeszcze jej moge powiedziec, zanim mnie sz* jasny trafi...
Na zdjęciu Sarenka... ['] 14.02.2006
Nigdy Cię nie zapomnę Kochanie...
Sheila ['] 23.06.06 :(
Kocham Was Powtory;(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: limba »

Powiedz jej ze jak chce trzymac jedno zwierze to niech kupi sobie chomika. Pokaz jej forum i ten temat. i wytlumacz dokladnie nature szczura jako zwierzecia stadnego. Zapytaj sie czy jej by sie usmiechalo spedzac cale zycie bez kontaktu z czlowiekiem, jakby nie miala do kogo sie odezwac, zadzwonic itp. Zapytaj czy bylaby wtedy szczesliwa. A jesli chce byc weterynarzem to lepiej niech zacznie zglebiac nature roznych zwierzat(i nie myslec egoistycznie), a nie slucha sie porad ludzi z zoologa (bo podejrzewam ze to info o trzymaniu szczura samego i ze dwa sie nie daja oswoic to wlasnie info od "fachowcow" w zoologach".
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Shurka »

limba81, a co zrobić jeśli rodzice nie chcą większej ilości niż jeden, który również został przyjęty z litości? Tak bardzo chciałam sprawić przyjaciółkę mojej Shurce, ale mama powiedziała, że nie chce na głowie kolejnego zwierzęcia :cry: Co przebywamy z ogoniastą dużo czasu razem, ale...to nie to samo co drugi ogoniasty futrzaczek :-( Nie wiem co zrobić żeby mamę przekonać. Od dwóch lat nie jeżdżę z nimi na wakacje, a ona nadal upiera się, że jak gdzieś wyjedziemy to znowu będzie trzeba po całej rodzinie rozwieść zwięrzęta :-( Oczywiście jak mam moją Shurkę to mogę z nią jeździć wszędzie, a mama twierdzi, że jak będę miała dwa to już całe "zoo" i nie będę ich ze sobą wszędzie "targać" :cry: Co robić? :cry: :cry: :cry: :cry:
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
kamyczek1995
Posty: 46
Rejestracja: pt mar 03, 2006 6:06 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kamyczek1995 »

Moja mama mówi NARAZIE NIE!!! MUSZĘ ZOBACZYĆ <ŻE OPRÓCZ SZCZURA NAUKĄ TEŻ SIĘ INTERESUJESZ!!!

A TATA: KAMIL DAJ MI SPOKÓJ, I TAK CUDEM NA JEDNEGO SIę ZGODZIłEM... ALE Z DRUGIEJ STRONY BęDą WYMAGAłY MNIEJ POśWIęCANIA CZASU I BęDZIESZ MóGł ZAJąć SIę SZKOłA...

(Rodzicom chodzi o to ,że mam szanse na pasek....)
A Ty co sądzisz o szczurach?
Janek
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 09, 2006 1:50 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Janek »

Mam jednego szczurka(samca)ma 5 tygodni. Chciałbym dokupić mu kolege do towarzystwa. Ale nie wiem czy mam klatke odpowiednią jej wymiary 50dłu,40sze,50wys. Ma 3 poziomy. Zamierzam zrobić terz wybieg z desek. Czy moja klatka nie jest za mała??

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sro Mar 15, 2006 4:38 pm ]
Zapoznaj sie z dzialemo klatkach i zawartym w nim SPISIE TRESCI. Ten temat dotyczy troche czego innego. limba81 mod.
Janek
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kmamil »

Ja mam pytani czy jeśli mam szczura 8 miesięcy jest sam (wiem że to długo) czy moge mu jeszcze dokupić przyjaciela po tak długim czasie czy Ogryzek go zaakceptuje i czy moja klatka wystarczy na ich dwoje ?? wymiary to 50cm x 30cm x 35,5cm i posiada 2 poziomy, a i nie posiadam 2 klatek jakby się nie polubiły. Napisałem o tym tutaj ponieważ o klatce bym musiał napisać w innym działe o łączeniu ogonków w innym, a chciałbym to wiedzieć żeby mój Ogryzek się nie nudził.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Elly »

Warto spróbowac. W koncu szczurek nie moze caly czas byc sam. A jak się nie polubią, trudno.. Nowego szczurka będziesz musiał oddać, jak nie posiadasz dwóch klatek. Ale zazwyczaj szczurki są otwarte na nowe znajomosci :P malo przypadków jest takich, ze absolutnie nie potrzebny jest przyjaciel
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: limba »

Klatka za mala nawet na jednego szczura.. laczenie albo moze pojsc gladko albo moze troche potrwac. Wszystko zalezy od szczura, i Twojej cierpliwosci.(i mocnych nerwow ;) )
Zawsze jednak warto..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kmamil »

WIem że mała ale ostatnio mam w planach nową klatkę więc może będe miał 2 klatki i wtedy byłoby już lepiej z łączeniem.
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Santa99 »

"Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?" No i powiedzcie to moim rodzicom :? Cytuję tatę: "Tutaj siedzi taki szczurek w okularach" Hahaha... Ale śmieszne. No i jak ich przekonać? :-(
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Azaril
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 22, 2006 8:50 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Azaril »

Satna ja już mam wyprobowany sposob... po prostu dokupujesz drugie szczurka i uswiadamiasz rodzicow po fakcie:p w moim przypadku zawsze działalo. (-mamo kupilam szczurka - idź go natychmiast oddaj! - ale zobacz jaki fajny... - ojej śliczny zostaje!) jednak to dosyc ryzykowne i jezeli nie jest sie 100% pewnym ze to zadziala to jednak bym nie polecala...:)
Na zdjęciu Sarenka... ['] 14.02.2006
Nigdy Cię nie zapomnę Kochanie...
Sheila ['] 23.06.06 :(
Kocham Was Powtory;(
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kmamil »

Uuu.... u mnie by się na 99.9% nie przyjelo ja bym wolał jednak pogadać z rodzicami, ale u mnie nie będzie problemu z następnym ciurkiem (mam nadzieję)bo mama bardzo lubi zwierzaki :D ;)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Shurka »

u mnie niestety ten problem jest :cry: Mówię do mamy: "a może postawię Cię przed faktem dokonanym? przyprowadzę drugiego i po sprawie? -o nie. Jeśli przyprowadzisz drugiego, to obiecuję Ci, że wylecą oba. Będziesz miała swój dom, to kupisz sobie i dwadzieścia." :cry: No nie pogadasz :cry: (Shurka została przedstawiona rodzicom, kiedy już była od kilku dni w domu. Z dobrego serca w tym domu została :twisted: )
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kmamil »

Mówię do mamy: "a może postawię Cię przed faktem dokonanym? przyprowadzę drugiego i po sprawie? -o nie. Jeśli przyprowadzisz drugiego, to obiecuję Ci, że wylecą oba. Będziesz miała swój dom, to kupisz sobie i dwadzieścia."
U mnie jest bardzo podobnie tylko moja mama zgadza się na dużo szczurów tylko nie mam takiej klatki.
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Shurka »

kmamil, moja może i by się zgodziła, gdyby ten pierwszy nie został przyniesiony bez jej pozwolenia i zakazu "nie do przełamania",pt. "żadnych więcej zwierząt". Zakaz został złamany, więc teraz się odbija :-(
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”