Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

Axen97 pisze:Ale go będe bardzo często do kolegi przynosił(on też ma)
Nie możesz go zanosić do kolegi, jeśli on ma samiczkę! Szczury się wam rozmnożą i będzie problem.
Axen97 pisze:Z kasą dam rade ;)
Pisałeś, że nie masz 120 zł na klatkę, to jak chcesz sobie poradzić z comiesięcznymi wydatkami?

Przykładowo: Jedzenie (karma plus kolby itp.) - 30 zł; żwirek do klatki (przy dwóch zmianach na miesiąc) - 35 zł,
plus ewentualne dodatkowe koszty, nie myśląc nawet o tym co będzie, jak weterynarz okaże się konieczny...
Axen97 pisze:2.Mam mnóstwo wolnego czasu nawet w roku szkolnym :D .
I będziesz rozmawiał ze szczurem w jego języku, będziesz go iskał, będziesz z nim spał i biegał po klatce?


Axen97, musisz zrozumieć, ze nie możesz mieć szczurka! Nie i już! To nie jest zabawka, więc nie zachowuj się,
jak dziecko (choć pewnie dorosły nie jesteś) i nie kupuj zwierzaka jeśli nie jesteś w stanie odpowiednio się nim
opiekować!
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

U niektórych ludzi szczurek jest jeden w dodatku z zoologa i im żyją po 2,5 roku i są szczęśliwe.zalbi - udam że tego nie widziałem,bo aż mi sie przykro robi jak ktoś o mnie takie rzeczy pisze :'( .Naprawde ZALEŻY mi na tym szczurku,ale potrafie się opiekować gryzoniami i innymi zwierzętami.Jak miałem 9 lat to miałem kota,ale go cioci musiałem dać,bo przeprowadzałem się gdzieś indziej i nie mogłem kota mieć.Rok później miałem chomika.Był u mnie bardzo szczęśliwy i żył dość długo(trafiłem akurat na starą samiczke...).U mnie na osiedlu błąka sie kotek,a nikt nie może wziąść go do domu.Więc go codziennie z kolegą karmimy i głaszczemy,a ja dzwonie po innych kolegach czy go przygarnąć któryś nie może.Nie wiem dlaczego uważacie,że nie potrafie się zwierzętami zajmować i traktuje je jak zabawki,skoro nawet tego nie widzieliście :-[ :'( :'( .
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

A co do wyboru płci to kupiłbym samiczke bo:
1.Kolega ma samiczke.
2.Jest mniejsza od samca.
3.Jest bardziej energiczna,ciekawska.
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Axen zgłoś się do tego wątku: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t= ... 36#p712036
Ten szczurek musi być trzymany sam, a jest śliczny. Dodatkowo będziesz miał swojego szczurka jednego, a przy okazji pomożesz być może znaleźć mu dom. Jeśli oczywiście spełnisz wymagania osoby, która go oddaje.
Obrazek
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Bardzo chętnie bym go przygarną :D .Ale niestety,Poznań to "troche" za daleko ode mnie :'( ,a pocztą przecierz szczurka nie wyśle.
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: syntonia »

Przejrzyj wątek transportowy http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819 trochę wysiłku i uda Ci się załatwić transport ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Od tego jest wątek transportowy. Jeśli się zdecydujesz i ktoś kto szczurka oddaje zaakceptuje Twoją kandydaturę na opiekuna to transport też się znajdzie. A to jeden z nielicznych szczurków, które mogą być same.
Obrazek
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

Axen97 pisze:(...) i są szczęśliwe.
Skąd to wiesz, umiesz rozmawiać ze szczurami?
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: s@kur@ »

U niektórych ludzi szczurek jest jeden w dodatku z zoologa i im żyją po 2,5 roku i są szczęśliwe
wątpię. psychologiem zwierzęcym nie jesteś, ani nie umiesz się ze szczurem porozumiewać... skąd wiesz?
zalbi - udam że tego nie widziałem,bo aż mi sie przykro robi jak ktoś o mnie takie rzeczy pisze
prawda czasem boli...
Nie wiem dlaczego uważacie,że nie potrafie się zwierzętami zajmować i traktuje je jak zabawki,skoro nawet tego nie widzieliście
też mogę dokarmiać koty na osiedlu, a w domu trzymać legwana w terrarium 50x100x30cm [przykładowo, nie znam się na tych stworach].
Rok później miałem chomika.Był u mnie bardzo szczęśliwy
o... napisał ci na gg? nie wiesz czy był do końca szczęśliwy...
Naprawde ZALEŻY mi na tym szczurku
zależy ci, bo to twoja [może chwilowa] fascynacja... chcesz mieć bo to fajne. gdyby naprawdę zależało ci na tych pięknych zwierzętach, to przygarnął byś dwa, a jeżeli nie możesz sobie na to pozwolić- zrezygnował.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

o jezusie...
moi drodzy użytkownicy, którzy usiłujecie temu dzieciakowi wytłumaczyć wszystko: darujcie sobie! marnujecie czas i nerwy na pisanie tego, co ten dzieciak i tak nie pojmie bo nie rozumie podstaw albo zrozumieć nie chce bo ma nagłą zachciewajkę kupienie sobie zwierzaka bez względu na to co z nim się stanie. jedyne co możemy zrobić to dać sobie spokój i współczuć zwierzakowi, który będzie pod jego opieką. Podsyłanie mu wszelakich linków do poczytania i tak jest bez sensu bo on i tak wie lepiej . Dlaczego? Bo kolega tak mówi. Podstawówka się kłania, czyż nie?


Na tym forum są ludzie, którzy cały swój wolny czas i pieniądze poświęcają szczurom. zajmują się nimi od wielu wielu lat. oni naprawdę wiedzą lepiej od Twojego kolegi jak opiekować się tymi zwierzakami. weź sobie raz na zawsze do serca te rady bo my jedyne o co dbamy to o dobro zwierzęcia.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ankuś28 »

Axen97 pisze:mamy nie przekonam w żaden sposób,żeby mieć 2 szczurki.Ona uważa,że człowiek może zastąpić drugiego szczurka
Moi rodzice też byli przeciwni trzymaniu 2 szczurów. Ale mam 2. Jak tego dokonałam? Odpowiednie argumenty. Męczyłam o szczura przez rok. Rodzice zgodzili się-warunkiem miało być dobre świadectwo i zachowanie. Kiedy jednak poczytałam to forum i dowiedziałam się, że trzeba trzymać 2 szczury minimum, powiedziałam o tym rodzicom. Powiedzieli, że absolutnie nie, że w ogóle nie było mowy o 2. Ale wyłożyłam kawę na ławę, przedstawiłam im sytuację i się zgodzili. A jeszcze jak poszliśmy zaadoptować, to tatę (który ma bardzo miękkie serce, jeśli chodzi o zwierzaki) tak urzekły te małe potworki, że widziałam taki rodzaj uśmiechu (nie umiem wytłumaczyć), że wiedziałam, że weźmiemy 2 :D
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

ankuś28 pisze:Rodzice zgodzili się-warunkiem miało być dobre świadectwo i zachowanie.
Ten argument przekonuje chyba wszystkich rodziców :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ankuś28 »

Haha :) ale na średnią 5,6 i tytuł laureata (skończyłam podstawówkę) trochę musiałam się namęczyć :)
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Chyba, że ukończyło się już edukację. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ankuś28 »

Też racja, Blanny-niestety, mi jeszcze trochę zostało.
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”