Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

ankuś28 pisze:Też racja, Blanny-niestety, mi jeszcze trochę zostało.
Raczej stety :) Okres nauki w szkole to najfajniejsze chwile i najmniej prawdziwych, życiowych problemów. Choć studia też złe nie są ;D
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ankuś28 »

Wiecie, że nasz "geniusz" Axen97 kupił szczurzycę w zoologu? I trzyma ją w chomikówce. Jak się dowiedziałam, to mi się tak tej szczurki żal zrobiło, że szok.
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Kolega uwaza, ze ta klatka wystarczy itd. bez komentarza, już miał całkiem długi temat. Do pewnych ludzi pewne rzeczy nie docierają . Szkoda zwierzaka. To nie jest miejsce na takie rozmowy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

Szkoda, że nie ma jak namierzyć takiego głupiego gó*** i porozmawiać z jego rodzicami... ręce opadają.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Blanny pisze:Wiesz co? Idź do tego zoologicznego, kup sobie jednego szczura, trzymaj go w chomiczej klatce. Tylko potem nie pisz o tym na forum, bo nie widzę sensu nas stresować i dawać świadomość, że ktoś maltretuje szczura 'na naszych oczach', bo jest nieodpowiedzialnym, niereformowalnym dzieckiem.
Po co w ogóle tu piszesz, skoro i tak nie masz nawet ochoty przyjąć do siebie prawdy, bo masz swoją rację, która jest najlepsza? Nas jest 20, ale co z tego, bo Ty jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej.
Tylko wiesz co? Jak już kupisz w zoologu szczura, nie wchodź nawet na forum. I nie waż się pisać potem, że jest chory, że umarł już po 1,5 roku. Przecież i tak nic Ci nie powiemy mądrego, bo Ty będziesz wiedział lepiej.
Kupił i już ma szczurka ze świerzbem ...

Szkoda tylko, ze zaczyna dawać "dobre rady" innym użytkownikom.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Pewnie do weta z nim nie pojdzie, bo szkoda kasy. Taniej kupic drugiego, a tego komus oddac. Dlatego w sklepach nie powinno byc zwierzat albo powinny byc sprzedawane tylko pelnoletnim ludziom i to zawierajac umowe na pismie. :-\

Widzialam, Paul. Po prostu jakas masakra. Az sie odechciewa dzieci miec. Moje na pewno tak przetresuje, ze zanim dostanie jakies zwierze, to bedzie musialo zdac test. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gecko »

Paul_Julian pisze:Szkoda tylko, ze zaczyna dawać "dobre rady" innym użytkownikom.
Zawsze można go wywalić, ban i po problemie, bo do naszych rad i tak się nie zastosuje, a innym daje złe...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie. Jak coś to poruszymy te kwestię "na górze" .
A na razie pogadajmy o czymś innym, bo zaraz dostane w ucho, ze ciągnę offtopic :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mikanek »

ale coś pisał, ze druga szczurcia będzie...może nie jestem na bieżąco...
Co do tematu- ja się strasznie bałam , że jak wezmę więcej niż jednego szczura to będę je oglądała na zasadzie rybek w akwarium, że będą mnie zupełnie ignorowały....Cóż za pozytywne rozczarowanie, opędzić się od nich nie mogę. Owszem większą część dnia spędzają razem, za to jak wrócę z pracy to każda musi mnie na swój sposób zdeptać, wyiskać (to akurat mogłyby sobie darować), domagają się pieszczot i uwagi. Dlatego uważam, że trzymany pojedynczo szczur dużo traci- wzajemne bijatyki przyprawiające mnie niekiedy o zawał, iskanie, jedzenie a zwłaszcza to sypianie w jednym koszyczku pupcia na głowie koleżanki hehehe. I choćbym nie wiem jak chciała poświęcać im cały swój wolny czas to się nie da, każdy z nas ma swoje życie i obowiązki, nie da rady zajmować się zwierzakiem 24 h na dobę. Dlatego warto zadbać o towarzystwo ;) Poza tym im więcej ich w domu , tym więcej do kochania heheh
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Varico »

[quote="ankuś28"]Haha :) ale na średnią 5,6 i tytuł laureata (skończyłam podstawówkę) trochę musiałam się namęczyć :)[/quote

Hah! :) Daj mi taką średnią w liceum. :P
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ankuś28 »

Hihi :P
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ewcurek »

Ja mam tylko jednego szczurcia, ale ma towarzystwo w psie, który chce się z nim bawić. Moi rodzice pewnie by mi łeb ukręcili, gdybym przyniosła drugiego ogonka, ale i tak mam za małą klatkę, żeby trzymać w niej dwa maluszki, a na większą nie mam funduszu.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: noovaa »

Więc najlepiej by było jakbyś oddała szczurka i adoptowała dwa, wtedy kiedy będzie Cię na nie stać i kiedy rodzice będą się na to zgadzać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dorotkapaid »

Ja tez mam jednego ogonka ale mój chłopak bedzie miał teraz drugiego i będzie miał towarzysza do zabaw oczywiście tylko na razie. Uzbieram na większą klatkę będzie po remoncie to adoptuje drugiego.
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Dorotka jeśli wyobrażasz sobie, że puścisz dwa obce szczury i one się zaczną razem "bawić" to ja Ci raczej sugeruję, żebyś wzięła pod uwagę to, że mogą ze sobą zacząć walczyć i różnie może się to skończyć...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”