Zalety szczura rasowego...

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: mataforgana »

vipszczur, ktos kto nie jest w stanie wydac jednorazowo 50zl+ nie powinien w ogole miec szczurow...

moze sobie poczytaj troche forum, zanim sie bedziesz wypowiadal...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: vipszczur »

ja nie mowie ze nie moge wydac wiecej niz xx zl jednorazowo...
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:51 pm przez vipszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Mycha »

vipszczur, ceny szczurków z mojego ostatniego miotu były o połowę mniejsze, więc nie rozumiem po co się wypowiadać skoro nie ma się pojęcia o prawdzie. Nie sądzę, aby ta cena była wysoka, jest w sam raz. Nie wiem jak inni hodowcy...

Nie jestem bogatą osobą, ale dbam, żeby w portfelu było 30zł na bieżące wydatki. Hodowcy na szczurach przecież NIE ZARABIAJĄ -_-
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:39 pm przez Mycha, łącznie zmieniany 1 raz.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: mataforgana »

a ja nie mowie ze mam na mysli ciebie. poza tym ciekawe z jakiej okazji upubliczniasz dane z hodowli?

kazdy zainteresowany moze sie zglosic bezposrednio do hodowcy i tam dowie sie wszystkiego najdokladniej.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Mycha »

[quote="mataforgana"]poza tym ciekawe z jakiej okazji upubliczniasz dane z hodowli?[/quote]
To było do mnie?
Nie uważam, aby była to jakaś tajemnica o.O. Za granicą coraz bardziej powszechne staje się pisanie na stronach cen poszczególnych ogonków przed zakupem. Co w tym złego - człowiek ma prawo przygotować się na taki wydatek.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: nefretete »

zgadzam się z Mychą.
po co ukrywać cenę szczurka? niech każdy wie czy go stać czy nie ;)
nefretete
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: mataforgana »

nie, Mycha, to bylo do vipszczura, ktory upublicznia dane z Zirrael Rattery.

nie mowie, ze udostepnianie cen przez hodowle jest zle, bo ja rowniez decydujac sie na rasowca chcialabym wiedziec, ile bede za niego placic, ale kiedy jestem zainteresowana, to zdaje sie, ze powinnam doinformowac sie w hodowli ktora mnie interesuje, na jej stornie, na forum hodowcow, czy tez bezposrednio na pw u hodowcy - i to jest w porzadku.
nie jest natomiast w porzadku rozpowszechnianie takich informacji bez zgody hodowli.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:50 pm przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: sachma »

hodowca musi placic skladki i za badania lekarskie.. wysylac papiery na czas.. ogolnie ja mam mase papierkowej roboty przy kazdym miocie.. wec ceny nie sa nizsze i jesli ktos nie jest w srodowisku malo wie... ale ponizej 40zl nie kupi sie juz rasowca.
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: Mycha »

Ja myślałam, że jako kolejną zaletę można wymienić właśnie ogromną wiedzę na temat miotu. Osobiście staram się umieszczać wszystkie informaje na swojej stronie - łącznie z wagą i temperamentem - i rodziców i maluchów. Jasne, że dorastające latorośle są tak wybuchowe i zmienne, że w wieku kilku tygodni nie da się przewidzieć ich przyszłego charakterku, ale wstępnie staram się określić jak ja je postrzegam.

Być może cena jaką proponuję za swoje ogonki jest niezwykle konkurencyjna, ale nie sądzę, żeby z powody kwoty odebrała innym klientów (nieciekawe położenie geograficzne i mało miotów) - jeśli o to chodzi o.O Z drugiej jednak strony - nie mam bladego pojęcia jak kształtują się ceny innych.

Mata - już rozumiem, ok ;)
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 6:54 pm przez Mycha, łącznie zmieniany 1 raz.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: krwiopij »

[quote="mataforgana"]nie jest natomiast w porzadku rozpowszechnianie takich informacji bez zgody hodowli.[/quote]
Dla mnie to dość kontrowersyjna sprawa. Faktycznie bez zgody hodowli mówienie o ich cenach jest trochę nie w porządku. Ale dlaczego te ceny ukrywać? Osoba chętna na szczura rodowodowego powinna znać pewną "średnią cenę" takich szczurków. Powinna móc porównać ceny w różnych hodowlach i dowiedzieć się, czemu w jednej są wyższe, a w innej niższe.

A wracając go głównego wątku: moim zdaniem największą zaletą szczurów z hodowli jest pewność, że zwierzak jest od samego początku zadbany, dobrze odżywiony i (przede wszystkim) dobrze oswojony. Szczurek jest odważny, ufny, przyjazny. Szczególnie dla osoby zaczynającej swoją przygodę ze szczurami te cechy mogą być kluczowe.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 7:07 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: sachma »

krwiopijka, ten problem jest bardziej zlozony, bo kiedy mowilismy o cenach przyblizonych spotkalismy sie z wielkim oburzeniem gdy cena za szczura okazala sie wyzsza.. "bo ktos cos mowil i czemu tak nie jest" dlatego osoba ktora chce ogonka moze sie zapytac i kazdy bez przeszkod jej powie jaka jest cena, ale musi o nia zapytac, gdyz osoby ktore nie sa materialem na przyszlego opiekuna tych cen nie poznaja bo po co? do mnie zglaszalo sie kilku osob ktorym w zyciu bym nawet robaka nie dala na wychowanie...

ceny sa jakie sa bo samo sprowadzenie ogonow jest drogie... placi sie za uszy, kolor, geny, siersc i oczy... to skomplikowane i nie kazdy musi wiedziec jakie sa skladowe ceny.. osoba zainteresowana mowi jakiego ogonka chce i z jakiego miotu i jesli chce to od razu zna cene.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 7:20 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: krwiopij »

OK, rozumiem. Ale kiedy osoba jest chętna na ogonka, ma wstępną zgodę od hodowcy, a nie wybrała jeszcze malca - to ma świadomość jakiegoś cenowego zakresu, w którym cena szczurka się znajdzie?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Zalety szczura rasowego...

Post autor: sachma »

przewaznie jest tak ze trafiaja do nas osoby z marzeniem.. mowimy ile takie marzenie kosztuje, a pozniej po weryfikacji marzen i rzeczywistosci moze poznac cene kazdego malca z miotu - ale rzadko kto pyta sie o cene.. wybieraja i wtedy mowia tylko ile maja wplacic i juz. nie spotkalam sie jeszcze z targowaniem.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 7:20 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
sabeena
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 06, 2006 9:53 am

Zalety szczura rasowego...

Post autor: sabeena »

[quote="krwiopijka"]OK, rozumiem. Ale kiedy osoba jest chętna na ogonka, ma wstępną zgodę od hodowcy, a nie wybrała jeszcze malca - to ma świadomość jakiegoś cenowego zakresu, w którym cena szczurka się znajdzie?[/quote]

Oczywiście że tak.
Co należy zrobić po upadku?
To, co robią dzieci: podnieść się.
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Zalety szczura rasowego...

Post autor: vipszczur »

dobrze przepraszam wiec wszystkich bardzo juz wy'ixokawalem ceny
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”