Edycja postow

Wypowiedz się na temat serwisu, zaproponuj zmiany, zgłoś skargę lub usterkę.

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja postow

Post autor: noovaa »

Namey, na SPS forum też tak było. Ostatnio zrobili czasową edycję (do godziny), ale tam pozwala na to silnik forum.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

Napisałem na komórce długasnego posta i go nie dodało....

Tak więc w skrócie. Uzywanie sprawdzania pisowni nie zwalnia od myslenia. Podejrzewam, że większość robiących błędy w stylu " szczór, szczurą/samiczką (zamiast szczurom/samiczkom)" to zwyczajne nieuki, często zaslaniające się dyslekcją.

Jeśli komuś zależy, to bez względu na to czy jest dyslektykiem czy nie - postara sie pisać wolniej, sprawdzać kłopotliwe wyrazy, zainstaluje wtyczkę ze sprawdzaniem pisowni.

A jeśli komuś nie zalezy, to nic nie pomoże. Już sie spotkałem ze stwierdzeniem do mnie jako moda ( nie pamiętam tylko, czy na tym forum czy gdzie indziej):
"Mod jest od tego, zeby poprawiać błędy w postach!"

Mam dyslekcję od ok. 18-19 r.ż. Pojawiła sie w wyniku stresu w ostatniej klasie liceum. I przestawiam literki mniej więcej wlasnie od tamtego czasu. Jako dziecko i pózniej (zresztą do dzisiaj), dużo czytałem, pisałem i nie miałem nigdy problemów z ortografią. Dziś robię troche błędów ortograficznych, staram sie poprawiać literówki, a moja klawiatura jest dziwna, bo ma za blisko klawisze, i nie zawsze wejdą "ogonki". Bardzo często piszę z komórki, wkurzam sie , bo komórka zawsze zaczyna od małej litery i trzeba poprawiać, moja przeglądarka nie ma funkcji sprawdzania pisowni.
Nie "kupuję" zasłaniania sie dyslekcją. To , ze ktos robi podstawowe błędy w często używanych wyrazach ( "szczór", o zgrozo) nazwę ignorancją. Słowotok (brak podstawowych znaków interpunkcyjnych+długie zdania mające często kilka wątków) - też.
Forum to nie Sb, mozna napisać post chwilę dluzej, mozna go skopiowac do worda i tam sprawdzić i poprawić błędy.

Wracając do problemu.
Niamey, mozna napisać do Ani (adminki) bezposrednio na gg czy pm i osobiście z nią pogadac nt. problemu, jakis sprawiała możliwośc edycji i możliwości powrotu edycji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Edycja postow

Post autor: kinia87 »

sorry za offtop...
paul, dysleksja nie dyslekcja ;) a poza tym pelna dysleksje maja tylko nieliczni...istnieje cos takiego jak dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia.. one moga wystepowac rozlacznie... ktos kto ma dysortografie nie musi miec pelnej dysleksji, wiec nie pietnuj tak ortografii forumowiczow, bo kto wie, moze byc nieuctwo, moze byc dysortografia...
A tak poza tym co do edycji postow...to ja ta tez czesto pisze szybko i nie patrze co chwile na ekran... w efekcie powstaja mi czasem niezamierzone zupelnie bledy ortograficzne, bo zamiast rz napisalam tylko z i nie oznacza to, ze jestem nieukiem, tylko klawiatura zawiodla, albo pisalam zbyt szybko. Akurat ja jestem b. wyczulona na bledy ortograficzne i raczej ich nie popelniam (raz na rok moze mi sie zdarzy ;)
ale edycji tu mocno brakuje...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

A własnie z ta dyskleksją to mi sie wydawalo, ze jest źle, ale ostatecznie nie sprawdziłem ;p Pamiętałem, ze któreś nie jest właściwe.

Dys-ów to jest pełno, wiem, że są jeszcze inne, ale wrzuciłem do jednego worka, bo niestety wśród bardzo młodych ludzi posiadanie papierka na dys- jest bardzo popularne. Pewnie rownie popularne jak ADHD :/ Za to sprytny wykręt, żeby sie nie uczyć.
Posty zawsze można podejrzeć przed wysłaniem, poza tym nikt sie nie czepia pojedynczych przypadków. Taki pojedyńczy to potem jest tylko żródłem śmiechu, a autor sam nie wie jakim cudem doznał zaćmienia umysłu i z reguły tez ma ubaw ;D
Kilka osób piszących słowotokiem, po zwróceniu uwagi dzieli zdania, i chwała im za to!
Ale najgorzej z przypadkami nienauczalnymi, nawet jesli by mieli edycję , to nie poprawią- nie wiedzą jak powinno być poprawnie/nie chce im się/"co sie na mnie uwziąłeś?"

Temat edycji był już poruszany kilkakrotnie w dziale moderatorskim, i takie informacje jakie napisałem, są najświeższe. Nic nie wiem o przewidywanych zmianach, i nie jest to robione "na złość".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Edycja postow

Post autor: kinia87 »

masz racje z tymi wykretami, to tez czesty przypadek niestety...
no nic, moze z czasem cos sie zmieni z edycja ;]
w kazdym razie zawsze reagujesz blyskawicznie z odpowiedzia na posty Paul ;) to sie chwali :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

Dzięki! Akurat jeszcze nie spałem i byłem świeżo po napisaniu moderatorskiego posta na innym forum :)
Też mam nadzieję, że może kiedys cos sie zmieni,bo cierpią ci uczciwi. Teraz jeszcze skojarzylem,ze są wyłudzacze i oni tez mogli by edytowac, żeby byc czystym.
Coś za coś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Nina »

Nawet jak ma sie jakiekolwiek dys to nie jest sie zwolnionym z uważania na to jak sie pisze.
Mało jest korektorów do przeglądarek? Wystarczy zwykła mozilla i nie powinny sie żadne błędy wkradać - to czerwone podkreślenie przy każdym braku 'ogonka' mocno rzuca sie w oczy.

Znam wiele osób, które faktycznie mają dysleksję. Ale jak chcą, potrafią pisać poprawnie. Problem w tym, że zazwyczaj im sie po prostu nie chce.
A teraz niestety modne jest usprawiedliwianie sie wszelkimi dys. "Jestem dyslektykiem- moge robić błędy i wnerwiać reszte świata" "Komentujecie moje błędy - jesteście nietolerancyjni a ja mam dysortografie". Nosz kurna, te teksty doprowadzają mnie do szału.


A problem edycji też zauważyłam tylko tutaj... Na wielu forach jest czasowa edycja albo miejscowa.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja postow

Post autor: noovaa »

Nina, ale nie każde forum ma możliwość włączenia czasowej edycji. Ten skrypt może takiej możliwości nie posiadać:)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Nina »

noovaa pisze:Nina, ale nie każde forum ma możliwość włączenia czasowej edycji. Ten skrypt może takiej możliwości nie posiadać:)
Ale nie jest to nic niewykonalnego. Zrobić sie da, tylko trzeba troche rzeczy zmienić.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja postow

Post autor: noovaa »

Zapewne tak. w PHP BB by Przemo, jest to robota na 15-20 min ..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

Z sierpnia 26, 2010 :
Ania pisze:Przywrócenia edycji nie będzie żeby uniemożliwić kasowanie postów dawno pisanych, mieliśmy tu już kilka takich, do tego "całkiem stałych" użytkowników którzy co rusz edytowali swoje posty, gdy tylko odpowiedź się nie spodobała.
Nie ma też skryptu pod to forum, który umożliwiałby edycję czasową.
Pytałem Anię o możliwośc edycji, dostałem taką odpowiedź. Jeśli ktoś zna skrypt, który zadziała - proszę się kontaktować z Anią http://szczury.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=17 lub Marcinem http://szczury.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2 i z nimi porozmawiać nt. skryptu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nawalonych7krasnali
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:41 pm

Re: Edycja postow

Post autor: nawalonych7krasnali »

EDYCJA POSTÓW powinna być w ustawieniach forum, lub w drzewku gdzie dodaje się co kto może robić na forum, tj w zmianach uprawnień.

Skoro moderatorzy mają taką możliwość - tzn, że żaden skrypt nie jest potrzebny. W uprawnieniach moda jest w standardzie taka opcja, a dodanie edycji dla zalogowanych to trzeba rozszerzyć ręcznie. Nie koniecznie na cały czas, ale nawet na 10/15 minut, ale DOBRZE BY BYŁO gdyby można było :-D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

To jak pisałem wyżej - napisz do Marcina w sprawie czasowej edycji :) To sobie pogadacie po fachowemu. Edycji stałej w obecnej chwili nie bedzie- o tym pisalismy wielokrotnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Edycja postow

Post autor: evanduril »

Ja tylko, z racji własnego doświadczenia, dopowiem, że istnieją (istniały) mody umożliwiające edycję w taki sposób, że poprzednia wersja posta dodaje się do archiwum widocznego adminom/modom. Pamiętam też, że istniały mody, które umożliwiają edycję postów w taki sposób, że zmiany pojawiają się pod oryginalnym postem, jako dopisek.

Szczerze mówiąc jest to pierwsze forum w moim życiu, na którym widzę wyłączoną edycję postów. A w internecie siedzę już przeszło 12 lat ;) I jest też jednym z nielicznych, na których logo/header jest nieklikalne (usability się kłania).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edycja postow

Post autor: Paul_Julian »

A to moje nie pierwsze z wyłaczoną edycją i nie pierwsze z nieklikalnym górnym banerem. W internecie siedzę jeszcze dłużej, w większości na zagranicznych forach ;) Na zdecydowanej większości forów, na jakich jestem obecnie zapisany, jest wyłączona edycja.
Po co ma być klikalny header skoro pod spodem jest wyraznie widoczne drzewko ? Nigdzie nie jest napisane, ze musi byc klikalny górny baner. Jest wyrażne drzewko. Wolałbym, żeby ludzie częsciej korzystali z szukajki umieszczonej u góry niz próbowali kliknąc w szczura :D
Archiwum edycji fajna rzecz. Ale w momencie tzw. dramy na forum modzi po prostu nie nadążą ogarniać co kto powiedział, co skasował, co poprawił itd. Bycie modem/adminem na tym forum nie jest płatne jak na niektórych forach.

Wszelakie propozycje modów prosze podsyłać do Marcina, który jest adminem technicznym- tak jak napisalem post wyżej. Prędzej zauwazy PM niż post tutaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technikalia”