Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Agata »

Właśnie czytam:
nic...

Właśnie przeczytałam:
Ogon Kici - E. Nowak
Jakoś mnie nie przekonała zbytnio ta ksiązka. Jakaś taka... :|
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: magda18 »

Właśnie czytam:
Mitologię Celtów, "Diabła na Wieży" "Bohaterów do wynajęcia"
Pierwszy tytuł świetny, te rytuały(najbardziej krwawe były ku czci bogiń, i odprawialy je kobiety:D no panowie, który pierwszy:D), pozostałe dwa, szkoda gadać. Ani wciągające, ani oryginalne, ani dowcipne...nuda i żenada. Sięgnęłam po polskie tytuły z wydawnictwa "Fabryka Słów" bo to sprawdzona rozrywka. Niestety, zawiodłam się na całej lini. Zdecydowanie nie polecam.

Przeczytałam:
"Nigdziebądź" N. Gaimana. "Koralina" mnie nie zachwyciłą, ot, taka sobie powiastka, nic rewelacyjnego. Gaiman nie miał u mnie zbyt dobrej opini, dopóki nie przeczytałam 'nigdziebądź". Niesamowita książka, gorąco polecam.
"Johnatan Strange i pan Norell" tę książkę polecam z czystym sumieniem! Ta trzytomowa powieść wciągneła mnie tak bardzo, że gdzieś zgubiłam 3 dni życia. Opowiada o powrocie magi do Londynu i o dwóch prawdziwych magach, mistrzu i uczniu, który go przerósł.
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: merch »

Zodiak thriller ekologiczny , nizezgorzej napisana i jak apouczająca , na dodatek widać ze autor zna sie co nie co n atym o czym pisze . POLECAM


A z tzw odswierzanych niezapomniana trylogia ZIEMIOMORZE Ursuli Le Guin

A Film mało że drogi straszliwie to tylko taki sobie.

poza tym zastanawiam sie nad wtórna utrata zdolnośći czytania zwiazaną z wiekiem - czy to tylko ja tak mam czy ktoś jeszcze , jako dziecko połykałam ksiązki - w liceum zaczęłam czytać z umiarem , a teraz je z wolna trawię hihi

Llosa lubię , Cortazara kiedyś zmęczyłam ze snobizmu i niby ciekawe ale jak to strasznie szło...i już nic nie pamętam. Yss po co czytasz Diunę jak ci sie nie podoba ;)
Mi czytało sie niemal ekspresowo , chociaż już w wieku zaniku zdolności czytania ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 05, 2007 8:16 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

merch ja bardzo lubię cortazara :D jak go czytałam to nawet nie wiedziałam, że to snobistyczna lektura... tak samo LUBIĘ dostojewskiego, bo tak. bo lubię i już :D ale ja tak dużo lubię, o wiele więcej niż posiadam...
diunę czytałam bo nie miałam nic innego, a cierpię na autentyczny głód nałogowca, taki mało zabawny :/ i czytam wtedy nawet takie reklamy reala i biedronki jakie pod drzwi podrzucają, czytam w kółko nalepki na środkach czystości w łazience i męcze się, a diuna, hoho, to było przynajmniej coś nowego i dużo :D jak człowiek głodny to w żarciu nie przebiera.
a ziemiomorze oooj jak dawno temu :) chyba z 15 lat miałam i nazbyt napuszone mi się to razem wzięte wydało.. ale ja nie lubię jak kobiety piszą :/ to pewnie przez to.

z polecanych: kurt vonnegut "galapagos".
kir bułyczow - cokolwiek właściwie :D bardzo lubię opowiadania o wielkim guslarze. :)

ale to takie w sumie niedzisiejsze, emotek nie ma, a humor nazbyt subtelny jak na współczesne normy :P to może polecam.... "siddharthę" hessego :)

ojjj tam tez nie ma emotek :P no trudno. i tak polecam :)
[merch: o tych emotkach to nie do ciebie, rzecz jasna, tylko tak ogólnie...] :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Karen »

Ostatnio przeczytałam "Psychomecha" Lumleya. Troszkę się zawiodłam na zakończeniu ale ogólnie książka całkiem niezła.
Teraz zabrałam się za czytanie "Demogorgona" również Lumleya. Powiem, że póki co jest dość tajemniczo. Zobaczymy co z tego będzie.
Ogólnie za czytanie książek wzięłam się tak porządnie jak poznałam mojego narzeczonego. To on zaszczepił we mnie tą pasję i za to jestem mu wdzięczna :D
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: merch »

Siddharta Hesego , to śliczna książka , niestety czytałam ja dawno i mój ukochany egzemplarz przepadł bez wieści.
No i jeszcze bardzo bardzo lubie smakować, sączyć , pisarstwo Salmana Rushdiego, Co prawda w całości przeczytałam tylko Szatańskie wersety , dzieci Północy i prześliczna bajeczkę Harun i morze opowieści . Ale od czasu cós tam jescze podczytuje , Ziemię pod jej stopami niemal przeczytałam a teraz czasem poczytuje Salimar Klaun.
Haruna bardzo polecam jest króciutki a daje już smak Salmanowego pisarstwa.

Co do Ursuli to ja za jej najlepszą książke stanowczo uważam Lewą ręke ciemności - niestety nie mam jej w zwiazku z czym małe szanse na odkrycie poraz kolejny.


A jeśłi lubisz ksiażki z nastrojem to polecam Maga Fowles'a
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

merch "maga" czytałam jakieś 5 lat temu :D i "mantissę" tegoż pana, i "kochanicę francuza".
to ja tobie polecę takiego gościa, co nazywa się patrick white :) jakiś bodajże noblista. i faulknera, acz podejrzewam, że znasz :)

a nastroje prima są w "ślimaku na zboczu" strugackich, to chyba moja ulubiona ich książka :) pojechana... ahh, ta kończąca się przepustka w hotelu :P

a "siddhartha" w różnych wydaniach i cenach jest na allegro, ja sobie tam kupiłam fajne w twardej oprawie :)
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 8:55 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Alices »

Ja mam dość książek!
Po przeczytaniu krzyżaków po prostu mam wstręt :/
Teraz jeszcze facet od histy dowalił nam mitologie jakąś która ma ponad 400 stron, cudownie :/ A to nudno jak nie powiem co :/ Grrrr.....
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Afri »

Wreszcie przeczytałam książkę " Erfut "
Co prawda jest po niemiecku, ale za to o szczurach :P
Opowiada o szczurku laboratoryjnym husky, który został wywalony z kochającego domu, bo się znudził. Niestety książka nie skończyła się Happy End`em., bo Erfut umarł na Dżumę :( Zaraził się od swojego kolegi Śniadka - Wezzberga.
....
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: merch »

Ciekawe , skąd masz? mozesz podać autora? A jakby była niedostepna, to nie wiem pozyczysz ?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Afri »

A jestes z warszawy :P ?
Ja mieszkałam 3 lata w Szwajcarii to tam kupiłam, stara już jest. Autor to Hërmus Schwaicer
....
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: merch »

Nie ale zapewniam transport szczurków warszawa - Lublin , to może z książka tez da rade :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Afri »

dobrze, teraz moja siostra czyta, przeczyta w tydzień, książka dość gruba, Wyślę ci pocztą na mój koszt, ale to później ustalimy
....
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

bardzo polecam "Śpiąc w płomieniu" J. Carrolla.
ostatnio znajomy pożyczył nam 6 jego książek, zostały mi 2 do przeczytania. wcześniej znałam tylko "krainę chichów", "muzeum psów" i "głos naszego cienia". na razie "śpiąc..." rządzi :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Seidhe »

[quote="Karen"]
Ostatnio przeczytałam "Psychomecha" Lumleya. Troszkę się zawiodłam na zakończeniu ale ogólnie książka całkiem niezła.
Teraz zabrałam się za czytanie "Demogorgona" również Lumleya. Powiem, że póki co jest dość tajemniczo. Zobaczymy co z tego będzie.
Ogólnie za czytanie książek wzięłam się tak porządnie jak poznałam mojego narzeczonego. To on zaszczepił we mnie tą pasję i za to jestem mu wdzięczna :D
[/quote]

Demogorgon to sie miał nazywać brat mojej chrześnicy:P na szczęście jego mamie sie wmówiło,ze dzieci będą w przedszkolu sie z niego śmiały i jest Mikołaj:P
a ja właśnie czytam:
Operacja:dzień wskrzeszenia Pilipiuka i po raz kolejny Sage o Ludziach Lodu. Uwielbiam!
no i chyba po raz nie wiem który wezme sie za Sapkowskiego.Chociaż ma u mnie duuuużego minusa za wypowiedź o Wrocławiu, taka zlewka, że niech spada na drzewo:(
a polecam całą twórczość Pilipiuka,zwłaszcza książki o Jakubku:D:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”