Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

seidhe: rozumiem, że sapkowski powinien padać na kolana przed swoimi fanami? :D strasznie mnie drażnią te fanowskie wymagania. na cholerę wam jego sympatia, to nie jego wszak lubicie, a jego książki.
pilipiuka lubię tylko wędrowycza. :D bo już ten cykl o kuzynkach przyprawiał mnie o mdłości średnio 5 razy na minutę...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Seidhe »

nie ale odpowiedx w stylu "po co mam sie zagłębiać w dzieje wrocławia.każdy głupi wie gdzie jest.." i takie tam to raczej nizbyt miłe było. ja nie mam do niego żadnych fanowskich pretensji- szczerze to nawet nie wiedziałam do niedawna jak on wyglada, bo nigdy sie szczególnie nim nie interesowałam.To co pisze jest dobre, ale troche szacunku dla ludzi, którzy go czytaja:)ino tyle:) pozatym miałam troche inne wyobażenie na jego temat, okazało sie ,że jest wizualnie podobny do mojego przyszłego tescia:P:Pheh jak miło:P
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: krwiopij »

Pilipiuk o ile jest sympatyczną osobą i zna tysiące zabawnych historyjek, które potrafi barwnie opowiedzieć, za pisanie moim skromnym zdaniem nie powinien był się brać. :> Nie lubię jego książek i stylu pisania. Kiedy czytałam przygody Wędrowycza, co chwila miałam wrażenie, że ja napisałabym to lepiej - ładniej, składniej, bardziej poprawnie i z sensem. Językowo niestety ta proza leży i kwiczy. Poza tym sama fabuła mnie nie bawiła. (Swoją drogą to typowe objawy dla dużej części polskich fantastów.)

Oczywiście za wyjątkiem Andrzeja Sapkowskiego, który pisze po prostu DOBRE książki. Sapkowski używa pięknego języka, w mistrzowski sposób konstruuje zdania i już dla samych tych zdań chętnie bym go czytała. A on na tym nie poprzestaje, i jeszcze porywającą fabułę dodaje, i barwnych, głębokich bohaterów, i dowcipy, i garść historycznych ciekawostek. Ja jestem zakochana w jego dziełach po uszy. Naprawdę uważam go jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego znanego mi pisarza.

Ach, Saga o Ludziach Lodu... :D Mam całe 47 tomów i każdy przeczytała co najmniej raz. Za mądre to nie jest, ale wciąga jak cholera. :P

Ja za to Pottera czytam (w oryginale - dzięki temu mama kupi mi najnowsze tomy, na polskie nie dałaby ani grosza :P). Na czwartym tomie jestem i powiedzieć mogę jedno - Potter WYMIATA. :D
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Seidhe »

a ja właśnie za ten brak ładu i składu lubie pilipiuka:D niestety z angielskiego leże, więc nie skusze sie na pottera w oryginale,a bardzo żałuje:/
a co do sapkowskiego- ja nie wiem,jakWy,ale dla mnie w Sadzeo o Wiedźminie znajduje sie wszystko:D idealna rzez na rozprawki,opowiadania i inne bzdury w szkole (których nie cierpiałam odkad wprowadzili punktacje:P). Korzystałam z niego i a teście gimnazjalnym i na maturze:Pi pisemnej i ustnej:P Mój Uki to sie już nawet smieje, że jest zazdrsny i nie pozwala mi czytać jego książek w łóżku:PBo jak twierdzi trójkącik to za dużo i on z "Endrju" spać nie zamierza:P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

krwiopijka: wędrowycz jest prostacki, ale pięknie trafia w moje mało wyrafinowane poczucie humoru. a jak pan p. zaczyna się silić na głębokie myśli i moralizatorstwo pseudoartystokraty, robi mi się niedobrze.
potter to burak. przereklamowany i tyle.
seidhe: o sapku pisałam m.in. na maturze :) mieliśmy bombowy temat "arcydzieło, bestseller, czytadło", trza było określić, co jest czym, opierając się na własnych doświadczeniach czytelniczych. napisałam 13 stron. długopis mi dymił, bo napisałam to w formie dialogu i nieraz kwestie moich postaci tak mnie bawiły, że kolega siedzący przede mną patrzył co chwilę z irytacją, czemu ja chichoczę jak idiotka podczas matury :D ale byli tami strugaccy, i sapek, i pratchett...:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Seidhe »

tez tak miałam:P czasami sie bałam,że mnie wyrzucą:P ja miałam ustną "motywy graala w lit i sztuce". a na pisemnej o hamlecie i tez wcisnełam sage:P a co- jak dobre, to trza wykorzystać:P a tak w ogole to wywód na maturze zaczełam od słów "są różne odcienie szarości od bieli do czarności" z Kazika i poprzestawiałam jak mi pasowało:P i sie modliłam,zeby nikt tego nie znał:P:P
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...||Topic czytelniczy :)

Post autor: Agata »

Właśnie czytam:
Mitologię - J. Parandowski, to tak z okazji konkursu mitologicznego na szkolnym fetstynie. :] Mity fajna sprawa, ale prespektywa tego, że treść jednego z nich ędę musiała nauczyć się opowiadać... No, jakoś - nie wiedzieć czemu - mi nie pasuje. Weź tu człowieku bądź mądry i wybierz, jak tu tego w trzy... jak tu tego dużo, no. ;]

Na przemian z mitami czytam Dziennik Bridget Jones - H. Fielding. Jakos przypadła mi do gustu ta książka. Chyba to te poczucie humoru. ;]

Właśnie przeczytałam:
Głowy sobie uciąć nie dam, że to jest ostatnia przeczytana ksiązka, ale na pewno jedna z ostatniach. Romeo i Julia - W. Szekspir, mówi Wam coś? ;> Lektura moja. Nie powaliła mnie aż tak bardzo na kolana, ale całkiem przyjemne. Tylko nie bić proszę. ;]
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2007 9:35 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: koopa »

z mitologi polecam j. reja "mitologia skandynawska" no brylancik po prostu
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: ismena »

czekam aż będzie sobota, czyli moje urodziny, to wtedy mam dostać od rodziców książkę o elfach :)

Ostatnio przeczytałam 4 tomy świetnej książki, Artemis Fowl Eoin'a Colfera. Opowiada ona o 12-letnim chłopcu geniuszu, który odkrywa świat wróżek, elfów, chochlików, krasnoludów itp. Najpierw jest przestępcą i ma zamiar okraść wróżki z ich dóbr, i w końcu Artemisowi udaje się. Pierwszy tom opowiada o przestępstwach genialnego potomka Fowlów, w pozostałych trzech tomach (Arktyczna Przygoda, Kod Wieczności, Fortel Wróżek) chłopiec rozumie błąd jaki popełnij i wkracza na dobrą drogę życia. Książka napisana trochę prymitywnym językiem, ale fabuła i pomysł są świetne. Polecam!
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Nina »

Właśnie czytam "Dziennik Bridget Jones" :) Kapitalna książka, jak tylko skończe zaczynam drugą część :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

"Wichrowe Wzgórza". Emily Bronte.
jest przeogromna. bardzo dostojewska. trochę faulknerowska, szczególnie postać heathcliffa........ dawno nie czytałam nic tak DOBREGO bez zastrzeżeń.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: marrrtina »

ja dokonczylam dzis Pride&Prejudice (Duma i Uprzedzenie) i zaraz biore sie za Wuthering Heights czyli własnie Wichrowe Wzgorza... mam nadzieje ze przebrne przez oryginalna wersje
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: maua_czarna »

a ja wlasnie czytam wedrowycza, kupilam sobie 5 ksiazek- a co!:)
fakt, ze czasami styl blaga o pomste do nieba, troche mnie to drazni...ale ogolnie podobaja mi sie przygody wedrowycza i przyjemnie sie je czyta:)
czytam tez "trzynascie" matcina swietlickiego, bo po przeczytaniu poprzedniej czesci nie moze byc inaczej:)

kiedy przeczytam sobie o wedrowyczu, chcialabym zaopatrzyc sie w cos ciekawego z kregu fantasy. ale co? znajomy poleca kresa, uwazajac mnie za literackiego pionka, bo nic tego pana nie czytalam:) warto?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: sophiya »

Wędrowycza przeczytałam parę przygód. Bardzo mnie bawi ten absurd i prostacki sposób myslenia.
Jak przeczytasz tą najnowszą książkę, to powiedz czy warto kupić.

Ja teraz czytam Cień Olbrzyma - kolejną z sagi 'Gra Endera" Scotta Carda. Klimat jest niesamowity, retoryka która wplata w dialogi zaskakuje i daje do myślenia.
Tyle, że przez to, że mam maluchy jednomiesięczne nie zawsze mam czas poczytać:)
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

maua czarna: kres jest w porządku :) polecam też serię zaczynającą się od tomu "cień kata" gene wolfa. czyli fantasy inaczej. o ile wiem, brzezińska nieźle pisze [nie czytałam, nie przepadam za kobietami :P] i taki pan, co nazywa się inaczej, ale podpisuje się Wit Szostak - coś bombowego - acz nie wiem czy coś mu wydali czy tylko w NF drukował...
nieraz opowiadania są dużo lepsze niż te rozwlekłe sagi dla pieniędzy :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”