Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: yss »

Ivcia, my to jak do kina chodzimy, to zwykle na coś efektownego :P
a filmy dobre oglądamy sobie w zaciszu własnego domostwa. :)
jakoś przestałam liczyć na to, że w normalnych kinach w stałym repertuarze można coś fajnego wyhaczyć..... może czasem, ale bardzo rzadko :)

np z filmów dobrych moge polecić stary polski film w którego posiadanie weszliśmy niechcący, piękna polska szkoła filmowa, tytuł "Skok" :) Kutz i Załuski, występuje baaaardzo młody Olbrychski [którego normalnie nie znoszę, ale tu jest fajny] i bardzo młody Opania, gdybym w napisach tego nie wyczytała, w życiu bym go nie poznała :) fajne fajne fajne coś.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Ivcia »

W kinach to już w ogóle nic sensownego nie grają :/
Chociaż słyszałam, że "Tatarak", "Rewers" i "Dzieci Ireny Sendlerowej" są filmami godnymi uwagi.

A jeśli mówimy o dobrym kinie... Nigdy nie oglądałam "Requiem dla snu".
W końcu zdobyłam i zobaczyłam. Słyszałam o tym filmie wiele dobrego, że niezapomniany itd.
Za dużo się chyba nasłuchałam, bo mi wcale tak bardzo się nie podobał.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: kao »

denewa pisze:Byłam na Dom zły: mroczny, przerażający obraz, dobrzy aktorzy - polecam
Z tym przerażającym to bym nie powiedziała, ale byłam w kinie na tym w niedziele i naprawdę miło się zaskoczyłam. Z otwartym zakończeniem, a to lubię najbardziej :)

Co do "Rewersu" - zaskoczyłam się niemiło. Tyle się nasłuchałam, że dobry i nagroda dla Buzek, ale nie powalił mnie. Nieporywający, wręcz przewidywalny.
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Devona »

denewa pisze:Byłam na Dom zły: mroczny, przerażający obraz, dobrzy aktorzy - polecam
Film rewelacyjny, również polecalm Mocny, wyrazisty i cholernie dobry.
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: mrylka »

"Prawo zemsty" niedawno obejrzałam. Jak dla mnie przewidywalny nie jest. Gra aktorska też fajna. Mogę polecić :) Co do "2012"... Ja nie przepadam za tego typu filmami. Ale chyba warto zobaczyć w kinie dla efektów w nim wykorzystanych ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: alken »

oglądałam niedawno opętanie żuławskiego, miażdży normalnie.

i fajny śmieszny polski stary film hydrozagadka. i funny face z audrey hepburn. i jakiś irański, smak wiśni czy coś ale nudny straszliwie. facet jeździ po piaszczystych drogach i szuka kogoś kto by go pogrzebał po tym jak zeżre tablety (żeby się zabić).
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Ivcia »

No i byłam w tym kinie... z TŻ.
Na... "Mikołajku"! Nie chciałam iść, bo to dziecinada itd.
...ale ale... ZARĄBISTE! Uśmiałam się jak nie wiem co!
GORĄCO POLECAM! Lekkie, ciepłe i przyjemne ;)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: sssouzie »

aaa, na mikołajka to i ja pójdę! toż to była moja ulubiona książka z dzieciństwa! (na równi z panem samochodzikiem :D )
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: unipaks »

CIACH - na prośbę autorki

film trwa 1,5 godz. i jest wart czasu nań poświęconego , a i późniejszych refleksji...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

A ja dzis byłam na Templariuszach :) Bardzo polecam, dawno tak mi sie dobrze nie oglądało .
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Rhenata »

tez to ostatnio oglądałam, nawet mi przypadł..ale my ogólnie lubimy filmy gdzie się macha mieczem, już za samo machanie ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Magamaga »

Ja oglądałam ostatnio Avatar w 3D. Jeśli ktoś nie był na kinie trójwymiarowym warto. Poza tym fabuła dość przeciętna - typowo amerykański patos i bohaterstwo.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: sr-ola »

Jeśli chodzi o "Templariuszy" za mało było dla mnie dobrej walki (jak do jakiejś dochodziło to niewiele było widać) a za dużo łzawych scenek. Film ogląda się dobrze, nie uważam, że straciłam czas jednak lubię jak wszystko jest dopracowane do najdrobniejszego szczegółu. Np. była tam mowa o przeciętnym ludzkim życiu- 40 lat. Jedna z głównych bohaterek po 20 latach (zakładam, że miała coś po 30) przebywania w zakonie wyglądała praktycznie tak samo, jak w młodości.Nawet nie starano się jej za bardzo postarzeć. Takie i inne szczególiki psują mi ogół wrażeń.

Oglądaliście "It's all gone..Pete Tong"? Świetny. O Dj'u muzyki klubowej, który w wyniku picia, ćpania, ciągłej pracy itd. .... Nie powiem dalej, polecam, film kończy się bardzo..hmm..mądrze :)

"Eagle eye"- typowa amerykańska produkcja ale jak ktoś lubi dobrą akcję to może być :)

No i jeszcze komedie ale taka trochę..zakręcone. Powiedziałabym- troszeczkę angielskiego humoru z moim uwielbianym aktorem Simonem Pegg'iem :) "Hot fuzz"- londyńskiego policjanta przenoszą na prowincjonalne zadupie :) I tu się zaczyna cała historia :) "Wysyp żywych trupów"- parodia filmów o zombie, coś na odmóżdżenie.
"Gazu mięczaku gazu"- historia fajtłapy i nieudacznika, który podejmuje pewne wyzwanie. To już jest komedia z pewną dozą romantyczności.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

sr-ola pisze:Jeśli chodzi o "Templariuszy" za mało było dla mnie dobrej walki (jak do jakiejś dochodziło to niewiele było widać) a za dużo łzawych scenek. Film ogląda się dobrze, nie uważam, że straciłam czas jednak lubię jak wszystko jest dopracowane do najdrobniejszego szczegółu. Np. była tam mowa o przeciętnym ludzkim życiu- 40 lat. Jedna z głównych bohaterek po 20 latach (zakładam, że miała coś po 30) przebywania w zakonie wyglądała praktycznie tak samo, jak w młodości.Nawet nie starano się jej za bardzo postarzeć. Takie i inne szczególiki psują mi ogół wrażeń.
No na początku to ona wyglądała na jakies 30 lat, a w tym wieku to w tamtych czasach chyba nie powinna byc panną na wydaniu, ale babcią albo niemal babcią :P Tez mi sie to rzuciło w oczy :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Ivcia »

Avatar 3D - polecam, naprawdę warto... piękne widowisko :)
Ja chcę jeszcze raz! :D
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”