Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: sssouzie »

mi się klimat owszem podobał i zdjęcia..ale całość chyba mniej.. choć lubię właśnie takie filmy, po których jak już leca napisy końcowe nie mam siły wstać bo myślę..
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: sr-ola »

denewa pisze:A powiecie na Ciekawy przypadek Benjamina Buttona...? To jest film co daje do myślenia...
Mi kilka dni "po chodził" po głowie...
To jest oczywiście odczucie subiektywne ale..po obejrzeniu tego filmu poczułam,że znów zmarnowałam jakieś 2 godziny swojego życia.Lubię po prostu filmy,które:albo mnie relaksują,albo wzruszają,albo dają do myślenia o życiu,ludziach..Joł je taka prosta dziołcha ;) A "Ciekawy przypadek.." nie dał mi totalnie nic..Znajomi nie potrafili mi powiedzieć dlaczego film jest dobry.Po prostu dla nich jest,tak też czasem bywa.A Tobie dlaczego?

Uwielbiam "Różowe lata 70te" (The 70s show),siedzę i chichram ;D To jest serial,ech.. ;)

Uważam,że niesamowite są "Alternatywy 4","Zmiennicy"-te wszystkie produkty młodości moich rodziców,dla mnie geniusz! :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: denewa »

Sr_ola dla mnie Ciekawy przypadek Benjamina Buttona to film pokazujący jak mało czasu ludzie mają dla siebie na ziemi... spotykają się tylko przez chwilę, żyją ze sobą tylko przez chwilę, przez chwilę są szczęśliwi...

Główni bohaterowie siłą rzeczy mają dla siebie tego czasu jeszcze mniej.
Dla mnie film daje dużo motywów do zadumy, no i daje świetny przekrój historii :)

Wiesz - tak naprawdę każdy ma inny gust. Mi na przykład nie podobał się Między słowami okrzyknięty takim arcydziełem, który swego czasu zachwalały też moje kumpele. Jak zawsze powtarzam - w tym filmie dla mnie za dużo dzieje się miedzy słowami, nuuuuuda ;D

A tutaj parę filmów, które jeszcze nie zostały wymienione w wątku, a są wg mnie godne polecenia:
Jaśminum - film o zakonnikach i małej dziewczynce, świetny, tworzy niesamowity nastrój
Rezerwat - warszawska Praga, dużo humoru, niesamowity klimat
Dzień Śriwa - kultowy już chyba
Chicago - nie lubię musicali a ten mi się bardzo podobał, świetna muzyka, zabawny
Naga broń wszystkie 3 części - ja uwielbiam ;D
Dom z piasku i mgły - dramat, niszczący konflikt, Ben Kingsley
Miasto gniewu - dramat, LA splątane ze sobą losy kilku osób
Godziny - dramat, trzy kobiety z trzech epok, które coś łączy
Za wszelką cenę - dramat, trener i bokserka
Ostrożnie pożądanie - melodramat, grupa studentów z okupowanego Szanghaju planuje zamach, romans, dobre zdjęcia
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: yss »

"Godziny"? ziewałam przez cały film.
nuuuuuda o babskiej histerii razy 3.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: idle »

sssouzie pisze:choć lubię właśnie takie filmy, po których jak już leca napisy końcowe nie mam siły wstać bo myślę..
tak myślę na szybko o jakimś filmie tego typu, i przychodzi mi do głowy malo znany w PL "The king" (Król) z Garcią Bernalem. Ale to może bardziej dlatego, że to ciężkie, przejmujące kino, chociaż pozornie nic się tam nie dzieje, nie ma szybkiej akcji, przesadnej przemocy itp..
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: denewa »

yss pisze:"Godziny"? ziewałam przez cały film.
nuuuuuda...
yss stąd tytuł... 8)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Lucek
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 13, 2009 1:09 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Lucek »

sr-ola pisze: Uwielbiam "Różowe lata 70te" (The 70s show),siedzę i chichram ;D To jest serial,ech.. ;)
O tak! Mój ulubiony serial! ;D
Paproch.Psychopata
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 28, 2009 7:23 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Paproch.Psychopata »

Ja zostałam zarażona "Morderstwami w Midsomer" :D uwielbiam :D zawsze próbuję odgadnąć kto zabijał i rzadko kiedy mi się to udaje :P
An diesem dunklen Ort wirst Du eines Tages sein
Ich schicke Dir das Feuer und dann höre ich Dich schreien ...

Obrazek
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: denewa »

Byłam na Dom zły: mroczny, przerażający obraz, dobrzy aktorzy - polecam
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Ivcia »

No właśnie... Mógłby mi ktoś polecić jakiś film w kinie co teraz idzie...?
Coś na dobry początek wieczoru we dwoje?
Przeglądam zdjęcia, oglądam zwiastuny i gubię się w tych tytułach.
Jakieś to wszystko wydaje się taaakie naiwne ::)
Więc może ktoś coś ostatnio oglądał i uważa za godne uwagi.
Bardzo proszę o rady, naprawdę mi zależy.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Magamaga »

Nie wiem co polecić, ale wiem co odradzić - nie idźcie na "Księżyc w nowiu".
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

2012 :)

Jesli ktos takie cuś lubi to polecam :) Ja lubie i siedzialam większosc czasu wgnieciona w fotel, bo troche w napięciu to trzyma :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Telimenka »

Ja osobiscie na 2012 ziewalam z nudy. I podziwialam tylko efekty. A reszta to zwykly watek katastroficznego. Ksiezyc w nowiu widzialam ale poszlam bo czytalam ksiazke, na pewno lepsze niz pierwsza czesc. Dziwny przypadek... mam takie same odczucia "zmarnowalam tyyyle czasu". Polecam osobiscie "Prawo Zemsty", leci wlasnie w kinach, nie jest jakos szczególnie reklamowany i naglasniany, ale bardzo przyjemnie sie oglada i podziwia wybryki glownego bohatera :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Ivcia »

Na "Księżyc w nowiu" to nawet do głowy mi nie przyszło, żeby iść.
Pierwszej części też nie widziałam... i nie mam pojęcia dlaczego wszyscy zachwycają się tym aktorem ::)

"2012"...? Widziałam zwiastun... Czy przypadkiem nie ma w nim wszystkich najlepszych scen z filmu?

Nad "Prawem zemsty" się zastanawiałam, ale czy scenariusz nie jest już oklepany..? Na tyle, że historie bohaterów z łatwością da się przewidzieć?
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Telimenka »

Hmm nie wiem , mozliwe ale gra aktorska jest swietna... ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”