Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Hanka&Medyk »

Ja od siebie dorzucę 'Sucker Punch'. Może i oceny ma nie najlepsze (może niewielu go zrozumiało; ja się popłakałam pod koniec :P), ale jest rewelacyjny zarówno pod względem warstwy wizualnej (mistrzostwo, szczególnie w scenach "drugiego poziomu świadomości"), jak i lekko psychedelicznej fabuły.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 20, 2011 10:05 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Forest »

tylko proszę nic nie wnioskować z mojego wieku ;)
no to jedziem: "Persepolis"-genialny,"Juno"-spoko,fajna muzyka,"Zakochany bez pamięci"-to nie jest komedia romantyczna!To ogółem nie jest komedią a z okładki i obsady może się wydawać,,"Forest Gamp"-nie stąd wzięłam nick,ale pozytywny,fajny film,"Koralina"-to uznacie za dziecinne,ale ja przecież jestem dzieckiem ;D , "Sala samobójców"-wpuścili mnie,obejrzałam i się popłakałam,ale film świetny,filmy braci Coen(komedie,bo tylko komedie oglądałam),istnieją dwie komedie romantyczne które lubię,obie są świetne mianowicie "To właśnie miłość"-bardziej mi się podoba,a najbardziej cytacik "dzieci nie bierzcie narkotyków...zostańcie gwiazdami popu dadzą wam je za darmo" ,ale film żeby ocenić trzeba obejrzeć bo jest zrobiony z paru powiązanych ze sobą historii ,a na miejscu 2 "Dziennik Bridget Jones"-też super
8)
Jeszcze bym sobie popisała ale już coś za długie się to robi,ale tak jak by ktoś chciał się pośmiać z głupoty niektórych twórców to przedstawiam 2 najgorsze filmy jakie oglądałam:
"Krwiożercze małpy" i "Węże w samolocie"
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 20, 2011 10:05 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Forest »

Sorki za post pod postem, ale mam cztery najukochańsze filmy,a aż dwóch nie umieściłam w poście u góry,te filmy to "Spirited Away" i "Księżniczka Mononoke"

a i wręcz kocham film "Obcy" 8)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Flaumel »

Popieram "Spirited Away", śliczna bajka. "Mój sąsiad Totoro" na poprawę humoru zawsze działa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Afera »

Ja mogę polecić coś z "moich" klimatów czyli "Iron Will", "Eight Below". Ten pierwszy niestety nie wyszedł w polskiej wersji językowej, nawet napisy ciężko znaleźć, trzeba oglądać w obcym języku ale da się zrozumieć o co chodzi jak się zna język.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 20, 2011 10:05 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Forest »

Eight Below,po tytule nie pamiętałam,ale jak wpisałam w internecie to sobie przypomniałam,bardzo mi się podobał,ale z tego co pamiętam to chyba jest smutny
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: denewa »

"Black Swan"
"King's Speech"
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: mini »

Wadziłam oba. Jednak, "King's Speech" nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia. Może z wyj kilku scen i dowcipów sytuacyjnych... Uważam, można było tą historię pokazać znacznie ciekawiej.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: altaj89 »

King speach flaki z olejem, Ja lubie kino i chadzam czesto, niestety wiekszosc filmow w cinemacity itp przereklamowana i do jasnej cholery -18 zł!? na szcescie sa kina alternatywne tylko ze niewiele i zadko zmieniaja repertuar (co 2 tygodnie) wiec za duzo sie nie pooglada. A jakies dobre nie hollywooodzkie filmy mozecie plecic? Ja ostatnio bylam na Melancholii Von Tiera i mogę polecić. Jak na tego rezysera to film dobry, nie naleze do jego fanek, wg mnie przesadna symbolika, czasem zupelny naddatek niepotrzebnych tresci przy watlej akcji, do tego irytujaca kamera 'z reki' ale ten film mi sie podobal i jak na von tiera to naprawde bardzo fajny i dobrze zrobiony.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Cyklotymia »

Ja tam von Triera lubię :D Dogma! ;)

No a niedawno dopiero obejrzałam po raz pierwszy Totoro... I zakochałam się ^^
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: altaj89 »

jak Von Tiera lubisz to Melancholia napewno Ci sie spodoba jesli jescze nie ogladalas :) a Totoro nie ogladalam ale napewno to nadrobie ;D
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Flaumel »

Cyklo. Totoro jest takie, że ja o 3ciej nad ranem się do niego szczerzę i chcę wielkieeeeeego pluszaka Totoro.

Z serii studia Ghibli jeśli nie widziałaś, to pomijając najpopularniejsze, polecam Podniebną pocztę Kiki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: unipaks »

Hmm... a ja nie znam Totoro... ::)
"Melancholia" mi się podobała, choć wolałabym pójść na to nie w piątek, a w poniedziałek po udanym weekendzie ;)
Wczoraj widziałam pierwszą część "Gry o tron", zainteresowała mnie i teraz nie wiem, czy nie odłożyć oglądania i nie sięgnąć najpierw po książkę ???
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Kluska123 »

Z głupkowatych polecam KAC VEGAS 1 & 2, powaliło mnie na kolana :D
A z takich bardziej dających do myślenia to Zabójstwo Jesse'go Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda. http://www.filmweb.pl/Zabojstwo.Jesseeg ... erta.Forda

Przepiękny, dający do myślenia film. Lubię takie kino :)
A ścieżka dźwiękowa do tego filmu booska
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: denewa »

mini pisze:Wadziłam oba. Jednak, "King's Speech" nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia. Może z wyj kilku scen i dowcipów sytuacyjnych... Uważam, można było tą historię pokazać znacznie ciekawiej.
A moim zdaniem King's Speech bardzo dobry i świetny Colin. Dwa zasłużone Oskary

Ostatnio oglądałam The Social Network - polecam, fajnie zobaczyć jak to się zaczęło ale jakoś nie uważam, żeby film był nadzwyczajny i zasługiwał na nominację. Co innego Jesse Eisenberg - bardzo mi się podobał, stworzył postać odstrzelonego, trochę nieobecnego geniusza komputerowego
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”