Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: maggie »

Mela- siostra Kropki i moja, odeszła dzisiaj wczesnym rankiem.
W wieku 1,5 roku- 17 miesięcy.
Były z siostrą bardzo zżyte,zawsze były razem.
Pamiętam, że kiedyś "Melsonik" nie lubił obcych,gryzła i broniła zawzięcie klatki. Pamiętam też,że czuła w pewnym okresie wyższość nad Kropką-zajmowała cały hamaczek i łaskawie wychylała główkę w stronę siostry(leżącej obok na podeście) by nie było jej przykro ;) Potem się zmieniła nie do poznania. I z czasem rolę się odwróciły.. Gdy Mela zachorowała na raka, przeszła operację, leczenie i gdy już była zbyt słaba-Kropka opiekowała się nią do końca.
W ostatnich dwóch tygodniach życia co dzień żegnałam się z nią wiedząc, że to może być ostatni raz. Starałam się zrobić wszystko co mogłam,jednak nic nie mogło jej pomóc. Do końca jednak walczyła, jadła i piła.
Moja dzielna Mela.


Była już mowa o uśpieniu, bo nikt nie dawał jej szans. Chciałam Wam tylko powiedzieć, żebyście zawsze walczyli do końca. Dobrze, że nie podjęłam decyzji o eutanazji- zasnęła spokojnie przy siostrze, a ja nie musiałabym wyrzucać sobie, że może zakończyłam jej życie za wcześnie.Więc jeśli zwierzątko nie czuje bólu i widać w jego małych oczętach, że chce żyć-pozwólmy mu.
Wczoraj wieczorem jej stan nagle się pogorszył- miałam podjąć tą decyzję dziś rano. One mnie jednak uprzedziła. Tak widocznie miało być.


Mela była prześliczna,słodka i dzielna. Za jedzonko myślę, że obydwie dałyby sobie odciąć ogonki ;) Będę ją pamiętać jako najdroższego mojego małego przytulaka o wielkim serduszku, który był również niezwykle fotogeniczny ;) Kochałam ją bezgranicznie. Pokażę Wam jej zdjęcie, jak była mała,jak do mnie przyjechała.

http://i69.photobucket.com/albums/i59/c ... e/Mela.jpg

I wiecie co? Musi być życie dla szczurków, gdy odejdą. To, że religia mówi tak czy tak, nie znaczy że musimy mieć "klapki" na oczach i we wszystko wierzyć. I nie bójmy się modlić do Boga o sprawy dotyczące zwierząt. Ja mu zawierzyłam i wysłuchał mych próśb w sprawie ś.p.Pestki i Meli. Uwierzcie mi.

Na zawsze w mym sercu Melsonik.
Razem z Maggie i Pestką.


Kocham Cię Mela



P.S Chciałam podziękować również Anecie "Fiolce"-ich pierwszej opiekunce..za wszystko.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: Magamaga »

[*] Dla przepięknego uszatka - Meli.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: maua_czarna »

Dla Melci, na droge [*]
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: RattaAna »

[*] dla Melci, na drogę

trzymajcie się z Kropką :(
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: anik1 »

dla Melutki (*) dzielnej szczurki
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: Babli »

[*] :'(
Awatar użytkownika
Esfly
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 04, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: Esfly »

:'( tak mi się strasznie przykro zrobiło... :(
[*]
Tusiulek i Meluś :) <:3 )~
Awatar użytkownika
Fiolka
Posty: 106
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: Fiolka »

Ja jestem bardzo wdzięczna losowi, że Mela trafiła do Ciebie Maggie, że dane jej było mieszkać ze swoją siostrą, że znalazła swojego człowieka. Ostatnio Matka (mama Meli) była niespokojna, nawet łapala zębami- może przeczuwała, że jej córeczka odchodzi :(

Światełko na drogę dzielna szczurzynko [*]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Nejdroższy wafelek-Mela-rozdzielenie prawdziwych sióstr

Post autor: pariscope »

Od nas także światełko na drogę [*]
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”