Biedny malec...

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Biedny malec...

Post autor: Diego<3 »

Witam! Za pewne wiecie, że dotychczasowo miałam Dina i Hera dwa szczurki jeden dumbo 6 miesięczny i standard 4 miesięczny...
No więc dziś posiadam już tylko jednego z nich... :'(
Nie mogę, aż pisać. Hero udusił się.
Gdy wstałam o 9:00 otworzyłam klatkę (ponieważ klatkę i kawałek pokoju mam tak jakby oddzielony na wybieg) szczurki chętnie wyszły, po umyciu zębów wróciłam do pokoju a na wybiegu był tylko Dino. Od razu zajrzałam czy nie było jakiejś dziury, nie było! Zaczęłam poszukiwania, które trwały półtorej godziny... poszłam do salonu a na kanapie był zwinięty koc, odplątałam go a w środku znalazłam ciałko bezbronnego Hera... przypuszczam, że wszedł do kocyka i się w nim zaplątał... malec nie oddychał i nie ruszał się. Miał zamknięte oczka i był w połowie zimny i w połowie gorący. Teraz już go ze mną nie ma. Ale skąd mogłam wiedzieć, że tak się stanie? Wychodziły na ten wybieg kilka miesięcy i nic nigdy się nie działo... nie mam pojęcia jak się z niego wydostał. Boję się, że Dino może z tęsknoty odejść mimo, że nie były razem i nie są powiązane jako bracia.
Hero, przepraszam. Nie twierdzę, że to Twoja wina. Kocham cię moja iskierko... :'( nad życie...
Całuski Twoja... Wika :-* :'(
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedny malec...

Post autor: olgapsiara »

Jesteś biedna, w tak krótkim czasie straciłaświata już tyle szczurów :( [*]
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Biedny malec...

Post autor: paulinka93 »

Niestety wypadki się zdarzają, świeczka dla małego [*]
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Biedny malec...

Post autor: Paul_Julian »

Diego, bardzo mozliwe, ze Hero był chory wczesniej. Szczur da radę wyjśc z kocyka, nawet jesli spanikuje i zacznie sie rzucac ( a tak jest przy duszeniu sie ) to kocyk sie rozwinie. Ogony włażą przecież w kołdry, siedzą zgniecione w sputniku, gdzie też cieżko im oddychać. Gdyby poczuł, że mu cięzko oddychać, to by wręcz wygryzł się z tego kocyka. Kilka dziabów i po sprawie.

To bardzo przykre co się stało, ale nie wiń się za to. Chore zwierzaki zwykle szukają spokojnego miejsca, gdzie moga odejsc w spokoju.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedny malec...

Post autor: olgapsiara »

I tak w ogóle, to nie zostawia się szczurów samych na wybiegu ...
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Biedny malec...

Post autor: Paul_Julian »

Olga, można zostawić, byle nie na długo. Szczury robia sobie krzywdę też w klatce np. gdy śpimy. Mogą wetknąć łebek w dziurę od hamaka, złamać łapkę itd.
Jak ma sie wydzieloną bezpieczną część, to spokojnie można je zostawić na króciutko. Chocby własnie na te kilka minut. Bardzo często jak gdzieś wlezą to i tak nie zdążymy ich złapać ani uchronić. Najlepiej jest przygotować bezpieczny wybieg, wtedy moga sobie tam siedzieć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Biedny malec...

Post autor: Diego<3 »

Dobrze. postaram się teraz dawać jak najwięcej uwagi dla Dina.. :(
Żegnaj Hero...
Czyli mógł być chory wcześniej na co np. ? :'(
[*]
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Biedny malec...

Post autor: Paul_Julian »

Nie wiem na co, mógł miec np. chore serduszko. Takie rzeczy moze rozwiać tylko sekcja.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedny malec...

Post autor: unipaks »

Bardzo mi przykro... :(
dla maluszka [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Biedny malec...

Post autor: Diego<3 »

Niestety został już pochowany. Myślę, że serduszko nie, ponieważ gdy byłam na kontroli w wakacje z oby dwoma to weterynarz badała: serce, wagę i coś jeszcze tylko nie pamiętam z nerwów. :(
Jeszcze raz [*] dla ciebie iskierko
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”