Witam Was ;)

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pinky
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Gdańsk

Witam Was ;)

Post autor: pinky »

Cześć nazywam się Viktoria. Szczurków jeszcze nie mam ale w tym lub w następnym miesiącu planuje zakup w sklepie terrarystycznym 2 samiczek. Klatkę też kupię dość dużą, a hamaczki itp. szyje sama na maszynie. Nie zbyt umiem o sobie pisać. :)
Nie jestem jeszcze uszczurowiona, ale to nie znaczy że nie będę ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Witam Was ;)

Post autor: yss »

Rozkręcisz się :)
Nie trzeba nadmuchiwać literek, żeby uzyskać dłuższy akapit….

Dlaczego terrarystycznym? Sporo teraz maluchów jest do adopcji, poczytaj sobie wątek :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Witam Was ;)

Post autor: Jay-Jay »

Witam kolejną osóbkę na naszym forum ;)
Sklep terrarystyczny? Wiem o tym, że wygoda i tak dalej, ale jednak czasami trzeba trochę się zastanowić . Na naszym forum jest dość dużo ogłoszeń szczurków które szukają domu. Nawet jeśli nie znajdziesz na forum jest pełno serwisów takich jak gumtree czy tablica.pl gdzie jest równie dużo ogłoszeń w sprawie oddania szczurków za darmo. Mam nadzieję, że rozpatrzysz też taką propozycję nabycia ogonów. ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
pinky
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam Was ;)

Post autor: pinky »

Szukałam na różnych stronach jednakże najbliższe szczuraski są oddalone ode mnie 140 km. A jeśli na razie mają dom i nic im nie grozi. To wole iść do terrarystycznego i ochronić chociaż 2 szczurki przed podaniem wężowi :c .
Nie jestem jeszcze uszczurowiona, ale to nie znaczy że nie będę ;)
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Witam Was ;)

Post autor: Jay-Jay »

eh radzę poprzeglądać trochę forum , to dosłowna skarbnica wiedzy.

Z tego co widzę mieszkasz w Gdańsku , to mam pewne ogłoszenie, o 2 szczurkach 50 km od ciebie ;)
http://olx.pl/oferta/oddam-szczury-CID1 ... 15a632a6c7
W dodatku kupując w sklepie, dajesz właścicielowi zarobić, a ona zamawia kolejne szczurki, które równie dobrze tez zostaną podane dla gadów,
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Witam Was ;)

Post autor: yss »

pinky: gdyby dało się wykupić te szczury i zakończyć w ten sposób ich sprzedaż, to super. Ale popyt napędza podaż - szczurki schodzą, to zamawia się więcej. Błędne koło.

Zauważ, że na karmówkę bierze się szczury z hurtowni - rozmnażalni. Nikogo nie obchodzi, czy samiczka jest zdrowa i silna, czy nie, czy odpowiednio się odżywia - ona ma tylko naprodukować "towar", który zaraz będzie zjedzony - nikogo nie interesuje, czy "towar" będzie chorował i nie dożyje roku, czy będzie słabszy lub z wadami wrodzonymi.
Kupujesz dwa szczurki - pięknie, uratowane. Ale nikt ich do małego nie głaskał i boją się człowieka tak samo, jak dzikusy - panika! Oswajanie bardzo trudne - a bierze się za to osoba początkująca, która nie wie, jak to robić.

Szczurki - nawet takie z wpadki - urodzone w domu, gdzie ktoś choćby tylko czasem je pogłaskał i dał przysmak, nie traktują ludzi jak oprawców, tylko przyjaciół. Opieka nad nimi jest łatwiejsza.

Nawet sklep zoologiczny, a nie terrarystyczny, kupuje czasem takie zwierzątka z rozmnażalni. Wierzymy, że można to zmienić i postawic na adopcję przyjaciół, zamiast zmieniać samiczki w maszynki do robienia nowych szczurów. O tym wszystkim na pewno nie wiedziałaś :) Ratowanie maluchów od węża świadczy o dobrym sercu dla zwierząt, ale to zawsze klient na szczura napędzający podaż, niestety.

Poczekaj trochę, poczytaj, zastanów się, pooglądaj fajne klateczki, zdjęcia szczurów, ogłoszenia adopcyjne - gdzieś tam siedzi potencjalny przyjaciel, który też szuka domu z powodu bezmyslności panującej w zoologu (samiczki z samcami) albo głupoty właściciela. Na pewno wkrótce znajdą się i szczureczki i transport - cierpliwość ważna rzecz (też obecnie czekam na nowe zwierzątko, jeszcze 2 miesiące zostały... znam ten ból :D )

Miałam już szczurka, który miał wylądować z rodzeństwem na smietniku, dwa szczurasy z laboratorium, jednego z interwencji TOZu - miałam go od malucha i na szczęście przyzwyczaił się do człowieka :) To też jest pomoc, realna pomoc, która nie napędzi dalszej podaży. Dlatego właśnie to polecamy :) Możesz tez pomóc dając domy tymczasowe szczurom w potrzebie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam Was ;)

Post autor: Buba »

Witam nowego użytkownika ;) Czekamy na własny wątek, kiedy Twoje szczurcie przyjadą do Ciebie. Rozważ adopcję z forum lub innego miejsca, bo wtedy pomagasz szczurowi i człowiekowi, który tego szczura pozostawić u siebie nie może. Masz jakieś pytania? Moje doświadczenie nie jest powalające, ale w razie co postaram się pomóc. :D

A temat kupowania w zoologu został kiedyś ładnie podsumowany, że tu nie ma dobrego rozwiązania. Wszystko to co mówi yss jest prawdą, ale trzeba też zauważyć, że ZAWSZE ktoś weźmie szczura ze sklepu. I niestety najczęściej są to hodowcy wężów, a oni i po 15 szczurków na raz biorą. Nigdy nie widziałam zwykłych szczurków siedzących w sklepie dłużej niż tydzień. Takie są niestety realia. Dlatego moim zdaniem, każde rozwiązanie jest złe, bo sprzedaż zwierząt w sklepach jest zła.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”