Hej wszystkim~!

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Witam, mam na imię Marta.
Miałam już kiedyś szczury ale było to lata temu, w końcu po któreś śmierci z kolei nie chciałam już szukać kolejnych ogonków. Pozbyłam się klatek pooddawałam cały szczurzy sprzęt a od niedawna znów czuję tęsknotę za tymi wszędobylskimi ryjkami. Minęło trochę lat i teraz planuję sobie trzy szczurze chłopy. Muszę zacząć od początku, przeglądam oferty klatek sprawdzam czy nie ma gdzieś koło mnie jakiś ogonów i wdzięczna będę za wszelką pomoc. Tym razem chce się tym zająć najlepiej jak umiem.
Jestem z okolic Łodzi więc jakby ktoś wiedział o jakiś niechcianych samczorach proszę dać mi znać w ostateczności pewnie kupię jakieś z domowej hodowli ale wolałabym pomóc jakiejś bidnej mordce.
I też trzeba wziąć poprawkę na to że nie mam jeszcze klatki. Chce zamówić sobie tę:
http://allegro.pl/klatka-mega-metal-2-s ... 32807.html
ale jak ktoś ma lepszy pomysł to otwarta jestem na sugestie. Jedyne problemy to musi być składana, dłuższy bok nie większy od 70cm i ma pomieścić 3 ogony.
Dzięki za pomoc i mam nadzieję że nie przestraszę nikogo swoją osobą <3
Obrazek
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: RastaMari »

Hej! ;)
Co do klatki- musi być wysoka (min 70cm). Chyba najbardziej polecaną klatką dla takiej ilości szczurów jest frodo, ale bok jest o 8cm dłuższy niż szukasz :/ Może jednak da się trochę naciągnąć wytyczne? Jest składana i malowana- samo dobro ;)
Jeśli chodzi o szczurki- każda "domowa hodowla" to pseudohodowla. Na forum popieramy tylko adopcje i hodowle zrzeszone w SHRSP oraz Zirael Rattery. Tutaj możesz poszukać ogonków do adopcji i napisać własne ogłoszenie, gdy już skompletujesz wyprawkę: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
Do Łodzi nie powinno być też problemu z transportem grzecznościowym czy blablacar :)
Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Dzięki :D
Na razie mi się nie śpieszy więc po prostu będę śledzić ogłoszenia. Klatkę planuję zamówić w przyszłym tygodniu po tym jak przyjedzie do mnie znajoma ze swoimi ogonami. (pogadamy może coś doradzi jeszcze).

Niestety to 10 cm szerokości robi mi straszną różnice...
Dopiero teraz spojrzałam jak to wygląda. http://www.tukan24.pl/inter-zoo-klatka- ... astic.html Jest piękna!
Poczułam się zmobilizowana... biegam po moim pokoju z miarką i zastanawiam się gdzie upchnąć tego kolosa by nie stał na podłodze bo moje lokum jest niestety wąskie.
*pół godziny później* Ok jest do zrobienia jak znajdę inne miejsce na drukarkę x'D Dzięki. Ta klatka podoba mi się o wiele bardziej i wygląda na wartą swojej ceny.
Chętnie przyjmę jeszcze jakieś sugestie co do tego co może mi się przydać bo jak już zamawiać z zoologa internetowego to z pompą :P
Jakiś hamaczek pewno zrobię (pluje sobie w brodę bo jakieś pół roku temu jeden oddałam praktycznie za free). Jakieś żarło może na początek dobre ktoś poleci. Przy moim pierwszym podejściu do szczurów kupowałam randomowe mieszanki z zoologa bo dużo i tanio a to chyba nie było najlepsze co mogłam zrobić. Wtedy to były ogony od rodziców i nie miałam aż tak dużego wpływu skąd, co i jak. Teraz to moje przedsięwzięcie, finansowane z mojej kasy i mam ambicję stworzyć moim przyszłym chłopom raj.
Obrazek
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: RastaMari »

Poszukaj jeszcze tej klatki na allegro, powinna być tańsza :)
Do wyposażenia mogę polecić sputniki- zdecydowanie ulubione miejsce w klatce moich szczurzyc (są na zooplus).
O karmach polecanych jest cały temat, najlepsza jest chyba Mixerama, ale oczywiście ma odpowiednią cenę. Z tańszych jest w porządku vilmie premium :)
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Rzeczywiście jest ;D
Co do karm wiem że są tematy ale nie miałam czasu się jeszcze przez nie przekopać także sugestie są dla mnie bardzo cenne ;D
Sputnik wpisany na listę rzeczy potrzebnych a co do karm ta pierwsza rzeczywiście trochę droga, jak będę miała jakieś dobre zlecenia to kupię jak będzie bardziej cienko to i tak będę mnie stać na tę tańszą także tym razem uchowam się od śmieciowej karmy ;D
Dziękuję za pomoc~
Obrazek
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: RastaMari »

Proszę bardzo ;)
A tu chyba będą do wzięcia maluszki z Łodzi: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... start=2400
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Zamawiam tę klatkę którą mi poleciłaś :D
Jak już będę miała wszystko to poszukam ogonów. Zobaczymy jak tamte będą do oddania to może zagoszczą u mnie. Mam jeszcze znajomości po moim robieniu w zoologicznym (btw. po tym co widziałam rozumiem czemu nie popieracie kupowania w sklepach) ale do znajomym często ludzie przynoszą szczury których po prostu nikt nie chce, byłe prezenty gwiazdkowe itp. Szczury które nigdy nie miały być pokarmem dla węży i nagle ktoś je porzuca. Więc to też wydaje mi się jakaś opcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: RastaMari »

Jeśli dostaniesz je za darmo to jak najbardziej na plus :)
Moja pierwsza szczurzyca została oddana do sklepu, bo nie dała się zjeść wężowi ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: yss »

Cześć :)
Po tych Rubensach i rysunku na bannerku węszę artystyczny pomiot :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Ahahaha tak, jestem artystycznym pomiotem :P
Rzucę deviantartem nawet: http://traktorova.deviantart.com/
i twarzo książka jeszcze -> https://www.facebook.com/MalyTraktorek2/?ref=hl
Żyją we mnie dwie artystyczne skrajności, jedna maluje bardziej poważnie a druga kocha głupawe komiksy, daje tej drugiej ostatnio więcej swobody i jestem w trakcie pracy nad komiksem autorskim na magistra :P
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: yss »

Fajna akwarelowa plama, ale tematyka zupełnie nie moja ;) chociaż przy doszlifowaniu warsztatu jak najbardziej do wykorzystania w ilustracji i komiksie. Po przejrzeniu prac okrutnie powiem, że dla mojego oka najlepiej wypada szczurzy bannerek ;) I ten ślepy kruk. Lubię proste formy :) Pozdrawiam najserdeczniej - ja i moje zwierzaki wszystkie :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: yss »

A żeby nie było, że tylko ty się ujawniasz, to ja:
http://yss.digart.pl/
też maluję.
:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: Torakuta »

Fajne rzeczy ale też nie moja działka... nigdy nie umiałam być poważna T^T koniec końców siedzę w fantastyce albo komiksie który ostatnio sprawia mi najwięcej radości... zresztą pracuję nad satyryczno-kryminalnym komiksem o Łódzkich żulach... tia... byłam kiedyś na malarstwie ale siedzenie godzinami przy sztaludze to była dla mnie tortura... nie umiem poważniejszego malarstwa choć lubię na nie patrzeć :P
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Hej wszystkim~!

Post autor: yss »

.....za to komiksowe historie idą ci nieźle, tylko jednak hm mimo wszystko czegoś za dużo w tych twoich kadrach. Efekty i detale są dobre, bo wzbogacają przedstawiony świat, ale trzeba wiedzieć, kiedy są niepotrzebne i osłabiają siłę wyrazu postaci :)
A ja nawet nie mam sztalugi ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”