Witajcie!

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
albinek
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 07, 2016 9:18 am

Witajcie!

Post autor: albinek »

Mam na imię Albin i zastanawiam się czy szczurek to odpowiednie zwierzątko dla mojego dziecka? Nie zrozumcie mnie źle, zdaję sobie sprawę że zwierzę to nie zabawka i co do tego nie ma dyskusji. Mój syn ma 7 lat i bardzo chce "zwierzęcego" kolegę, biorę pod uwagę szczurka, dlatego z zaciekawieniem będę się zapoznawał z niniejszym forum. Pozdrawiam wszystkich!
Projekty domów moja pasja.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witajcie!

Post autor: unipaks »

Jeśli Ty to wiesz, a syn potrafi to zrozumieć i zaakceptować, to nie ma żadnych przeciwwskazań. :) Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że zwierzęta te są stadne i nie trzyma się jednego, lecz co najmniej dwa szczurki tej samej płci, a także o tym, że należy im zapewnić co najmniej dwie godziny dziennie wybiegu po pokoju (nie tylko po wersalce jak niektórzy próbują :P ), a do tego pokój trzeba zabezpieczyć - szczurki potrafią niszczyć wiele rzeczy, w tym kable, łóżka, ubrania czy zabawki.
Witaj na forum! Zapraszamy do lektury i pogłębiania wiedzy :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Witajcie!

Post autor: SonamiChan »

Witamy na forum!
Szczury to wspaniałe zwierzaki dla dużych i małych 'dzieci' :) jak pieski w formie bardzo miniaturowej! Ale niestety (albo i stety?) nie wolno ich trzymać w pojedynkę. Jeżeli już się zdecydujesz na szczurka dla synka to koniecznie spraw mu przynajmniej dwójkę! A jakie dziecko będzie szczęśliwe gdy zamiast jednego futrzastego przyjaciela dwóch dostanie!
Szczurki ogólnie lepiej się chowają mając towarzystwo swojego gatunku, łatwiej się oswajają we dwójkę, są szczęśliwsze... A chyba o to chodzi żeby nasz nowy pupil nie tylko sprawiał radość rodzinie ale by i sam był szczęśliwy!
Koniecznie przejrzyj Forum w poszukiwaniu za i przeciw. W końcu to nie tak że szczur to tylko i wyłącznie same plusy. Jakimi by nie były wspaniałymi zwierzakami, wymagają dużo poświęcenia, czasu i często też pieniędzy.
Jeżeli będziecie w stanie zagwarantować szczurkom dobre życie, one na pewno się odwdzięczą z całą swoją mocą.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Witajcie!

Post autor: yss »

Moja córka szczury bardzo kochała, umie nawet sama posprzątać klatkę setkę - nie dawała sobie pomóc, najwyżej przy podnoszeniu ciężkich elementów. Wywalała ściółkę, myła kuwetę w wannie gąbką, myła miseczki i domek a potem wycierała kuwetę, sypała świeżą ściółkę i układała równiutko świeże szmatki :D szczurki nosiła, tuliła, głaskała i rozmawiała z nimi, przynosiła zdrowe przysmaki (wiedziała, czym wolno karmić każde zwierzątko). Normalne, empatyczne dziecko bardzo szczury polubi, a dwa lub trzy szczury to większa frajda, bo się razem wygłupiają, coś planują, coś sobie zabierają poza tym lepiej widać ich odmienne charaktery... :) i zamiast siedzieć przed tv siedzi się przed szczurami i paaaatrzyyyy. A już szczurza ekipa kicająca dziecku po pokoju i tarmosząca maskotki to prawdziwa radocha :D

Wadą szczurów, jeśli można to tak ująć, jest ich krótki żywot i trzeba znać swoje dziecko żeby wiedzieć, jak zareaguje na śmierć ukochanego pupila za te - powiedzmy - 2,5 roku.
Drugi aspekt to to, że to nocne zwierzęta a siedmiolatek chodzi spać dość wcześnie, ale można troszkę ten rytm dobowy szczurom przestawić, żeby się uaktywniały pod wieczór, a nie na noc.

Całą resztę spokojnie ogarniesz na forum :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”