Jestem nowa...

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sagittarius90
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 22, 2016 4:50 pm

Jestem nowa...

Post autor: Sagittarius90 »

Cześć! Mam na imię Ola- Aleksandra (jak kto woli). Z zawodu technik weterynarii w specjalizacji zwierząt gospodarskich- czyli inseminacja krów, klaczy i ogólnie dbanie o dobrobyt tych większych zwierząt. Tzw prawa ręka weta. Mam dwa szczury- zakupione w sklepie zoologicznym (nie wieszajcie na mnie psów) i okazało się, że dwa szczury i dwie różne płcie. Doczekałam się potomstwa. Sztuk 8- z czego dwa chyba na tyle słabe, że samica je zjadła. Jeśli chodzi o dalsze losy- zostawiam wszystkie- z tym że samce w jednej a samice w drugiej klatce. Już zaopatrzyłam się w drugą klatkę. Na szczęście wymiary mojego m4 pozwalają mi na dwie duże klatki. Wcześniej i obecnie posiadałam i posiadam jedynie psa i konia. Szczur jest dla mnie tak jakby nowością. Skusił mnie swoją inteligencją, czystością o której tak się mowi- no i mam. Oswajanie nie zajęło dużo czasu. A mój starszy syn- lat 5- skrupulatnie wymienia ściółkę, karmi i poi. Od małego oglada moje atlasy popesca z weterynarii.. kto wie.. może wyrośnie weterynarz z specjalizacja w gryzoniach. W moim kręgu jak woda czy ciepłe bułeczki kupowano szczury dumbo. Postanowiłam dać szansę tym zwykłym, standardowym.... przecież nie muszą być wcale gorsze :) i tak już miesiąc toczy się nasza przygoda i wspólne życie:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jestem nowa...

Post autor: Paul_Julian »

Witaj na forum !
W zasadzie to mam tylko jedną uwagę, bo wielu z nas na poczatku ma szczury ze sklepu.
Jak masz dwie płcie, to najlepiej dziewczyny wysterylizuj - to dobrze wpłynie na ich zdrowie pózniej - zapobiega guzom gruczolów mlecznych, ropomaciczu itd.
Albo mozesz ciachnąc chłopców.
Mielismy przypadki na forum, że szczury przegryzły się do klatki drugiego stada i były potem ciąże :(

No i zapraszam do czytania i opisywania przygód swoich ogoniastych tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=37 :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jestem nowa...

Post autor: yss »

Cześć! Fajna gromadka na początek.
Specjalne brawa dla syna, moja córka w tym wieku też już umiała sprzątnąć i nakarmić :) bardzo to było wzruszające jak wywalała ściółkę łopatką, szczurki na nią właziły a ona chichotała i im tłumaczyła, że przeszkadzają i żeby poszły gdzie indziej się pobawić. ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jestem nowa...

Post autor: IHime »

Cześć!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”