Arureos Poznań

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

Szanowni forumowicze,
mam przyjemność podzielić się z Wami faktem, że po raz pierwszy w mojej hodowli szczura spodziewa się młodych.
Mama o imieniu Aluzja, black irish american, uszy standard - ciekawska, ruchliwa (nawet pomimo ogromnego brzucha), chętnie daje się brać na ręce. Podejrzewam ją o futro velvet, ale pewności nie mam.
Tata ma na imię Oxymoron, umaszczenie chocolate agouti, uszy standard. Przyjacielski, ale pod warunkiem, że się go za dużo nie dotyka. Chętnie będzie leżał na kolanach do momentu aż nie będzie dłużej mógł znieść głaskania. Powiedziałabym, że lubi żyć obok człowieka, a nie razem z nim. Łakomczuch

Rozwiązania spodziewam się najpóźniej w poniedziałek, dokładną datę trudno mi określić, bo dla pewności zapłodnienia szczurki mieszkały ze sobą pięć dni.

Osoby chętne zapraszam do kontaktu, a jak tylko będzie możliwość to potomstwo sfotografuję i wrzucę, żeby się pochwalić :)
Póki co zdjęcie mamy:
Obrazek
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: PaniCiurowa »

SHSRP?
I jak to, nie masz rodowodu samicy, że "podejrzewasz"?
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

Waham się jeśli chodzi o przyłączenie się do SHSRP, nie do końca zgadzam się z założeniami Stowarzyszenia. Przeraża mnie również biurokracja organizacji.
Nie, rodowodu nie ma. W rodzinie nic by na to nie wskazywało, ale jej futro jest tak cudownie lśniące w porównaniu do reszty stada...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: Paul_Julian »

Jeśli nie zgadzasz sie z założeniami Stowarzyszenia i przerażą Cię biurokracja tej organizacji, to niestety, ale masz pseudohodowlę. Futerko to jedno, a co z genetyką? Jest najważniejsza w tym wszystkim, i to nie ze względu na rodowód, ale ze względu na zdrowie.
Nie na darmo SHSRP ma takie restrykcje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

Pisząc tutaj zdawałam sobie sprawę, że to co robię będzie nazywane pseudohodowlą, nie szkodzi, to tylko nazwa. Ważne, że szczury mają dobrze : ).
Jeśli chodzi o genetykę, znam podstawy. Nie rozmnażam bezmyślnie . Samce mają swoją klatkę, samice swoją ( właściwie to trzy różne, bo nie wszystkie się lubią).
Czytając o hodowlach rodowodowych, trudno nie odnieść wrażenia, że pomimo rodowodu ciągle idzie coś nie tak i to częściej niż mi się zdarzyło spotkać w przypadku szczurów nie rodowodowych.
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

Urodziły się. Wychodzi na to, że dzień przed czasem. Jest dziewięć młodych. Wszystkie są już w gnieździe, wszystkie umyła i ułożyła. Czy oprócz karmienia Beaphar Care + Rat i dawania białka w postaci jajka, mięsa, twarożku mam robić coś jeszcze? Aluzja podczas porodu (od 4.10 do 5.30) wyglądała na zagubioną, ale teraz mam wrażenie, że wie co robi.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: smeg »

Odezwij się do Basi z hodowli Zirrael Rattery - z pewnych powodów też nie chciała dołączyć do SHSRP, ale swoją hodowlę zarejestrowała w czeskim związku. Ma dużą wiedzę, być może zechce się nią podzielić.

Właściciele szczurów rodowodowych najczęściej są bardziej świadomi jeśli chodzi o ich leczenie, może stąd wrażenie, że chorób jest więcej - podczas gdy wielu właścicieli szczurków z zoologa stwierdza, że po prostu umarły "ze starości". Wymóg przeprowadzenia sekcji zwłok po śmierci praktycznie wyklucza takie przypadki, niestety prawie zawsze szczur umiera "na coś", tylko że nie-hodowcom najczęściej taka wiedza nic nie daje i wolą żyć w nieświadomości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: smeg »

Tigrisaki pisze:Nie, rodowodu nie ma. W rodzinie nic by na to nie wskazywało, ale jej futro jest tak cudownie lśniące w porównaniu do reszty stada...
Nie ma takiej odmiany jak velvet - jest velveteen, ale nie charakteryzuje się lśnieniem, tylko falistością futra, czasem wręcz jego szorstkością. Lśniące futro potencjalnie mogłoby oznaczać odmianę satin (o przezroczystym włosie), ale raczej nie spotyka się takich szczurów w Polsce, więc przypuszczam, że to po prostu zadbany standard ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

O. Dziękuję za odpowiedź! Faktycznie chodziło mi o satin.
Na pewno odezwę się do Zirrael. Przyznam się, że wchodziłam na stronę tej hodowli milion razy.
Jeśli chodzi o sekcje zwłok umówiłam się z panią weterynarz, że w razie potrzeby nie będzie problemu z przeprowadzeniem, bo tym również się zajmują w przychodni.
Żeby nie było niedomówień. Nie zamierzam zarabiać na hodowli. Wydaje mi się, że na takiej porządnej hodowli szczurów nie da się zarobić. Miesięczny koszt utrzymania przerósł moje najśmielsze wyliczenia, a wszystko zamawiam z hurtowni, więc o połowę taniej niż w sklepach. Kurczak, obiadki dla niemowląt, nabiał, karma podstawowa, żwirek i weterynarz... Choć z tym ostatnim nie narzekam, bo babeczka za wizyty kontrolne i tak bierze ode mnie śmieszne pieniądze.

No ale dość. Maluchy przyssały się porządnie do mamy, a sama Aluzja zdaje się czuć dobrze. Wyszła nawet na chwilkę z klatki się przywitać. Z tego co zdołałam zobaczyć i policzyć, maluchów jest trzynaście!. Sześcioro jest już zamówionych, więc zostaje druga połowa :)
Jakieś porady?
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arureos Poznań

Post autor: olgapsiara »

Ile kosztują maluchy?
W jakiej miejscowości jest hodowla?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: smeg »

olgapsiara pisze:W jakiej miejscowości jest hodowla?
Czego w "Aureros Poznań" nie rozumiesz?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arureos Poznań

Post autor: olgapsiara »

Właśnie przed chwilą to zauważyłam i puknęłam się ::)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: Paul_Julian »

olgapsiara pisze:Ile kosztują maluchy?
W jakiej miejscowości jest hodowla?
Olga, maluchy nie sa i nie będą na sprzedaż ani za darmo, poniewaz hodowla nie jest zrzeszona w SHSRP ( Regulamin pkt. 13 częsci 6 ) http://szczury.org/viewtopic.php?f=33&t=5
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tigrisaki
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 01, 2015 7:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Arureos Poznań

Post autor: Tigrisaki »

O, czyli albo jest się w SHSRP i wtedy można sprzedawać i oddawać, albo się nie jest i nie ma znaczenia cała reszta, liczy się tylko ten jeden fakt. Cóż tego nie doczytałam.

Swoją drogą maluchów doliczyłam się w końcu piętnastu. Ostatnią godzinę spędziłyśmy na budowie gniazda. Aluzja przynosiła materiały a ja jej wkładałam. Próbowała też z moją bluzą. W połowie pokoju się poddała :) Dziwi mnie, że przed porodem w ogóle o budowaniu gniazda nie było mowy.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arureos Poznań

Post autor: Paul_Julian »

Smeg juz dobrze wytłumaczyła dlaczego jest ten zakaz. Przede wszystkim zajmujemy się pomaganiem tych, których nikt nie chce, kinderniespodziankom, sklepowym pomyłkom jesli chodzi o płeć, szczurkom wyrzuconym na śmietnik itd.

http://szczury.org/viewtopic.php?p=1018876#p1018876

Osoby, które chca adoptowac od nas ( z forum i fundacji pomagających) szczurki, w wiekszosci przechodza procedure adopcyjną , wypełniają ankietę itd. Żeby miec pewność, że trafią w dobre ręce. Niestety, zdarzały sie wyłudzenia na karmę dla gadów :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”