APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: PALATINA »

krwiopijka,

Całkiem sporo kukurydzy, a moje jej nie lubią :?
No i oczywiście tych rybek jestem ciekawa.

Ale tak nawiasem mówic, żeby mieć 99% pewność, że żywność jest ok, to chyba należałoby samemu te ziarno wyhodować i to na sprawdzonym terenie...
A szczur na złość nam zatruje się, np. wodą, chipsami pozostawionymi na kanapie, pasta do zębów, kroplami do oczu, nosa...
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Azi »

krwiopijka, ryby suszone to widzialam ostatnio w jednym z hipermarketów w takim pudełeczku, tylko to hipermarket, a wiadomo jak tam z jedzeniem jest ;)

Na pewno karma "własna" jest lepsza, zgadzam się w 100%, ale ja osobiscie mam zaufanie do ogonków i ich nosa - i tak z miseczki wyjadaja tylko to, co im smakuje, na co maja ochote, wiec wierze, ze instynktownie znajduja dobre i zdrowe rzeczy.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Layla »

Np. moje wywalają te kolorowe barwione paskudztwa... A co ciekawe. na zioła podstawowe Herbal wprost się rzucają :lol: Wyrywają sobie listki...
Obrazek
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Dory »

A co z Vitapolem?
Moje jedzą dla koszatniczki, bo w szczurkoszowym jest za dużo ziarna.
Aniu wystraszyłaś mnie :shock: :shock: :shock:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Fam »

moja woli najtansza karme z dakoartu (3litry za 10zł) od prestige a ja nie wiem czemu, mieszam jej prestige z taką zwykła. tylko owsa nie lubi
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: PALATINA »

Dory,

[quote="Ania"]Ja myślę, że to nienajlepszy wybór. I Vitapol i Animals są produkcji polskiej. Moje na to sikały, to raz, dwa - że zalęgły mi się mole (co świadczy, że karma jest źle przechowywana) a trzy, że każdy wet kręci nosem, gdy mówi8 się o tanich karmach ze sklepu. [/quote]
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]mix bobowca
- 0,5kg soi
- 0,5kg grochu
- 2kg pszenicy
- 1 lyzeczka soli kuchennej
- 12dkg ryb suszonych (nie pytajcie, skad sie takie bierze...)
- 1 lyska stolowa mleka w proszku
- 3kg kukurydzy[/quote]

Moje zjadly by z tej mieszanki tylko sol i rybe. :lol:
Powaga, ja sama bym nie chciala tego jesc. :jezor2:

Ja bym odjela te niesmiertelna pszenice, a dodala
- mieszanke musli oraz platki fitness (u mnie to uwielbiaja),
- pestki dyni, slonecznika (wcale nie tyja od tego, bez przesady),
- kawaleczki suszonego chlebka (duzo),
- suszone smaczne warzywa,
- suszone owoce,
- ryz prazony,
- kasza,
- troszke roznego rodzaju orzechow (najlepiej w lupinkach, zeby mialy co robic)
i co jeszcze wymyslimy.

Poza tym apeluje - nie tylko sucha karma!
Bo niektorzy biora to doslownie. :roll:
Ale o tym juz pisze w calym dziale o karmieniu. ;)
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Kaka »

[quote="Ania"]i te droższe, nie wiem jaką mają nazwę - są po kilkanaście/dziesiątzł za kilogram - na wagę.[/quote]
z tego co wiem to bodajże Prestige ( prze[praszam za błąd w pisowni gdyby coś) jest z tych wyższych półek. Chwalony aczkolwiek właśnie bardzo drogi. Jeśli ktoś ma zdanie na temat tego papu proszę o wypowiedź

samym Wrocławiakom, którzy zechcieli by tworzenie samemu karm dla swoich pupili polecam przejechanie się do Hali Targowej (nie pamiętam ulicy, za barem mlecznym Jacek i Agatka). W hali Targowej znajdziemy wiele rodzajów ziaren zbórz, orzechów itp. Swego czasu sama komponowałam jedzenie dla papużek falistych. Powiem tak: opłaca się bardzo robić to jeśli ktoś chce zaoszczędzić swoją kieszeń i podarować szczurkowi jedynie naturalne smakołyki. Sama niedługo chyba na nowo zacznę jeździć do hali i komponować karmę bo szczerze sie przyznaję ze od pewnego momentu kupowanie taniego z pozoru Megana powoli dogania mojego budżetu. We Wrocławiu Megan ksztuje ok. do 6 zł za kilogram. Ale w nim właśnie są te chrupki farbowane...
Wolałabym nie ruszać swoich oszczędności które mam odłożone na ( odpukać) niepowodzenia zdrowotne moich pociech
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ESTI »

z tego co wiem to bodajże Prestige ( prze[praszam za błąd w pisowni gdyby coś) jest z tych wyższych półek. Chwalony aczkolwiek właśnie bardzo drogi. Jeśli ktoś ma zdanie na temat tego papu proszę o wypowiedź
Moim kupila i nie jadly, za duzo chrupek, ktore smierdza miechem (w zlym tego slowa znaczeniu), juz wiecej nie kupilam, bo po co...
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Fam »

ja daje prestige mieszaną z dakoartem w tych 3litrowych wiaderkach i mojej smakuje. prestige ma nietypowy zapach, pachnie ziolami jakimis, na pewno nie miesemi i miesa w skladaie nie ma

pełna oferta dala szczurów http://www.gryzonie.kankan.pl/szczur.htm

ja kupuje ta pierwszą u nas po 11zł 800gram (import z niemiec wiec taniej) ta tansza mi odradzano (wlasnie prze to ze zawiera mieso i niechetnie sprowadzaja bo sie psuje ponoc szybciej).

polecam miesdzanie prestige z czyms innym, bo sama ma bardzo intensywny zapach i moja krecila nosem. do mieszanki polecam 2 wiaderka megana lub 2/3 duzego wiederka dakoartu. obie opcje to wydatek ok. 10 zł + 11zł za prestige oczywiście

Producent tej karmy Versele-laga produkuje polecane i cenione na calym swiecie karmy:
Bento kroen (psy, koty)
columbine (gołębie)
cavalor (konie)
Nutri bird (ptaki)
hobby plus (gryzonie + ptaki, tanszy odpowiednik prestige, w polsce chyba niedostepny)
orlux (bydło)
fishlux (ryby)

wyszła mi troche rekalama, ale naprawde karma jest warta swojej ceny, a renoma producenta to potwierdza.
za tęczowym mostem: Karolcia
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: czukukkcza »

na jedzenie moich śmierdzieli składa się firma Halina[kasza gryczana,płatki owsiane]produkty spod znaku Leader Price[marka własna Carrefoura i czegoś jeszcze],Bakaland i dwie pozycje Megana-pokarm dla szynszyli[bo popcorn ;) ]i przysmak dla gryzonia ekscluzive.a i jeszcze paczka słonecznika czarno-białego Animals,bo tylko ta firma była łaskawa wypuścic coś takiego na rynek.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Ania »

Powiem tak:
Wypróbowałam Vitacraft i polskie - dla mnie osobiście WSZYSTKIE wypróbowane polskie karmy mają więcej wad niż jedna zachodnia. Owszem, zgadzam się, że to za mało by stwierdzać z całą pewnością, że polskie jest "be i już" - ale o czymś to musi już świadczyć, prawda? Jedna zachodnia wypróbowana i już z mojej głowy wyleciały wszystkie polskie.
To, że polskie karmy są syfiaste - to wiem na pewno i nie muszę ich porównywać do zachodnich - bo tam też może się trafić bubel. Wiele razy dyskutowałam z weterynarzami na temat karm - biznes się kręci, nie wiecie? Jedni napędzają drugich - człowiek kupuje karmę w zoologicznym, po kilku latach u psa i po kilku miesiącach u szczura - zaczynają się problemy żołądkowe. Idziemy do weterynarza. Kasę ma i sprzedawca i weterynarz.
Żeby nie było - nie chodzi pokazanie wielkiej mafii ale zwróćcie uwagę na to, że psy na wsiach karmione jedzeniem z gara, gdzie ludzi nie stać na karmy - żyją dłużej. I to nie prawda, że wtedy takie jedzenie jest niezdrowe, że psy dostają wtedy tylko resztki ze stołu, w wielu domach jest świadomość o karmieniu i dba się o zwierzęta. Gorzej z odpowiednim zbilansowaniem pokarmu ale w tym również pomaga weterynarz - wystarczy zapytać.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: krwiopij »

co do gotowych psich karm, to o ile te firmowe (jak royal canin) sa ponoc bardzo dobre, o tyle pedegree, chappi, frolic i inne smieci, ktore mozna kupic w hipermarkecie to wolno dzialajaca trucizna... maja w sobie mnostwo sztucznych dodatkow smakowych i rozwalaja psu watrobe... smiem przypuszczac, ze ze szczurza karma jest podobnie - ladnie wyglada, ladnie pachnie, a wcale nie musi byc zdrowa...

nie powiem, zebym do vitacrafta miala pelna zaufanie, ale tam jest jednak tylko jeden rodzaj chrupek - do tego barwiony barwnikiem, ktorego szczury prawdopodobnie nie trawia i wydalaja w calosci... w megan, vitapolu i animalsie chrupek jest mnostwo, a kolorki maja iscie teczowe... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Angua »

[quote="krwiopijka"]
przy okazji - czy jest tylko jedna mieszanka dla szczurow vitacrafta? ja kupuje moim zwierzom, bo wyjatkowo zjadaja wszsytko... ale zachwycona ta karma nie jestem - glownie kukurydza (ktorej powinna byc ograniczona ilosc), orzeszki ziemne (ktore sa tuczace i moga uczulac), platki owsiane... zielone chruki skutkuja w zielonych kupkach... :roll: (wylacznie kolor jest dziwny - co moze nie byc takie zle, bo najwidoczniej barwnik nei jest trawiony, wiec chyba nie moze zaszkodzic zwierzakowi...) moze sie myle, ale malo urozmaicona mi sie wydaje.. [/quote]
Też tak sądzę, składniki Vitakraftu wydaja sie świeże i dobrej jakości, ale sklad trochę mało urozmaicony. Zwykle mieszam go z róznościami. ostatnio kupilam Vitakraft dla świnek morskich; podstawe stanowi owies i pszenica, jest troszke orzechów (niedużo), pestki dyni, trochę chrupek, chlebek swietojanski i granulat lucerny, który moje ogony zlewają. Chyba lepszy niż szczurzy pokarm, ale i tak dodaję: gryke i pszenice preparowana, pszenicę orkisz (można kupic w sklepach), jako dodatki suszone owoce, orzeszki, pestki dyni, suchy makaron razowy, suchy chlebek, troszkę płatków. Można z tych skladnikow zrobic wlasna, domowa mieszankę.
Megana kupowalam kiedys mieszankę owocową, na wagę, ale zraziły mnie dwie rzeczy: po pierwsze, często trafiaja sie stare, zjełczałe orzechy, wiec nie jest taka znowu super, po drugie, sa tam owoce kandyzowane, co nie jest najzdrowsze dla ogonów, poza tym sa w wielkich kawalach i trzeba je kroić samemu na mniejsze.
W ogole ostatnio nie mam za dużo zaufania do karm i przysmaków sklepowych. Ostatnio kupowalam kolby Vitapolu, które tak mocno pachniały żywicą (nie wiem, czy z patyczka, czy byl to jakis skladnik sklejajacy), że w koncu nie dalam ich ogonom i wyrzuciłam.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: krwiopij »

przy okazji - vitakraft przez k wlasnie sie pisze... a ja usilnie probowalam zangielszczyc te nazwe... :roll: :lol:

tutaj link do produktow dla szczurow:
http://www.vitakraft.de/en/ar/ar.htm
wyglada na to, ze podstawowa karma jest tylko jedna... ale jakie 'meat'? :roll: opakowanie tez rozni sie od tego, ktore kupuje... nie lapie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”