APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Marcysia. »

ja zdecydowanie NIE polecam firmy Koliber. w kazdym razie raz kupiłam i od razu wywaliłam i więcej nie kupie. nie doćś że wszystko było posklejane to jeszcze pajęczyny i gówienka moli... :sad3: a co do Vitapolu to wydaje mi sie ze jest całkiem OK, ale jedyne czego moje ciury nie jedzą z żadnej firmy to te kolorowe świństewka :D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
amiq
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 22, 2006 6:16 pm

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: amiq »

czy w ta sama strone jest w innym panstwie bo obecnie zyje w Anglii i kupuje moim szczurom Rat Nuggets firmy - Pets @ Home -
makrejsza
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 02, 2007 11:19 pm

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: makrejsza »

[quote="Amusia"]mi sie wydaje ze WITAPOL jest dosc naturalna bo czesto sie zdarza ze sa w niej robaki a w karmach z konserwantami i pryskanych zadko/ort sie zdarza teraz bylam w sklepie zlozyc reklamacje na karme dla chomika bo bylu robaki to we wszytkich opakowanich tej karmy WITAPOL byly robaki, o malo sie nie porzygalam wiecej tej karmy nie kupie[/quote]
Tak na moje oko to nie świadczy o jej naturalności, tylko o jakości i wieku ziarna użytego do produkcji... Doświadczenia mam te same (jeszcze podpadł mi Dako art) i nie zamierzam żadnego mojego zwierzaka karmić tym świństwem...
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: szpaczek »

a co sądzicie o Euro-zoo???
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Ratata »

Nie wiem, jak karma Euro - zoo, ale jakiś czas temu oglądałam ich kolby owocowe i już dawno tyle chemii nie widziałam... Z karmą pewnie jest podobnie :/
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Natalia_1222 »

Akurat w karmie Euro - Zoo malutko jest badziewi(ja miałam tylko dla myszy, nie wiem jak ze szczurzą, ale przypuszczam że podobnie), których wyciągnięcie nie zmniejszy zbytnio ilości karmy, ale poza tym to same ziarna... Nie polecam, lepiej zapłacić trochę więcej i mieć wieloskładnikową karmę.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: szpaczek »

czyli jaka wy kupujecie najczęściej i która jest najlepsza?
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Natalia_1222 »

Zajrzyj do tematu "Karmy Polecane",
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Farandil »

O litości, mój szczur już miał dwa razy taki przypadek i nie wiedziałem co się dzieje, za każdym razem, zanim przygotowałem się do wyjścia do weterynarza, Kozak ożywał... Dawno mnie tutaj nie było, widać dobrze, że wróciłem... Na szczęście już jakiś czas temu przerzuciłem się na karmy w torbach pt. Xtra vital i preStige. Myślę, że jakby udało się wykryć jakie to dokładnie karmy "szkodzą", można by jakoś zadziałać (np. zagrozić sądem).
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Serika »

Hmm ja karmie dzieci prestige i XtraVitalem - innych karm nie podalabym - w sume kiedys probowalam ale dziewczyny nie dosc ze nie chcialy jesc top wysypaly wszystko i zakopaly w ściółce - dalam sobie spokoj. Najbardziej smakuje laskom XtraVital - Prestige jest fajny ale za mocno pachnie mi psim papu (dziewczynom chyba tez). Co do ziarenek wszelkich to moje po prostu tego nie tykaja. Wyjadaja kukurydze orzeszki chrupki itp a ziarno zostaje, Bylo tak od zawsze i ze wszystkimi moimi szczurkami. Idea mieszania dla nich ziarenek mija sie wiec z celem w moim wypadku. Czasem dosypie im herbalka do karmy - ale nie bardzo chca to to jesc. Rozbestwily sie cholery i tyle ^^. Papu nie wydaje sie im szkodzic, przyznam jednak ze karmy za 3zl nie podalabym zwierzakowi ....
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: olcia11 »

Ja karmie  moje szczuraski VITAPOLEM DLA SZCZURÓW . Skoro mówicie ,  że to nie za dobra karma wymyślę coś . Wtedy napiszę ten pzrzepis , a Wy (mam nadzieję) powiecie , czy taka mieszanka będzie zdrowa ...

EDIT : Jednak nie wymyślę ... Ja moim szczuraskom (jak zjedzą jeszcze półtora pudełka VITAPOLU) to kupię taką karmę z rynku . Jest dość dobra . Raz ją kupiłam . Moim szczuraskom smakowała ... Co myślicie o takich karmach z rynku ??
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2007 3:15 pm przez olcia11, łącznie zmieniany 1 raz.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Ratata »

Jakiego rynku:shock:? Co w niej jest? Ma jakąś nazwę?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: PaulinaK »

Ja moim maluchom kupiłam ostatnio kilogram MEGAN, lecz muszę przyznać, że niezbyt im wchodzi... W ogóle trudno znaleźć jakąś dobrą karmę, bo przeważnie te kolorowe pierdoły to sama chemia, więc polecam mieszanki własnej roboty...
Ostatnio zmieniony ndz mar 18, 2007 1:37 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Ratata »

Bez przesady, ekstrudowany groszek czy marchewka może i mają intensywne kolory, ale nie są szkodliwe ;P
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Martynus
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 01, 2007 6:37 pm
Lokalizacja: Czarnków

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Martynus »

Hmm słyszałam że do niektórych karm dodawane są substancje uzaleźniające dzieki którym nasze zwierzaki bardzo chętnie je jedzą. Nie wiadomo do czego posunie sie producent żeby tylko zarobić. Ja osobiście kupuje karmę od sprawdzonego weta. Pachnie bardzo ładnie i składa sie głównie z ziaren i owoców które znam i sama jem. Naprawde trzeba uważać w doborze karmy.
'Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłes' :) [Antoni de Saint-Exupery "Mały Książe"]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”