APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: AnGi1993 »

ja kupuje dla papugi tylko karmę itakraft ale zamierzam też kupić herbal pets dla chomików kupuję kolibera ale chcem przerzucić się na vitacraft a dla szczura kupiłam na początku vitakraft a dzisaj herbal pets czyli polecam karmę vitakraft i herbal pets
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Afri »

Mój kolega karmi Vitapolem swojego szczurka... no cóż, jego wybór, według mnie to kiepska firma. Nie będe w przyszłości na pewno dawała Nitkowi. Karma Vitakraft rządzi(Będe podawać Nitkusiowi)! Może też być Megan, ale według mnie niepotrzebnie barwili karmę :/....
Oczywiście najlepiej i najzdrowiej jest zrobić karmę samemu :)
....
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: limba »

Obie was zapraszam do tematu z karmami polecanymi :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Qba_8
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 8:15 am

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Qba_8 »

hej, a co sądzicie o karmie Deli Nature ?? ostatnio jak byłem w arkadii to kupiłem XtraVital i włąśnie Deli Nature. Chcę zaznaczyć że moje potwory są bardzo wybredne, Vitakraft EB jedzą średnio na jeża, Vitakraft premium menu prawie wcale, XV jak dałem wczoraj to podobnie jak V. EB. a Deli Nature nawet smakuje im, dostały dzisiaj :)

Obrazek

Obrazek

Life is brutal :( ...
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: gijane »

ja czasem kupuje deli nature, i jestem zadowolna. moje szczury jedza chetnie, a i cena jest przystepna w porownaniu z Xv i V (ok.7 zlotych)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: limba »

Ja Deli Nature czasem kupuje jako druga do XV. Moje szczurasy tez ja lubia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
olusia_ziom
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:51 am

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: olusia_ziom »

A co z euro-zoo ? dziś ją kupiłam no i musze stwierdzić, że jest dużo ziaren nie wiem chyba przenicy ale nie jestem pewna, których mój szczur nie lubi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: yss »

olusia hmmm... karmy euro zoo nie pokazałabym szczurowi nawet na zdjęciu :D to już lepiej zrobić własną mieszankę z różnych płatków, makaronów, kasz, suszonych warzyw i owoców i suchego chleba, jeśli ktoś chce na jedzeniu szczurzym zaoszczędzić.
ten się nie myli, kto nic nie robi
olusia_ziom
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:51 am

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: olusia_ziom »

czyli że euro-zoo jest po prostu do bani?
ja_agata
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 9:19 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ja_agata »

właśnie byłam zmuszona zakupić karmę polskiego producenta, bo vitarkaftu nie było. karma firmy "fauna&flora" dla koszatniczki i szczura (!), taka z najniższej półki- 2,30zł, ale powiem wam, że ma całkiem przyzwoity skład: oprócz tych standartowych ziarenek, jak przenica, kukurydza, słonecznik itp. jest jeszcze dużo suszonych warzyw: buraki, koper, ziemniak,marchew, lucerna i "aromat miodowy". i rzeczywiście te składniki tam są, nie figurują tylko na pudełku... nie wiem co o tym sądzić, bo Forumowicze mówią, że takie karmy to paskudztwa (a ja im wierzę:) a moja Szczurcia jest zachwycona(konsumuje aż się uszy trzęsą! mam ją wywalić, jak jutro kupię porządną, czy pozwolić się małej nacieszyć? co o tym sądzicie?
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Natalia_1222 »

ja_agata, szczurom bardzo często jedzą polskie karmy, bo dodają tam prawdopodobnie jakieś uzależniacze. No więc wiesz. Nie dawaj jej tej karmy.

Co wy tak o Vitakrafcie, on ma średnio fajny skład(za dużo orzechów i trochę mało urozmaicony) trochę się nie opłaca, lepszy Prestige, Xtra Vital ;-). Ale lepszy Vitakraft niż polskie firmy.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Madzialena
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 04, 2007 7:51 am

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Madzialena »

Kupiłam 2dni temu kolby dla królika Vitakraftu dla moich ogonów, ale zauważyłam że po kolbach i w nich żyło urocze stado centymetrowych biało-różowych robaków. Dziś odniosłam do sklepu, mówią że Vitakraft ma od jakiegos czasu problemy z magazynowaniem pokarmów, wiec trzeba na nich uważać...:hmmrat: Kupiłam za to lolby Vitapolu, ale widać wyraźnie różnice jakości. te Vitakraftu maja dużo owoców, warzyw, orzechów i ziaren, a Vitapolu maja pełno tylko farbowanych chrupek i czegoś jeszcze... no cóż... Dobre bo polskie:-D
co trzy ogony to nie jednen.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: limba »

I maja racje. Ja kojarze Vitakraft + robaczki od jakis 5 latek co najmniej.
Ostatnio zmieniony pt lip 06, 2007 9:36 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Elly »

Ostatnio musialam sie pozbyc mieszanki XV i jakiejs tam karmy na wage :( wylegly sie tam jakies latając robaki.. nie byly one jednak od XV, bo wczesniej zauwazylam jednego jeszcze pod postacia larwy w tej mieszance na wage. Wywalilam od razu, bo myslalam, ze tylko jeden (albo 2 bo chyba 2 nawet widzialam) ale kilka dni pozniej juz bylo ich duzo w formie latającej ;/ Musialam kupic jakąs karme na szybko. A mialam jeszcze pol wiaderka od Megana.. ehhh jednak te mieszanki na wage to tez ryzyko..
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: chudy135 »

moim zdaniemkarma megana jes tdo d.... bo mają więcej tych chrupek kolorowych z barwnikami niż normalnych ziaren do tego jakaś kora drzewa (dokładnie niewiem co to było) a ziaren zbóż tam była naprawde symboliczna ilość więcej orzeszków i chrupków niż zairen. Osobiście tej firmy niepolecam.
R.I.P. [*] Husky
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”