APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaszydło
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:01 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Kaszydło »

Ha, ja miałam karmę z niespodzianką ;-) z dodatkiem z robaków w kartoniku. Od tej pory kupuję na wagę u osiedlowego zoologicznego i naprawdę wszystko zawsze jest OK. Przynajmniej tak uważam..?
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2007 12:54 pm przez Kaszydło, łącznie zmieniany 1 raz.
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: magda18 »

Ja również kupuję na wagę.
Jednak ostatnio po raz kolejny w hermetycznie zamkniętym pojemniku...zalęgły się białe, pełzające robaczki:/ Zmieniłam sklep w którym zaopatruje Ogonki w żarełko i obecnie jestem bardzo, bardzo zadowolona. Różne mieszanki owocowe i warzywne, osobno granulaty, różne gatunki ziaren do wyboru- skład karmy wybieram sama:) mogę przyjrzeć się składnikom z bliska, bo są wystawione przed ladę, przejrzeć czy nie ma w nich 'syfu' 2kg wybranej mieszanki kosztuje mnie ok 25 złotych. Dziewczęta zajadają ją aż im się uszka trzęsą. Inne mieszanki (z braku lepszej opcji zdarzało mi się kupować Animalsa czy Euro-Zoo) nie znikały tak szybko czy ochoczo. Na ogół wyrzucałam pół miseczki przebranych ziaren. Obecnie na dnie pozostaje trochę łupinek.
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: alainaprv »

Sposób na tanią karmę, przy dużej ilości gryzoni to może się okazać istotne ;)

Ja kupuję na targu po kilogramie pszenicy i owsa, kilogram słonecznika, kilogram takiej mieszanki dla ptaków (chyba), takie wiecie, sezamki, kukurydza, kulki fasolki ziarenka, i do tego w zoologiku kg mieszanki warzywno owocowej z witaminami, (3zł za kg). I w ten sposób mam całkiem nieźle skomponowaną karmę, 5kg za około... dziwne ale prawdziwe 6 zł.
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Hexa
Posty: 72
Rejestracja: czw cze 07, 2007 5:52 pm
Lokalizacja: Gubin

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Hexa »

Ja swoim sama mieszam i dozucam Xtra Vital.
Dostaja pszenice, slonecznik, pestki dyni, orzeszki, herbala rozne ziolka i owocki, soczewice, ryz, makaron, suszony chleb i sama im susze w suszarce na grzyby - ogorki, pomidory, jablka i marchewki.

PS. Karmy na wage sa z niskiej polki, pelno w nich barwnikow.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 12:51 am przez Hexa, łącznie zmieniany 1 raz.
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karena »

:hoprat: Hej.Witam wszystkich.Pisaliście,że karmy Vitakraft są bardzo dobre...Ja od niedawna mam szczurki i nie jestem jeszcze zbyt doświadczona w temacie jedzonka.A chcialabym aby moje skarby odżywialy się jak najlepiej.Dlatego chcialam podzielic się z wami informacją(i jednoczesnie zapytać co o tym sądzicie) ,ktorą przeczytalam w jakims poradniku o hodowli szczurków.Twórca stronki bardzo przestrzegal aby nie kupowac kolb ani innych produktow frmy Vitakraft,poniewaz są one nie swieze i wielokrotnie byly w nich rowniez larwy:-( ...proszę o waszą opinię na ten temat.Z góry dzięki:-D
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Basial »

Jesteś na stronie 8 tego tematu, zapoznałaś się z pozostałymi siedmioma?
Ja używam Xtravital dla szczura firmy Beapharm i jestem bardzo zadowolona.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karena »

tak,zapoznalam sie z poprzednimi stronami i duzo bylo pozytywnych opinii na temat karmy Vitakraft.Dlatego zastanawialam sie czy ktos jeszcze(oprocz jadnej osby z tego co widzialam)napotkal niespodzianki w karmach tej firmy...
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Basial »

Wiesz, mówiąc żartem, robak nie głupi, wie co dobre :-D.
Tak poważnie, to może była źle przechowywana albo przeterminowana.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: agusia850 »

ja kupuje karmy w przezroczystych pudelkach - widze co tam jest, ale dosc drogo to kosztuje. za male wiaderko place 6 zl . a moje male jedza duzo i to wiaderko na dlugo mi nie wystarcza.

z tego co tu piszecie to faktycznie zaczne sama mieszac rozne ziarna i suszyc owoce i warzywa, chocby w piekarniku - myslicie ze nie bedzie problemu jesli chodzi o suszenie w piekarniku ????

a tak poza tym to daje im jeszcze czasem suchej psiej karmy, a jak ostatnio ugotowalam mojemu psu kurczaka z ryzem i marchewka to tak wcinaly ze szok - bez przypraw i dodatkow wiec zdrowe.

z reszta ich przysmakiem jest gerber - kurczak ;p
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Basial »

Zacytuję fragment książki tłumaczonej z j.niemieckiego "...wiele oswojonych szczurów przepada za suchą karmą dla psów, jednak powinna być ona dla nich rzadkim przysmakiem. Podany raz na jakiś czas mącznik młynarek na pewno wywoła ich zachwyt. Moje szczury są zupełnie zwariowane na punkcie świerszczy, które można dostać w sklepach oferujących karmę dla zwierząt z terrariów". Tyle książka, na pewno doświadczeni opiekunowie mają więcej do powiedzenia.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: agusia850 »

jezeli chodzi o psia karme to wiem i daje bardzo zadko dokladnie raz na tydzien po kawalku
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Karena »

Jeżeli już mowa o psiej karmie to chyba nie ma różnicy czy kocia czy psia?? Pytam na wszelki wypadek,tak dla pewności... :smykrat:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: krwiopij »

Jest. Przede wszystkim w zawartości białka (w kocich karmach jest znacznie wyższa), ale dobre karmy generalnie mają różny skład. Psy i koty mają po prostu inne zapotrzebowania na składniki pokarmowe.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Landrynka »

Czyli kocia się nie nadaje? Ja karmię kotkę dietetyczną karmą royal canin. Może być? A właściwie chodzi o te granulki czy pokarm w saszetkach/puszkach?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
anio_anio
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 07, 2006 4:28 pm

Odp: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: anio_anio »

Po tym- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe0 ... f1ac1.html (szok!) co wczoraj znalazłam w karmie i przeczytaniu całego wątku zacznę robić jedzenie dla szczurek sama. a karma w której znalazłam robale była kupiona na wagę, zaufana...
jeśli zauważycie, że ziarna w karmie tworzą grudki (są posklejane) to obejrzyjcie ją dokładnie. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”