APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: `naatka »

zwracam honor jeżeli chodzi o skrzyczenie mnie za vitapol i megan . Wet. mi powiedział że to g*wna .. I dostałam zestaw ziaren bez chemii ..
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Chyna »

`naatka pisze:zwracam honor jeżeli chodzi o skrzyczenie mnie za vitapol i megan . Wet. mi powiedział że to g*wna .. I dostałam zestaw ziaren bez chemii ..
Nie każdy wie, że Megan i Vitapol to g....
Stoi toto w zoologach jako karma dla gryzoni, zostało to zaakceptowane i jest na rynku a zatem naprawdę nie musi każdy wiedzieć, że to g.

Dobrze, że są rozsądni weci i forum takie, jak to.

:)

Pozdrawiam i miłej konsumpcji życzę O0
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Kiedys były też karmy "Delicje" w Rosmannie. Kupowałem dla moich 1szych ogonów, miały poreczne 0.5 kg wiaderka , w srodku naprawde wyglądało ładnie- ziarenka, pestki, orzeszki, prasowane warzywka . Skład na etykietce był ok :) Wczoraj zauwazylem , ze "robione przez Megan Kraków". Bo zostały mi wiaderka :)
Pamietam, ze na rynku kupowałem za 6 zł Megan zwykły ( w woreczku, bez wiaderka ) , a za 6.50 czy za 8 zl był owocowy, za 1 kg. I to wtedy ( jakies 6 lat temu) bylo dla mnie duzo. Róznica cenowa jest drastyczna pomiedzy najtansza karma a np. Xtravitalem , czy chocby Versele Laga. Tak samo zresztą z innymi zwierzakami :(
A co ma taki mały opiekun zrobić , skoro jego szczurek to wcina ? Dzieciak się cieszy, że jedzonko znika , a ilu z nas spotkało rozczarowanie jak ogon grymasi na drogą karmę :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: noovaa »

Ale np. Taki JR Farm Uczta dla szczurów... ~30zł za 2.5kg ... co daje ~5zł za pół kilogramową paczkę... u mnie na osiedlowym zoologu VITApol 500g kosztuje 6zł z groszami. Więc wcale nie trzeba płacić za dużo.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Vitapol 6 zł ? Xtravital 12-14 zł za 750 gr. Kurcze, to wcale Vitapol nie wychodzi tak tanio O_O
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: merch »

gdzie masz vxtravital po 750?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kao »

Szkoda, że w zwykłych zoologach najczęściej nie ma nic poza Meganem czy Vitapolem. Rozumiem, że droższa karma słabiej by schodziła (one mają jakąś datę ważności?), ale jedna półka, to chyba nieduże wymaganie (a potem sława na forach, "tam można kupić" ;)). A tak, nawet nikt nie myśli, że może być jakaś inna, lepsza.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

merch pisze:gdzie masz vxtravital po 750?
Masz rację, teraz sprawdzilem w sieci , i w paczce jest 500 gram. Brałem dane z pamięci (bo juz nei kupuję tej karmy) i naprawdę byłem pewien , ze paczki są 750 gram.
Przepraszam kogokolwiek wprowadziłem w błąd!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyganka
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 27, 2010 8:14 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Cyganka »

Ja dzisiaj byłam w dwóch dość dobrych sklepach zoologicznych (Poznań) i w jednym: cała wielka półka z Vitapotem, ale na szczęście idąc dalej cały wielki regał z Herbal pets, w drugim sklepie natomiast ogromna ilość produktów Vitakfraftu.
Jestem ciekawa jak to sie bedzie przedstawialo jak wróce do Olsztyna. w najlepszym sklepie zoologicznym pewnie dobre karmy ale oni tam maja tak drogo ze to koniec i wogole.... w innych bede musiala poszukac....
ale moze zacznijmy od tego ze nawet jeszcze nie mam klatki :|
dwa psy + kot + WKRÓTCE: dwa ogonki !!! :):)
chendler1111
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:23 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: chendler1111 »

A wiec tak: cześć wszystkim miłośnikom szczurów. Jestem nowy i na forum i jeśli chodzi o szczurki. Mam pytanie co do karmy.Mam właśnie karmę Vitakraft VITA SPECIAL i chciałem się zapytać czy ona jest w miarę dobrą karmą .Piszą na opakowaniu ze jest na każdy wiek ,mój szczur ma około roku nie wiem co wcześniej jadał bo ktoś go na śmietniku wyrzucił i go przygarnąłem ale widzę ze nie za bardzo mu smakuje.Myślicie ze się przyzwyczaj i jak troszkę zgłodnieje to zacznie jeść?
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: gruszka1990 »

Pewnie jest teraz zestresowany, dlatego nie chce jeść. Po takich przejściach nie dziwie mu sie wcale... Co za psychol wyrzuca biedne zwierzątko na smietnik... Dobrze, że go przygarnąłeś... Vitakrft nie jest za dobrą karmą, radzę Ci przerzucić się na karmę Rat Nature firmy Versele Laga, bez probemu powinieneś dostać ją w dobrych zoologikach.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
chendler1111
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:23 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: chendler1111 »

Znaczy na pewno jest w lekkim stresie ale już kilka dni minęło odkąd go mam.Ale własnie z nim rozmawiałem i myślę ze damy rade tę karmę zjeść:) a potem spróbujemy czegoś innego.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Cyklotymia »

Kup mu gerberka, niejadka da się tym podtuczyć :) Możesz mu utytłać karmę w gerberku, to jest szansa że jak będzie wylizywał gerberka to się "rozje" i chwyci za ziarna. Tylko nie za dużo takiego mixa na raz szykuj, bo jak nie zje, to na drugi dzień trzeba wymienić, bo już nie będzie dobre.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

Dobrze Ci Cyklotymia mówi. ;)
Niekoniecznie musi to być wymieszane z gerberem (ale szczurki chyba to lubią najbardziej) może to być jakiś jogurt naturalny np czy coś innego. :)
Vitakraft, z tego co przynajmniej na forum wyczytałam, nie jest karmą ani złą, ani wspaniałą. Jest tak pośrodku. Możesz ją "wykończyć", ale potem kup coś zdrowszego. :) Vitakraft jest nieadekwatny do ceny, bo w podobnym przedziale cenowym możesz kupić dużo lepsza karmę. Jak masz jeszcze jakieś pytania - pytaj, tylko pamiętaj o robieniu tego w odpowiednim dziale, jest również tzw. "szukajka" w prawym górnym rogu (to tak apropos nowego użytkownika :P ) :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

A moje gerberki średnio lubią. :P Za to kochają serek waniliowy Danio. Jak im dam, to nosem wciągają na raz. :) Ale nie znoszą jagodowych i wiśniowych serków. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”