APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: bemyself »

potwory dojadają opakowanie VL i postanowilam urozmaicic, z tym ze nigdy nie mam serca ich przeglodzic bez mokrego zeby wcinaly suche. wzgardzily kocia karma, za ktora dalam we francji fortunę, czym mnie niebywale zirytowaly i stwierdzilam ze kupię beaphara, kolejne opakowanie VL i timę i wymieszam, i fora ze dwora, tyle euro poszlo na smakolyk dosypywany do VL, a wy gardzicie? to przeboleje te spojrzenia i suche zjadac! ;)
ADHD z ogonem i jajcami :)
wujekhiphop
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 3:32 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: wujekhiphop »

Moje najbardziej lubią XtraVital :) . VL za bardzo nie lubią i trochę zostawiają.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

Która karma jest najlepsza (pod względem jakości i smaku) dla szczurów? Tima, Vitakraft, VL, XtraVital? Na razie do koszyka dodałam VL...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zalbi »

zuzka-buzka pisze:Która karma jest najlepsza (pod względem jakości i smaku) dla szczurów? Tima, Vitakraft, VL, XtraVital? Na razie do koszyka dodałam VL...
wystarczyło przejśc kilka tematów niżej...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=302
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

a co sądzicie o tym, żeby kupić VL rat nature i xtra vital i dawać 3/5 VL , a 2/5 xtra vitalu. I do tego jakieś zielska z jr farm albo herbalpets. 8) co wy na to? Dobra dieta dla ogonów?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

A czy ta karma: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... farm/30834 Może być karmą podstawową?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Chyna »

zuzka-buzka pisze:A czy ta karma: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... farm/30834 Może być karmą podstawową?
Nigdy tego Opakom nie dawałam, z opisu wygląda naprawdę dobrze, ale ja tam wolę mieszać Xtra Vital z Rat Nature +/lub Hamster Cripsami.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Lunczak
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 30, 2010 3:19 pm
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Lunczak »

Czy ktoś z was kiedyś kupował karmę Winston?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

Ta karma nie jest dobra.
Nie kupuj.
Czytałam skład, oglądałam, zawartość widziałam - zło.
Można ją kupić w rossmanie - co już świadczy o tym, że jest niedobra. :P Ogólno dostępna marketówka. Kup JR. farm, Vitakraft, Versele Laga, czy Timę Rattimę. ;) To dobre karmy.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: motylekann23 »

Ja zmieniłam pokarm podstawowy firmy animals na pełnoporcjową mieszankę paszową dla wszystkich gryzoni firmy Best Friend.
W pokarmie podstawowym firmy animals, który zakupiłam jakiś czas temu znalazłam larwy moli, wraz z imago;/
Stąd szukałam dla mojej szczurkowej pokarmu zastępczego i znalazłam w auchan w wola parku w Warszawie, za 5,20 zł:)
Ten pokarm jest niesamowity,poza pokarmem podstawowym jest on wzbogacony witaminami i składnikami mineralnymi, posiada ponadto suszone owoce i warzywa:)

A co Wy myślicie o tym produkcie??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Kameliowa »

nie podoba mi się za bardzo. takie karmy nie należą do najlepszych mimo wszystko.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Kupiłam JR Farma teraz, ale też nie idzie. Tak, jak i Tima nie schodziła. Kupiłam też jakiś Selective dla szczurów chorych lub starych, ale też nie schodzi.
Ja już nie wiem, co im dawać. XtraVital nie, Versele Laga też nie.. Tima nie, JR Farm nie.. Grr.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Blanny , daj im do miski i czekaj. W koncu coś bedą musiały zjesc. Normalnie rozpieszczone są O0 Moze któreś im najlepiej wchodzilo i to wybierz ? Jakoś dostosuj tez do swoich finansów. jescze jest beaphar care + , czy jakoś tak (biała paczka) , ale to jest chyba drogie całkiem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: syntonia »

Moim na początku też Tima średnio wchodziła. Nie mają wyboru to teraz jedzą z większym apetytem. Z czasem im zasmakowało :D Wydaje mi się, że to po prostu kwestia przyzwyczajenia się do danej karmy. Jak im będziesz co chwilę zmieniać to nie nadążą przestawić swoich kubków smakowych i będą wciąż wybrzydzać ;D Dawaj im to co jest i czekaj. Tak jak piszę Paul w końcu zgłodnieją, przekonają się, że nie jest taka zła i będą wcinały :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Nie zmieniam im co chwila, skoro Tima i JR Farm jest w paczkach 2,5 kg.. :D
Beaphar Care +, to jedyne co jedzą z apetytem. Ale paczka za 35 zł znika u nich w tydzień-półtora, a to nie na moje wydatki..
Właśnie nic im nie wchodzi. Wszystko jednakowo im nie pasuje. :D Dzieciaki rozpieszczone. Za dużo serków i gerberków, to w sumie czemu miałyby jakieś ziarenka jeść, faktycznie.. Heh.. Chyba muszę je przegłodzić.. Ale chyba nie dam rady. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”