Jabłka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: jabłka

Post autor: maua_czarna »

hmm...a jablka z babcinego kompotu? (zadnych dosladzaczy,chemii-sama natura:) pytam, bo po podrozy dalam ochydkom zeby zjadly cos wilgotnego- babcia miala pod reka jablka z kompotu...dawno im sie tak uszy nie trzesly:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

RE: jabłka

Post autor: Oleczka »

tak wiem ze alergenem moze byc wszystko ale podobno jablka maja cos wyjatkowo uczulajacego troszke mnie to dziwi bo przeciez niemowlakom robi sie takie przecierki jablkowe itp. ale alergologiem nie jestem :)
a co do ogryzkow to nie sa takie ogryzki ogryzki to jest jabluszko obkrojone na tyle ze zostawalo tule ze Myszeczka nie dochodzila do pestek :) ale za to mogla miec radoche w noszeniu do domku jabluszka i obgryzaniu ogonka :) i tak zjadala jablko a jak dawalo jej sie kawalek to nie zwracala na nie uwagi :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: jabłka

Post autor: maua_czarna »

jeszcze o alergenach: wyjatkowo silnymi alergenami (tzw. glownymi) sa subst. zawarte w truskawkach, jajkach, pomidorach - to jesli chodzi o pokarmy. jestem alergikiem juz dlugie lata, i nie spotkalam sie z kims uczulonym na jablka, procz mojego taty - ale on jest uczulony na WSZYSTKO (np.rabarbar, żywice, piwo,cebule, mąka,ziemniaki....). Z tego co wiem, jablka naprawde nie zawieraja silnych substancji alergennych. oczywiscie tez nie jestem lekarzem, tylko opieram to na doswiadczeniach,latach wizyt w gabinetach:)

co z jablkami z kompotu (up)?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: jabłka

Post autor: Ania26 »

Brat mojego narzeczonego jest uczulony między innymi na jabłka (z kompotu tez). Oprócz tego na dwucukry, mleko i mąkę pszenną. Nieźle się musi nagimnastykować, żeby sobie przyrządzić smaczny, nieszkodliwy posiłek.

To, że ktoś ma alergię na jakiś produkt (czy to zwierzę czy człowiek) nie oznacza, że innym nie może on słuzyć.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: jabłka

Post autor: Afri »

Ja jestem uczulona na jabłka... :( Na wszystkie owoce oprócz bananów. Także na marchewki i bakłażany.
A z innych pokarmów: nabiał
Inne: Pyłki kwiatowe, kurz, trawy, sierść kota(TYLKO KOTA) - dodam, że jestem b. silnie uczulona na dęby. Tak więc no comment :)
Ja mojemu ciurowi podaję jabłko w kształcie trójkącika. On prowadzi dzienny tryb życia, więc sama widzę jak wcina :)
....
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: jabłka

Post autor: gijane »

wszystkie owoce, nabial... omg, co ty jesz? tylko mieso? a moze jestes vege, i zywisz sie trawa ?? :P
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: jabłka

Post autor: ismena »

ja jestem uczulona na pot i łzy >< gdy się poce mam siną twarz (normalnie zombi :P) a jak płacze to mi oczy puchną i pojawia mi się ogromna czerwona plama przy prawym oku, a znika po dwóch dniach :)

Mój kolega jest uczulony na prawie wszystko, i na odczulacze też. Dlatego nie może się odczulić, bo by się udusił. O ile wiem, alergie u niego jedynie objawiają się w postaci śliskiej skóry (tak ma 24h codziennie ==") lub takiej "łuszczycy". Jedynie odczulacze go duszą.


A co do jabłek, to ja moim ciuraskom daję w całości ze skórką ^^
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Tośka
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 4:31 pm

RE: jabłka

Post autor: Tośka »

[quote="ismena"]
ja jestem uczulona na pot i łzy >
Moja Toska tez ma jabluszka obrane.Mam czystsze sumienie,niz jakby jakims dziwnym sposobem miala sie zadlawic.
Stefciu
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 5:47 pm

RE: jabłka

Post autor: Stefciu »

:hoprat: Moj szczurek, jakoś jabłek zbytnio nie lubi, ale za to sałate i marchewka ceni ponad wszystko, nawet ponad dropsiki. :):):)
zorbeczka
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 7:50 pm

RE: jabłka

Post autor: zorbeczka »

Moja Rubi lubi jabłka, ale najfajniej jest jak stara sie ukraść do klatki jabłko w całości z mojego biórka... debilka jest wtedy taka pocieszna ;p Z kolei Romuald, szczur mojego mężczyzny na widok jabłka nie dostaje szału ale jak tylko banan pojawi sie na horyzoncie to czysty szał ;)
Anza
Posty: 85
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:56 am

RE: jabłka

Post autor: Anza »

[quote="Tośka"]Czytalam o osobach uczulonych na wode.To dopiero jest koszmar.[/quote]
Moja koleżanka jest uczulona na wode i w dodatku jeszcze na słońce - naprawde jest to nieciekawe, ale daje rade :-)

Co do jabłek - ja swoim wszystkim gryzoniom dawałam jabłka [size=x-small](chomiki dżungarskie i syryjskie, myszki, myszoskoczki mongolskie i sciury)[/size] i jeszcze nie zdażyło mi się mieć z tym jakiś kłopotów :hmmrat:

Za to ogryzki są bardzo zdrowe [size=x-small](dla ludzi też)[/size], a pestki zawsze można wywalić przed podaniem :-D
Ostatnio zmieniony sob maja 19, 2007 11:53 am przez Anza, łącznie zmieniany 1 raz.
Mori - odratowana ze 'złego' sklepu ;o)
...dwie kluchy z interwecji, Cave i Rouge, już u mnie!!!
Jumper[*], Kena[*], Vicky[*], Raven[*] ;(
+ Hacker;* (golden retriever) oraz Szajbus i Poison (ptaszniki)
Rude
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 4:53 pm
Numer GG: 5176391
Lokalizacja: W-wa

Re: RE: jabłka

Post autor: Rude »

Hmm, a właściwie jak się przejawia dokładnie uczulenie na jabłka?
Bo od wczoraj mam u siebie nowych panów ^^ I wszystko było pięknie tylko dzisiaj jakoś zaczęli się drapać. Stawiam na trociny, bo wczoraj dałam im prowizorycznie ręczniki papierowe i raczej nie było problemu ale jabłko też im podałam, więc równie dobrze może to być jabłko.
Kupię jutro/pojutrze żwirek i zobaczymy jak pojadą na żwirku ale wolę zapytać :)
Aslan & Fredek
odważny & rozważny
Kochane potworki <3 <3 <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”