Ryby w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Masterton »

Czy mi się wydaje czy łosoś wędzony nie ma przypadkiem więcej tłuszczu niż ryba samżona? Jadam łososia i moim zdaniem jest to bardzo tłusta ryba.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Yrsa »

no tak ale ja im dałam naprawde symbolicznie ;)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Masterton »

[quote="Yrsa"]no tak ale ja im dałam naprawde symbolicznie ;)[/quote]
OK, Yrsa, to tylko takie moje spostrzeżenie :)
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Ryby

Post autor: WildMoon »

No coz, ja daje tunczyka w sosie wlasnym, wedzone male rybki... (fin. Muikku, engl. Vendace - nie mam pojecia jak sie nazywaja po polsku ale rybki palce lizac. Sa to takie male... Mniejsze niz szproty)
Lososia duszonego na parze w piekarniku, rzadziej wedzonego ale tez dostaja.
A najbardziej przepadaja... Ekhem.. Za sledziem w zalewie lekko octowej :P Nie wiem dlaczego, ale za tego sledzia to by ogony oddaly. No i daje im, ale raczej na smaka.
Wogole wydaje mi sie, ze szczury jakos przepadaja za ryba. Lecz sadze, ze ryba nie powinna zajmowac pierwszego miejsca w szczurzym menu :lol:;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Ryby

Post autor: falka »

jak Iset dostała kawalątek rybki to zrobiła "chomika" czyli wpakowała sobie na raz wszystko do buzi, żebym jej czasem nie zabrała :wink: wyglądało to słodziutko :lol:
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Yrsa »

Moje szczurzyce tez tak robia... jak im daje na dłoni kilka dropsów czy inne jedzonko w małych kawałeczkach to one sie napychaja do granic możliwości i jeszcze chca zgarnać troche w łapki co i moczywiscie najczesciej nie wychodzi bo sie wszystko wysypuje albo zdają sobie zaraz sprawę, że nie mają jak chodzić w takiej sytuacji. :D
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Ryby

Post autor: falka »

Hihi, Iset też tak robi, kiedy kradnie jedzenie z klatki - zanim je doniesie za łóżko to połowa jej się wysypuje na dywan :lol:
A ostatnio dałam kawałeczek łososia (smażony, ale taki kawałeczek ze środka bez soli) i to wyglądało ślicznie bo rybka była różowa i w tych różowych łapkach.... zjadła bez zatrzymywania szczęk :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Ryby

Post autor: Sandrex »

Ja nie o rybce a o chomikowaniu: wyobrazcie sobie jak wyglada szczurasek, ktory napycha sie chrupkami kukurydzianymi :roll: :D
Wake Up Little Sparrow
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Masterton »

Mało palców nie straciłam przez tego łososia...:)
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

?ledzie?

Post autor: Piotras »

Pytanie_czy szczur moze jesc sledzie np. z zalewy octowej (wypłukane). Do konca nie wiem,mam wątpliwosci bo to w koncu przyprawiane i octem nasączone(?) ale moze wy wiecie lepiej
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Czarna20 »

nie powinnien tego jeść - nigdy tak dokładnie nnie wypłuczesz....
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Michal1986
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 2:44 pm

Ryby

Post autor: Michal1986 »

nie dawaj mu sledzi, a tym bardziej z zalewy octowej pomimo ze je opluczesz. jak juz chcesz go w ten sposob karmic to daj mu kawalek surowej ryby albo miesa ale pamietaj ze od tego moze stac sie agresywny.
Geezer
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Ryby

Post autor: Meggy »

z tą agresją to bzdura... ale z mięsem surowym nei przedzać, nie wiadomo co w nim siedzi - lepiej podgotować bez soli... a o surowej rybie pierwsze słyszę - fe :?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Ryby

Post autor: morzeszek »

moja uwielbia szyneczke a najbardziej jak ją sama zawinie z mojej kanapki
wtedy jej narbardziej smakuje
zresztą co zakosi to jej lepiej smakuje
nawet swoja karme woli z pudełka na biurku podkradać niż z miseczki w klatce:P
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Ryby

Post autor: knautia »

wszystko, co kradzione jest pycha :) musi być, skoro ludzie jedzą nie :?: szczuraski nie przejmują się zbytnio, że im szkodzi, więc nietety troszkę trzeba ich pilnować. wyobrażcie sobie ile jest samej soli w gotowych wędlinach, a szczurek taki malutki... wydaje mi się, że lubią tak ludzkie jedzenie, między innymi dlatego, że zawiera różne wzmacniacze smaku i zapachu np. obecny w prawie każdym produkcie glutaminian sodu :? wszystkie te świństwa nam szkodzą , nawet jeśli nie od razu, to organizm magazynuje trucizny... no, a szczurek taki dobiażdżek jednak :) sama się często zastanawiam dać czy nie dać- oto jest pytanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”