co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

Dziś dostały mój obiadek :) tj. ziemniaczki z sałatką warzywną (sałata, ogórek, pomidor, kukurydzka i paprysia) i typci kotleta wielkości połowy paznokcia ^^'
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Ta połowa paznokcia kotleta dla szczurków to połowa paznokcia kotleta za dużo ;) . Proporcjonalnie do masy ciała to jakbyś zjadła co najmniej wielkiego indyka na przykład w całości. A smażonych rzeczy i przyprawionych szczurom nie podajemy jeśli chcemy sprawić im przyjemność. No chyba. że chcemy sprawić przyjemność raczej sobie niż im ;)
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: sliwkowapanna »

ja swoim dzisiaj dałam monte crunch , głupki wsio wylały...;d
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

nienazwana pisze:Ta połowa paznokcia kotleta dla szczurków to połowa paznokcia kotleta za dużo ;) . Proporcjonalnie do masy ciała to jakbyś zjadła co najmniej wielkiego indyka na przykład w całości. A smażonych rzeczy i przyprawionych szczurom nie podajemy jeśli chcemy sprawić im przyjemność. No chyba. że chcemy sprawić przyjemność raczej sobie niż im ;)
No niestety zdarzył się ^^' Ale nie sądzę, żeby im miał zaraz zaszkodzić, zwłaszcza że dostają raz na ruski rok. Z tymi proporcjami to zdecydowanie przesadzone, ale wiem, że smażonego się zwierzętom ogólnie nie powinno dawać. I wierzę, że im baaaaardzo smakowało. Można porównać diabetyka, który raz na jakiś czas może sobie zjeść mocno czekoladowe ciasto nie patrząc na indeks glikemiczny ^^'. Także nie dajmy się zwariować :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Buba »

Hexxe pisze: No niestety zdarzył się ^^' Ale nie sądzę, żeby im miał zaraz zaszkodzić, zwłaszcza że dostają raz na ruski rok. Z tymi proporcjami to zdecydowanie przesadzone, ale wiem, że smażonego się zwierzętom ogólnie nie powinno dawać. I wierzę, że im baaaaardzo smakowało. Można porównać diabetyka, który raz na jakiś czas może sobie zjeść mocno czekoladowe ciasto nie patrząc na indeks glikemiczny ^^'. Także nie dajmy się zwariować :)
My nie damy się zwariować, ale płacić będą za to szczury. Nawet sporadyczne podawanie szczurom "zakazanych" rzeczy, może prowadzić do poważnych chorób. Szczury nie trawią i nie przyswajają wielu rzeczy z ludzkiego menu. Tłuste i mocno przyprawione kotlety to jedna z ostatnich potraw dobra dla szczurów. Ciężko strawne, więc mogą powodować problemy żołądkowe. Ogonki nie potrzebują do szczęścia takiego jedzenia. Tak samo ucieszą się ze zdrowszej wersji obiadu, a ona im nie zaszkodzi. Mogłaś zastąpić kotleta surowym, nieprzyrządzanym mięsem. Ty byś miała zaspokojoną potrzebę dania im pełnego obiadku, a one dostałyby zdrowe mięsko.
Proporcje podane przez nienazwaną nie są przesadzone. Szczurki to niewielkie zwierzątka i mają niewielkie żołądki. Więc dla nich taka maleńka dla nas porcja, to spora część ich żołądków. Mam nadzieję, że przemyślisz sprawę i przestaniesz karmić swoje pocieszy takim jedzeniem. Pamiętaj, że jest mnóstwo zdrowych zamienników, dzięki którym możemy zrobić szczurkom obiad wzorowany na ludzkim daniu.
Pozdrawiam.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

Buba pisze:
Hexxe pisze: No niestety zdarzył się ^^' Ale nie sądzę, żeby im miał zaraz zaszkodzić, zwłaszcza że dostają raz na ruski rok. Z tymi proporcjami to zdecydowanie przesadzone, ale wiem, że smażonego się zwierzętom ogólnie nie powinno dawać. I wierzę, że im baaaaardzo smakowało. Można porównać diabetyka, który raz na jakiś czas może sobie zjeść mocno czekoladowe ciasto nie patrząc na indeks glikemiczny ^^'. Także nie dajmy się zwariować :)
My nie damy się zwariować, ale płacić będą za to szczury. Nawet sporadyczne podawanie szczurom "zakazanych" rzeczy, może prowadzić do poważnych chorób. Szczury nie trawią i nie przyswajają wielu rzeczy z ludzkiego menu. Tłuste i mocno przyprawione kotlety to jedna z ostatnich potraw dobra dla szczurów. Ciężko strawne, więc mogą powodować problemy żołądkowe. Ogonki nie potrzebują do szczęścia takiego jedzenia. Tak samo ucieszą się ze zdrowszej wersji obiadu, a ona im nie zaszkodzi. Mogłaś zastąpić kotleta surowym, nieprzyrządzanym mięsem. Ty byś miała zaspokojoną potrzebę dania im pełnego obiadku, a one dostałyby zdrowe mięsko.
Proporcje podane przez nienazwaną nie są przesadzone. Szczurki to niewielkie zwierzątka i mają niewielkie żołądki. Więc dla nich taka maleńka dla nas porcja, to spora część ich żołądków. Mam nadzieję, że przemyślisz sprawę i przestaniesz karmić swoje pocieszy takim jedzeniem. Pamiętaj, że jest mnóstwo zdrowych zamienników, dzięki którym możemy zrobić szczurkom obiad wzorowany na ludzkim daniu.
Pozdrawiam.
Napisałam, że jak już to dostawały raz na ruski rok, a to zdarzyło się wczoraj. Nie karmię ich takim jedzeniem regularnie. Dla mnie raz na ruski rok to określenie dla czegoś zdarzającego się baaardzo rzadko, a nie co dwa dni.

Nie chcę się spierać też o te proporcje, bo nie znam anatomii szczurów. Niemniej szczurasy hasały radośnie wczoraj w dużym i nie wykazywały żadnych dolegliwości żołądkowych czy innych. Nie chcę im szkodzić, ale surowemu mięsu ufam jeszcze mniej niż przyrządzonemu. Sprawy przemyślać jako tako nie muszę, bo wiem, że to niezdrowe jest. Nie sądziłam jedynie, że to AŻ tak szkodliwe i jeden grzeszek będzie w stanie całkowicie zmienić ich stan zdrowia. Czy gdzieś można przeczytać tę listę "zakazanych" rzeczy?
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

Nieważne :) Już znalazłam temat ^^'
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Buba »

Będziesz robiła jak uważasz. Nikt na forum nie jest w stanie ci zabronić czegoś robić, bo to ty ponosisz odpowiedzialność za swoje szczury. Jednak czasami warto posłuchać kogoś bardziej doświadczonego lub o tym poczytać. Wszyscy na forum chcą jak najlepiej dla wszystkich ogonów, dlatego rady, które tutaj dajemy mają na celu poprawienie warunków życia zwierząt.
Moim zdaniem zamiast kolejny raz wciskać w nie własny, niezdrowy dla nich obiad, poczytaj na tym lub innym szczurzym forum o odpowiednim żywieniu szczurów. Jesteś za nie odpowiedzialna, więc nie ryzykuj ich zdrowia dla własnej frajdy.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

Nie mogę zaprzeczyć, że masz może więcej doświadczenia, bo ja tylko 2 szczurki w swoim życiu miałam, ale nie mam 16 lat i nie musisz mi wyłuszczać, że biorę za nie odpowiedzialność. Nie mam nic do Ciebie Buba, ale mam wrażenie, że za bardzo na mnie naskakujesz O.o Napisałam przecież, że chcę tę listę przeczytać i że nie zdawałam sobie sprawy, że jest to aż tak szkodliwe. Nie chciałabym, żebyś wszystko co napiszę odbierała teraz źle.
Opiekuję się nimi najlepiej jak potrafię. Mają wszystko czego potrzebują, czasami może za dużo co już dzisiaj zweryfikowałam :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Megi_82 »

nienazwana pisze:Ta połowa paznokcia kotleta dla szczurków to połowa paznokcia kotleta za dużo ;)
Odnośnie karmienia kotletem, pewnie smażonym i doprawionym, nie podejmuję tematu, bo wiadomo, zastanawia mnie natomiast to porównanie, proporcja. Kawałek wielkości "połowy paznokcia" to mniej, niż szczur zjada karmy naraz, odpowiada powiedzmy dwóm większym chrupkom. Więc moim skromnym zdaniem porównanie do człowieka, który ma wszamać naraz całego indyka, jest mocno nietrafione. Nie mylmy jedzenia nieodpowiedniego jakościowo z przesadzaniem z ilością. I też bez przesady, jeśli szczur raz zje kawałek kotleta, to ani nie umrze ani się nie rozchoruje poważnie, a jeśli opiekun przyjmie do wiadomości, ze to nie jest dobre jedzenie dla ogona, to już w ogóle nie ma o co rwać szat.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Buba »

Nie no jasne. Ale ja odniosłam wrażenie, że nie chcesz przyjąć do wiadomości tego, co mówimy i i tak co jakiś czas będziesz dawała szczurom takie jedzenie. Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam, ale nie miałam takiego zamiaru :) Teraz sama mam w domu tymczaskę, która była takim jedzeniem częstowana i widzę efekty czyli nadwagę. Dlatego jestem przeczulona na punkcie żywienia ogonów.
Porównanie moim zdaniem odnosi się do całego obiadu, gdzie pewnie też ziemniaki były polane tłuszczem, a surówka doprawiona.
Najważniejsze, że zrozumiałaś swój błąd ;)
A co do mojego doświadczenia, to nie jestem jakoś super bardzo doświadczona, bo moje obecne dwa stałe szczurki i jeden tymczas to moje pierwsze w życiu szczurki. Mam je po prostu dłużej od Ciebie. Poza tym przesiaduję godzinami na forum, z którego można się wiele dowiedzieć.
Pozdrawiam :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Lama-Carolina
Posty: 82
Rejestracja: wt lut 11, 2014 1:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Lama-Carolina »

Cykorię , musli pęczak jęczmienny , marchewkę i nasionka
Arsen Salem Muffin Kuba Calvo George Antoś Feta
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Hexxe »

Ja z kolei myślałam tylko o kotlecie (tylko on był posolony i usmażony) :D . Ziemniaczki były tylko z koperkiem, a surówka tylko z kilkoma kroplami oliwy z oliwek :)
Cieszę się, że wszystko zostało wyjaśnione ^^v.

A dzisiaj moje szkodniki dostały rzodkiewkę z rana, a w południe arbuza :)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Osna »

Megi_82 pisze:
nienazwana pisze:Ta połowa paznokcia kotleta dla szczurków to połowa paznokcia kotleta za dużo ;)
Odnośnie karmienia kotletem, pewnie smażonym i doprawionym, nie podejmuję tematu, bo wiadomo, zastanawia mnie natomiast to porównanie, proporcja. Kawałek wielkości "połowy paznokcia" to mniej, niż szczur zjada karmy naraz, odpowiada powiedzmy dwóm większym chrupkom. Więc moim skromnym zdaniem porównanie do człowieka, który ma wszamać naraz całego indyka, jest mocno nietrafione.
Dokładnie, patrzę teraz na swoje paznokcie i wychodzi na to, że szczury powinny jeść po trzy ziarna dziennie. ???

Tymczasem u nas na tapecie od paru dni: fasolka szparagowa na przekąskę, a czereśnie i arbuz na deser.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Lama-Carolina
Posty: 82
Rejestracja: wt lut 11, 2014 1:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Lama-Carolina »

Dzisiaj u mnie były mleczyki na śniadanko + ziarenka cały czas , na obiadek troszeczke paszteciku a na kolacyjke płatki kuleczki z mlekiem :) :-*
Arsen Salem Muffin Kuba Calvo George Antoś Feta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”