soki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

soki

Post autor: Mona i Kuba »

Korlis, tak jak pisaliśmy czarna porzeczka jest bardzo bogata w witaminę C w 100 gramach jadalnych części są tam, aż 183 mg wit. C. Nie wiem więc, czy takie ilości potrzebne są ogonkom, w końcu kamień w nerkach to też przykra sprawa.

Inne właściwości czarnej porzeczki to działanie przeciwbiegunkowe, moczopędne i napotne. I nie chodziło Ci pewnie o właściwości przeczyszczające a oczyszczające 8) Tyczy się to jednak głównie liści czarnej porzeczki - dzięki bardzo silnym właściwościom moczopędnym, z organizmu wymywane są szkodliwe produkty przemiany materii np. kwas moczowy. Poza tym mają właściwości bakteriostatyczne i również przeciwbiegunkowe.

Na pewno taki soczek można podawać ogonkom, ale wydaje mi się, że raz na jakiś czas. Coś w formie rzadkiego przysmaku - jeśli oczywiści będą chciały pić :wink:

A u nas najchętniej znika sok marchewkowo-jabłkowo-bananowy. Z tych przecierowych... i takie soki są chyba najlepsze dla naszych ogoniastych.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

soki

Post autor: Korlis »

Acha,dzieki :wink:
Hmm,to znaczy podawać gdzieś tak soczek z porzeczki raz na tydzień?I to najlepiej jakij firmy?
:P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

soki

Post autor: sachma »

to moze lepiej zaprzestac podawania... skoro nie podaje sie cytrusow przezwzglad na wit C, to i porzeczka nie powinna byc w diecie...
ja osobiscie nie lubie takiego smaku :? moje dostaja jablko-marchew... czasem banan.
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

soki

Post autor: Korlis »

Acha,to jak w końcu :roll:
mam dawać moim porzeczkowy soczek czy nie?
Czy lepiej podawać inne naturalne :?:
:P
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

soki

Post autor: Mona i Kuba »

Korlis proponowałaby raczej podawać soczki przecierowe: marchewka, jabłko, banan, ewentualnie z dodatkiem brzoskwini czy truskawki. Oczywiście najlepiej własnej produkcji, przynajmniej wiesz, co wrzucasz i obejdzie się bez konserwantów.

Co do soku z czarnej porzeczki, podawałabym go ewentualnie kiedy szczurcie są chore, zakatarzone i to w niewielkich ilościach - najlepiej jeszcze rozcieńczone. Można podawać też wtedy gdy kupki są za rzadkie, w końcu mają takie same właściwości przeciwbiegunkowe jak jagody.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

soki

Post autor: Korlis »

No wiem,ja swoim podaje sokie własnej roboty z :jabka,gruszki,arbuza,brzoskwini,ananasa,marchewki,pomidora,winogron-(ale z winogron to mało bo sa bardzo słodkie),truskawki, banana i daje czarny bez.Hmm,one bardzo lubia naturalne soczki :)
:P
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

soki

Post autor: przyjazna_maja »

moje uwielbiają tarczyn :wink:
przepraszam...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

soki

Post autor: ESTI »

Reaktywowalam pomysl i od paru tygodniu daje swoim pociechom sok marchewkowo-malinowo-jablkowy i dziele sie z Wami ty, wydarzeniem, gdyz dzisiaj obsmialam sie straszliwie. Malo sie nie pozabijaly przy poidle i byla niezla awatrura. :D
Istny szal, bo mama soczek dala. :hihi:
Widze, ze witaminki im sluza.
Polecam. ;)
Obrazek
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

Karotka

Post autor: Keyrane »

A co myślicie o Karotce? :D

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Gru 04, 2006 9:44 am ]
Tematy scalone.
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

soki

Post autor: Ratata »

To zależy, w jakim sensie. Ja np. bardzo lubię, chociaż uważam, że jest ciut za gęsta :jezor2:
A co do dawania szczurom - mam opory przed dawaniem im soków zawierających cukier...
Jeżeli mam tylko chwilkę czasu, to wolę wygrzebać sokowirówkę i zrobić zdrowy soczek, np. marchewkowo-jabłkowy, którym raczymy się wszyscy :thumbleft:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

soki

Post autor: Vella »

Canalie uwielbia soczek marchwiowy (jednodniowy).


Mogłaby go wypić każdą ilość - ile by nie dostała miseczka zawsze pusta, i wylizana do dna ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

soki

Post autor: Ratata »

Vella - o tak, jednodniowy jest mniam :D A poza tym ma fajną butelkę, można do niej bez problemu doczepić końcówkę od poidła i powiesić w klatce (u mnie miseczki zaraz lądują na czyjejś głowie, ewentualnie w ściółce... a jak są przydrutowane dzieje się dokładnie na odwrót :P )
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

multiwitamina

Post autor: kinia1345 »

Czy można dać szczurasom troszkę soczku multiwitaminowego ? (patrzylam a opcje szukaj ale nic nie znalazlam !)
Panna E.
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:34 pm
Lokalizacja: Warszawa

sok do picia?

Post autor: Panna E. »

a co z sokami takimi przecierowymi np hortexu? bo ja mam taki marchwiowo-malinowo-bananowo-jabłkowy i moja Roxi strasznie się do niego rwie i nie wiem czy moge jej dać tego posmakować. ?

Scalone z istniejącym tematem. /Agata
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: sok do picia?

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli bez konserwantów, sztucznych barwników i nie za bardzo słodzony, to czemu nie :) Nasza rzuca się jak szalona na soki przecierowe wielowarzywne (marki nie pomnę) i Karotki wszelkiego rodzaju. Ale staramy się jej nie dawać więcej niż około łyżeczki - szybko wysycha, a szczur i tak rzadko pije więcej na raz.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”