Obrzydło im jedzenie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Obrzydło im jedzenie

Post autor: Pryka »

Witam, mam pytanko co do moich rozrabiaków.

Zauważyłem, że ostatnio kompletnie przeszedł im apetyt na marchewkę, przedtem dały by się pochlastać za nią, żarły i żarły, a teraz powąchają jak im przyniosę i tyle, czasem coś tylko skubną.

Jabłka też nie lubią (nie lubiły od początku), lecą teraz praktycznie na suchej karmie i chlebie(suchym, świeżym)

W ogóle to ostatnio im wszystko obrzydło prócz suchej karmy...

Co mogło spowodować ich niechęć do marchewki i reszty pokarmów ? Podawanie na przemian tego samego ? Jak to odwrócić ?


ps. można dawać szczurom smażone pestki słonecznika ? w skorupkach
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: sophiya »

mogło im się przejeść:) moje szamały gerberki tak, że im się uszka trzęsły, aż do pewnego dnia, w którym stwierdziły, że mają dosyć. Skubały, skubały, i wchodziło im to trudno.
Teraz, po kilku miesiącach przerwy znów zaczęły jeść.

Daj im cykorię - to jest największy hit i nie przemija od 3 miesięcy, mimo, że mają ją codziennie w miseczce. Polecam również kaszkę dla dzieci o smaku banany-sucharki. Niebo w pyszczkach, ogonki dadzą sobie pokroić.

Hm, moje właśnie odwrotnie - wszamią i chrupeczki dla dzieci, i kaszki, i gerberki, i cykorię i kaszę i ryż i makaron i ziemniaczki - wszystko!, tylko nie suchą karmę.

sprawdź tutaj co jeszcze możesz im podawać:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... 59#p288359
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Pryka »

dzięki za podpowiedzi spróbuje im trochę zmienić jadłospis, i odstawię marchewkę na miesiąc zobaczę co się stanie.


ps. co do jedzonka to lubią strasznie kasze manną gotowaną na wodzie, tylko mam potem problem bo są całe ubabrane :D

Jutro idę do sklepu po zwykłe kukurydziane chrupki flipsy się chyba nazywały, zobaczę czy im posmakują
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: sophiya »

tak tak, te chrupki Flipsy idą jak woda. Gorąco polecam.
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Pryka »

haha te chrupki to strzał w 10 jedzą jak by w życiu jedzenia nie widziały :D
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: sophiya »

no proste :)

i tak samo polecam kaszkę nestle, sprawdziłam dokładniej - to jest kaszka ryżowa o smaku bananów.
plus gerberki - kurczak [bez warzyw, sam kurczak]. i jarzyny + indyk. yammi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: yss »

jabłko i marchew na zmianę każdemu by obrzydły :)
ale inne owoce i warzywa jakie można podawać były już na forum sto razy maglowane. można dawać np buraczek, ogórek, awokado, cykorię, gruszki, winogrona, trochę świeżej kukurydzy w kolbie.... np buraczek nie wzbudza u moich wielkiej radości, oglądają i odchodzą, ale potem widzę, że zjadają i to ze smakiem. ogórek i winogrona kochają. potrafią nawet wciągnąć i pobić się o taki specjał jak liście rzodkiewki. [!]
trzeba robić malcom odmianę od czasu do czasu :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Magamaga »

Możesz dawać im też kiełki - są teraz łatwo dostępne. Moje dostają też poza tym co yss wymieniała banana, kukurydzę z puszki, kiełki itp.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: aneczka1-13 »

Mam pytanie. Czy dla szczurka kaszkę powinno się robić na mleku czy na wodzie??
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: Paul_Julian »

Ja robię na wodzie. Z tego co wiem nie powinny pic mleka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: sopocianka »

A mi wetka powiedziała, że szczury powinno się karmić suchą karmą dobrej jakości (polecam pokarm firmy Versele Laga) i tylko od czasu do czasu jakieś smakołyki. Trudno się do tego stosować, bo wiadomo - chce się dogodzić swoim ogonkom. Moje właśnie wcinają kiełki fasolki mung wyhodowane w domu ;)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Obrzydło im jedzenie

Post autor: aneczka1-13 »

No a mój szczurek w ogóle nie lubi jabłka :o . Dziś spróbowałam mu dać kawałek to skubnął trochę i zostawił.A za to jak mu dałam kawałek suchego chleba to spałaszował go ze smakiem. Dałam mu malutki kawałek jajka to pół dnia to jadł. Wiec też nie jakiś hit.
Obrazek
Klikać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”