Woda

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kitaka

Woda

Post autor: kitaka »

czy wasze szzuraski pija duzo wody ? bo moja Psitka sporo pije, a nie daje jej niczego solonego, czy przyprawianego, oprócz ziaren ma tez warzywa. Zastanawialam sie czy szczurki ogolnie duzo pija ( bo wydawalo mi sie ze malutko ) A swoja droga to bardzo przyjemne patrzec na Psitke jak pije z poidelka staje na dwoch łapkach, przednimi chwyta "słomeczke" i wylizuje jęzorkiem, ktory jest wtedy chyba na turbo doładowaniu hi hi hi
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Woda

Post autor: oliwi@ »

Spokojnie :P Mój Miki też duuuużo pije co nie objawia sie tak obficie w siusianiu :P A najwięcej pije w nocy bo wtedy jest aktywny i nieźle hałasuje kulając kulke z poidełka (chyba mu tłumik kupię:P)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Woda

Post autor: Mycha »

Moje szczoory też dużo piją. Musze im codziennie dawać wodę (pełne poidełko). Na 100% jest to normalne, źle by natomiast było gdyby szczoor pił za mało. Wskazywało by to na chorobę.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Rita

woda w poide?ku

Post autor: Rita »

Kupiłam szczurkowi nowe , większe poidełko. Dowiedziałam się, że woda z kranu, psuje się po dwóch dniach. Czy to prawda??
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

Woda

Post autor: karolinaw »

Nie wiem dokładnie czy po dwóch dniach i czy można to nazwac psuciem się wody, ale na pewno robi się nieświeża. Mysle, że też nie chcialabyś pić wody, ktora długo stoi .
Ja szczurkom wymieniam wodę co dwa dni (chyba, że szybciej wypiją tą, ktorą im nalałam). Nie chcę żeby w wodzie, którą mają pić zwierzęta rozmnożyły się bakterie, chociaż myślę, że w ciągu dwóch-trzech dni jeszcze nic sie nie powinno dziać.
I oczywiście należy pamietać, żeby przegotować wodę z kranu. Swoim gupeczkom daję tylko wode źródlaną. Sama z obrzydzeniem patrzę, jaka woda jeci z kranu w Krakowie -wole, żeby szczurki jej nie piły.
Karolina
Rita

Woda

Post autor: Rita »

Czy woda z kranu koniecznie musi być przegotowana?? Ja jak dotąd, dawałam szczurkowi zwykłą wodę z kranu. Tak powiedziała mi moja koleżanka, która hoduje szczury od 2 lat. Jak dotąd nic nie stało się ani mojemu szczurkowi, ani koleżanki szczurkom.
Tangerine

Woda

Post autor: Tangerine »

Ja mieszkam w niewielkim miasteczku ("Poznań" w profilu jest tylko po to, żeby było mnie łatwo zlokalizować, poza tym spędzam tam sporo czasu - szkoła itd - i nie mieszkam od niego aż tak daleko, więc chyba nie skłamałam zbyt mocno ;) ) i mam całkiem niezłą wodę, więc jej szczurom nie gotuję. Hoduję sz. od ładnych paru latek i jakoś nic im nigdy nie było. Chociaż w większych miastach jest naprawdę nieciekawie, ja bym nie ryzykowała niegotowanej kranówy.
MySzA

Woda

Post autor: MySzA »

Ja zawsze dawalam szczurka wode przegotowana lub mineralna (niegazowana) i dobrze sie na takiej chowaly. Kranowa nawet kiedy jest swieza - przed chwila nalewana jest nieciekawa i szczurka moze rozbolec po niej brzuch.
Jolka

woda

Post autor: Jolka »

Ja mojej Nelly daję wodę z filtra.... a ta woda jest zdecydowanie bezpieczna ... piją ją wszyscy domownicy jak wodę mineralną-niegazowaną, używamy jej do gotowania... wodę z kranu używamy tylko do mycia naczyń i np. podlewania kwiatków... także jestem pewna, że nic się mojej szczurusi nie stanie :)
a wody z kranu nigdy nie podawałam szczurkowi...
Pozdrawiam:
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

Woda

Post autor: karolinaw »

Jeśli u kogoś w kranie jest czysta woda i sam ją pije, lub przepuszcza wodę przez filtr, nie widzę powodów, aby miała ona zaszkodzić szczurkowi.
Ja jednak nie ryzykowałabym picia przez siebie, czy przez moje szczury nieprzegotowanej wody rzeszowskiej czy krakowskiej (studiuję w Krakowie, a wakacje spędzam w Rzeszowie).
Rita, podejrzewam, że kranówka w Warszawie jest równie niezdatna do picia, jak ta w Krakowie. Nie znaczy to, ze szczurek umrze od picia wody z kranu, ale moze być ona przyczyną chorób. Nawet nie będziesz wiedziała, ze to właśnie woda się do nich przyczyniła.
Zrób test. Nelej do jednej szklanki wody z kranu, do drugiej przegotowanej, a do trzeciej źrodlanej i zostaw w spokojnym miejscu na dzień. Sama zobaczysz, co pływa w wodzie i zdecydujesz.
Karolina
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Woda

Post autor: niemfa »

u mnie woda w krawie jest w sam raz...tzn. tak mi sie wydaje, sama ja pije wiec swojemu szczoorkowi rowniez ja daje, tylko czasami ta woda jest jakas dziwna...strasznie duzo chloru..to wtedy daje asterkowi przygotowana wode albo zrodlana niegazowana
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Ligul

Woda

Post autor: Ligul »

ja daje pyśce wode z kranu (moj tata pracuje na wodociągach więc ufam naszej wodzie)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Woda

Post autor: Ania »

Moj pies sie kapie latem razem z sikajacymi dziecmi w jeziorze, z ktorego pobiera sie wode.
Kolejny powod by ufac jedynie sobie ;)

Pozdrawiam
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Rita

Woda

Post autor: Rita »

Teraz napewno będę dawać Ricie tylko przegotowaną wodę :D
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Woda

Post autor: lajla »

Tangerine poznan jest slicznym miastem !!! macie sliczny rynek :) i te male kamieniczki kolorowe sliczne

rita moja kolezanka daje swojemu chomikowi wode z kranu swoim swinka wszystkim tez dawaly i zyly a chomik zyje mysle ze woda z kranu wiele nie zaszkodzi ale uwazam ze taka np. naleczowianka jest o wiele lepsza przynajmiej ja ja szczura dawala bo ymm powiedzalam ze jesli aj z kranu wody ni pije to moje szczury tez nie bede pic :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”