Ile pija wody?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile pija wody?

Post autor: aneczka1-13 »

Najlepiej jest po prostu wyparzyć.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Re: Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

A wiec wymieniam im wode codziennie. Czasem dwa razy dziennie. Sprobuje poidelko zaczepic inaczej, moze rzeczywiscie jest pod zlym katem. choc raz przylapalam ich na piciu ale tylko raz. Co do tych miseczek to ja myslalam ze szczuraski nie beda pic z nich wody poniewaz za bardzo umocza sobie pyszczek, czego szczuraski nie lubia :D Ale widocznie sie mylilam :D
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Re: Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

A wiec przed chwilka zmienilam miejsce zbiorniczka i zaczepilam pod innym katem i moj Wilson odrazu podlecial i pil wode. Czyli najwazniejsze ze wiedza jak ztego korzystac :D lol no i mam nadzieje ze teraz moje szczuraski beda pic wiecej niz kilka kropelek :):) A czy sadzicie ze moje szczuraski moze po prostu nie maja takiego zapotrzebowania na wode skoro nie pija duzo?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Ile pija wody?

Post autor: Tili »

No to widac na forum dziewczyny wprowadzaja w blad, bo o wodzie do 3 dni dowiedzialam sie wlasnie stad. Weterynarz tez zapewnil,ze przez te 3 dni nic sie nie stanie, bo my tez mamy wode w butelkach 3,a nawet wiecej dni. Jak wymieniam wode to niczego nie czuje, nic nie jest sliskie, poidelko wyparzam i jest ok. Szczury pija jak szalone i ani nie maja biegunki, ani nie wybrzydzaja. Kazdy robi wedle swoich przekonan. Jak znajde temat gdzie dziewczyny napisaly, ze mozna spokojnie wymieniac wode co 3 dni to Wam tu wkleje, zeby nie bylo, ze sobie zmyslam. Poki co trzymam sie 3 dni, a Wy zmieniajcie chocby 5 razy dziennie.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Ile pija wody?

Post autor: Tili »

Wyposazenie] - Poidełko czy miseczka
przez Asiek » Śr, 7 lip 2004, 22:20

moim zdaniem lepsze na wode jest poidełko
ja swoim ogonom zmieniam wode co 2-3 dni
w miseczce trzeba by zmieniac codzinie, ponieważ często wpadają trociny, różne śmieci, szczurki często wsadzają tez tam łapki
ale dobrze jest mieć miseczke (wygodne sa takie do zawiesznie na klatce) w której można podać jakieś 'mokre' smakołyki - jogurt, sok, miekkie owoce, przeciery owoc./warz.


szczurki juz u mnie w domu
przez malfas » Pn, 22 sie 2005, 11:02
a teraz jeszcze sie spytam
wiemz e wode powinno wymieniac sie co dwa dni, ale czy w poidelku tez?
bo wkoncu ta woda jest czysta niezanieczyszczona niczym itp a mam poidelko 250 ml i one nawet rpzez tydzien tego nie wypiją, ale czy musze zmieniac tą wode strasznie czesto? czy wystarczy np 4-5 dni?


Co do wody, to ja jeśli jest sama woda w poidełku, to zmieniam co dwa dni - bo sama bym nie chciała pić starej, co innego jak dajesz mineralną z buteki, to wtedy nie ma znaczenia raczej. Natomiast jeśli daję wodę z vibowitem, to zmieniam codziennie.ESTI


Nie wkleilam tu tych przykladow, zeby sie dalej klocic, ale, zeby udowodnic, ze nie tylko ja zmieniam wode co te 3 dni.
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Re: Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

Witajcie ponownie. Tak jak pisalam wczesniej zmienilam buteleczke pod innym katem i wszystko wydawalo mi sie ok <oprocz nie ubywajacej wody znowu> . nie wstawilam miseczek z woda <nie wiem czemu>. Dzisiaj niestety zauwazylam u moich szczuraskow krew wokol noskow co mnie po prostu przerazilo. Teraz nie wiem czy to brak wody czy cos innego. Blagam sprobujcie mi pomoc bo nie mam pojecia co jest nie tak ;( skad ta krew ;( moj zoladek jest w gardle z nerwow :(
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile pija wody?

Post autor: Astry »

To raczej porfiryna, nie krew ;). Pojawia się przy chorobie lub przy sytuacjach stresowych. Jeśli kichają i są osowiałe, idź do weta, jeśli nie, to poczekaj dzień czy dwa. Możesz podać im Vibovit, tylko nie wiem jak, jak one nie chcą pić... może w miseczce.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Re: Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

Nie kichaja czesto tylko czasami. Osowiale na pewno nie sa, puscilam je na lozko to biegaly jak szalone. poza tym zauwazylam ze tylko jeden ze szczurkow ma to kolo noska. Nie wiem czy to krew czy porfiryna. Jak wyglada porfiryna?
Na pewno to cos nie cieknie caly czas, to wyglada jak zaschniete. tak jakby raz mu polecialo i tyle. Mylslam moze ze drugi szczurek go drapnal albo cos ale nie sadze bo one sie nie bija, czasem tylko ogonki sobie gryza :D
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile pija wody?

Post autor: Astry »

A przy oczkach też to ma? A może wystraszył się czegoś. Ja bym dała jakieś witaminki, a jakby nie przechodziło, poszłabym do weta :). Kiedyś moja Emi też tak miała przez jeden dzień, dostała Vibovit i jej przeszło. Może Twój szczurek się przeziębił, obserwuj.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Re: Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

nie ma tego przy oczkach. Nie wiem czy sie wystraszyl, poniewaz jak wstalam to on juz tak mial wiec nie wiem kiedy to sie stalo ale prawdopodobnie w nocy. :( Czy on sobie to wyczysci czy ja musze mu to wyczyscic, no bo jesli tego nie wyczyszcze to na drugi dzien nie bede wstanie powiedziec czy nowa "krew" powstala czy to ta stara. Co do vibovitu to niestety nie mieszkam w polsce i nie mam do niego dostepu :( a nie wiem co amerykanskiego jest podobnego do vibovitu :(
Co do przeziebienia to nie sadze. Okien nie otwieralam jego na dwor nie bralam, caly czas tylko w klatce i pare godzin dziennie na lozku i tyle wiec raczej okazji to przeziebienia nie bylo. Mam nadzieje ze to nic powaznego, ale bardzo sie martwie ;(
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile pija wody?

Post autor: Astry »

Nie trzeba otwierać okien, aby się przeziębiły niestety. Szczury wyczuwają najmniejszy przeciąg, więc przeziębienia biorą się właściwie nie wiadomo skąd. To może poczytaj sobie jakieś fora z usa, na pewno jest u was coś w stylu vibovitu. Ale ja bym poszła do weta, takie przeziębienie, choćby lekkie, może się przerodzić w zapalenie płuc, raz to przeszłam, straszne :(. Najlepiej trochę poobserwować, i jeśli kicha, do weta.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Ile pija wody?

Post autor: matrix360 »

Moje wypijają 500 ml wody w dwa dni :P Ale to w końcu 9 samcoli, więc czego się spodziewać ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Ile pija wody?

Post autor: Mycha »

Jeśli dajesz dużo pokarmów miękkich (warzyw, owoców) to mogą nawet wcale nie pić :)
Jeśli poidełko jest jakieś felerne i raz z niego woda leci a raz nie to wymień poidło. To nie jest duży wydatek. Zawsze na wszelki wypadek w klatce można zamontować dwa. Szczury bardzo szybko uczą się korzystania z poideł - nawet jeśli są już dorosłe i całe życie piły z miseczki - wystarczy je przywołać do rurki poidła, nacisnąć kulkę i dać im wodę do spróbowania.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: Ile pija wody?

Post autor: moniskua »

przepraszam za odkopywanie tematu, ale martwię się o mojego szczurka, który równiez nie pije wody. I mam pytanie co do zmiany miejsca poidelka i zaczepienia go pod innym kątem - jak dokładnie? poidło nie jest zacięte, działa i leci z niego woda. a z miseczki nie chce pic. :(
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile pija wody?

Post autor: numiko »

moniskua - a jaką dietę ma szczurek? (swoja drogą masz jednego szczura? a jęsli nie - to czy inne piją wodę?)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”