Ile pija wody?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Ile pija wody?

Post autor: kamila88 »

Witajcie,
wiem ze moje pytanie zabrzmi idiotycznie, ale wyjasnie wam dlaczego o to pytam. A wiec ile szczurek pije wody?? <wiem ze to ciezkie do okreslenia> Pytam sie poniewaz mam dwa szczuraski, ktore mam wrazenie ze w ogole nie pija wody... W zbiorniczku na wode jej poziom jest ciagle taki sam, jakby w ogole jej nie pily, co mnie troche dziwi i martwi. No bo jezeli jej nie pija to sie szczuraski odwodnia. Myslalam ze moze ten zbiorniczek jest popsuty ale sprawdzalam i wszystko dziala.
ps, przepraszam za brak polskich znakow.
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ile pija wody?

Post autor: frommicrowave »

no właśnie miałam napisać że może poidło zepsute ale piszesz że sprawdziłaś.
z własnego doświadczenia wiem że może być tak - że jest zaczepione pod złym kątem bo i takie sytuacje miałam. Sprawdzałam - działało, przyczepiałam - ogony nie miały jak pić.
Ja problem rozwiązałam raz na zawsze - wymieniłam poidła na miski. Jedyny minus jest taki że nie ma mowy o tym żeby woda stała dłużej niż dobę (w poidle wymieniałam co 2-3dni) bo dzieciaki po niej chodzą, siadają na tej misce jak jedzą, czasem im coś tam wpadnie więc woda jest co wieczór wymieniana, ale nie ma dylematu pod tytułem "nie leci z poidła" :)

a co do tego ile piją - ok 25ml na dobę. Przynajmniej moje... tzn Atenka tyle miała nalewane co 24h jak dostawała lekarstwo i zostawało dosłownie kilka kropel więc wnioskuje że ok tyle wypijają. Ale do misek leje więcej i jak zostaje to po prostu wylewam.
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ile pija wody?

Post autor: dusiaczek »

Z mojego poidła też ta woda znika strasznie pomału, ale na wybiegu zawsze mają miseczke z wodą (wymienianą co godzina bo zawsze che im się pić dokłądnie w tym samym czasie i zawsze woda jest wylewana...)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Ile pija wody?

Post autor: Tili »

No to moje chlopaki bija wszelkie rekordy, bo poidlo o pojemnosci 150ml znika w ciagu 3 dni. Jak sie w nocy dorwa to pija i pija i nie ma 1/3 wody nagle. Sikaja przy tym masakrycznie duzo, ale wet powiedzial, ze jak sie chce zwierzakom pic to nalezy im dac, a przynajmniej nerki im dobrze funkcjonuja.
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile pija wody?

Post autor: Astry »

Moje też dużo piją. Na wybiegu ciągle robią przerwy na picie. Jak siedzą w klatce to też ciągle piją ;).
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Ile pija wody?

Post autor: Licho »

Jak często wymieniasz szczurkom wodę??
Woda powinna być wymieniana codziennie. W stojącej wodzie namnażają sie bakterie, które ją "psują". Szczurki mogą zwyczajnie nie chcieć jej pić, bo jest stara.
Spróbuj dobrze umyć poidło (ale nie płynem do mycia naczyń) i nalać nowej, świeżej wody (moze być przegotowana) i wtedy zobacz jak schodzi woda.
Moze być też tak, ze dziewczyny dostają dużo "mokrego" pokarmu i zwyczajnie nie potrzebują pić tak dużo wody.
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Ile pija wody?

Post autor: Tili »

Codziennie nie do konca, bo i czytalam na forum i pytalam weta wiec max to 3 dni. Oczywiscie jak masz ochote to i co godzine mozesz zmieniac, ale ja poprostu co 3 dni napelniam cale poidlo i jest cacy.
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Ile pija wody?

Post autor: Licho »

Tili, a wypiłabyś wodę (z kranu, przegotowaną), która stoi od 3 dni w szklance na stole??
Obrazek
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ile pija wody?

Post autor: frommicrowave »

jakbym miała mega kaca to pewno tak ;D
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ile pija wody?

Post autor: Izold »

U mnie dziennie samce których jest pięć, piją dwa i pół poidła po 100 ml. Moje samiczki -trzy- piją dwa poidełka po 50 ml, co wychodzi:
samce -250 ml.
Samiczki- 100 ml. ^^
Oczywiście w cieple dni potrafią pić o wiele więcej. U samców rekord to 3 poidła, a samiczek dwa i pół. (i zaszczana klatka po same brzegi)
Poidełko mofło się zaciąć. Naciśnij kulke, i zobacz czy jest luźna. nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć. ;)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Ile pija wody?

Post autor: Tili »

Poidelko jest zamkniete i nie wlezie tam ani kurz, ani nic, wiec przez 3 dni nic sie z woda nie stanie. I raczej porownanie go ze szklanka jest bez sensu, bo szklanka zamknieta nie jest, a poidelko tak. I jesli woda w zamknietej butelce (takim poidelku) stoi 3 dni to spokojnie ja wypije, bo jest dobra.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile pija wody?

Post autor: IHime »

Tili pisze:Poidelko jest zamkniete i nie wlezie tam ani kurz, ani nic, wiec przez 3 dni nic sie z woda nie stanie. I raczej porownanie go ze szklanka jest bez sensu, bo szklanka zamknieta nie jest, a poidelko tak. I jesli woda w zamknietej butelce (takim poidelku) stoi 3 dni to spokojnie ja wypije, bo jest dobra.
Ręczę ci, że nie tylko wlezie, a jest tam już zaraz po umyciu poidełka mnóstwo bakterii. No, chyba że poidełko odkażasz w autoklawie i napełniasz sterylną wodą w szafie z przepływem laminarnym powietrza. Wtedy bakterii może nie być do czasu, kiedy poidełko nie zetknie się z powietrzem, językiem szczurka czy czymkolwiek innym (szczególnie kulka - obracając się przenosi wszystko do środka poidełka). Od tej chwili bakterie rozmnażają się w wodzie. Póki jest ich mało (czyt. woda jest świeża), nie zagrażają szczuraskom, ale im ich więcej, tym większe ryzyko.
Potocznie mówiąc, woda po prostu kiśnie i szczury wyczuwają to swoimi wrażliwymi noskami dużo wcześniej, niż my. A że są mądre, to wolą się nie napić, niż dostać biegunki.
Można przeprowadzić eksperyment: do umytej, przezroczystej butelki nalej wody, której używasz dla szczurków (przegotowana, itd.), zakręć dokładnie czystym korkiem i zostaw np. na parapecie na kilka tygodni (bakterii jest dużo już po paru dniach, ale żebyśmy mogli je zobaczyć gołym okiem, potrzeba więcej czasu; bakterie są groźne nawet wtedy, kiedy ich nie widać).
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Ile pija wody?

Post autor: Licho »

IHime pisze:Ręczę ci, że nie tylko wlezie, a jest tam już zaraz po umyciu poidełka mnóstwo bakterii. No, chyba że poidełko odkażasz w autoklawie i napełniasz sterylną wodą w szafie z przepływem laminarnym powietrza. Wtedy bakterii może nie być do czasu, kiedy poidełko nie zetknie się z powietrzem, językiem szczurka czy czymkolwiek innym (szczególnie kulka - obracając się przenosi wszystko do środka poidełka). Od tej chwili bakterie rozmnażają się w wodzie. Póki jest ich mało (czyt. woda jest świeża), nie zagrażają szczuraskom, ale im ich więcej, tym większe ryzyko.
Potocznie mówiąc, woda po prostu kiśnie i szczury wyczuwają to swoimi wrażliwymi noskami dużo wcześniej, niż my. A że są mądre, to wolą się nie napić, niż dostać biegunki.
Można przeprowadzić eksperyment: do umytej, przezroczystej butelki nalej wody, której używasz dla szczurków (przegotowana, itd.), zakręć dokładnie czystym korkiem i zostaw np. na parapecie na kilka tygodni (bakterii jest dużo już po paru dniach, ale żebyśmy mogli je zobaczyć gołym okiem, potrzeba więcej czasu; bakterie są groźne nawet wtedy, kiedy ich nie widać).
Podpisuje sie pod każdym słowem :)
Dodam, że jak zrobi się cieplej, to woda kiśnie duuużo szybciej i już po 3-4 dniach czuć z butelki zapach stęchlizny. Dodatkowo na ściankach robi sie śluz z bakterii.
Obrazek
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Ile pija wody?

Post autor: pariscope »

Ja też podpisuję się obiema rękami. Doba i tyle. W letnie upały nawet częściej.

Przy okazji podpowiedzcie jak myjecie poidełka., bo ja kombinuję jak koń pod górę, a może są prostsze sposoby, na które ja nie wpadłam. Ja wykorzystuję trzonek łyżeczki do drinków (wąski i długi) + wąski pasek szmatki, żeby dała się włożyć do poidła. Od czasu do czasu napełniam poidełko roztworem srebra koloidalnego i zostawiam tak na 2-3 godz. w celu sterylizacji. Najlepsza by była szczoteczka do butelek, ale takich małych (wąskich) chyba nie ma. Moje poidła mają pojemność 60 i 100 ml.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ile pija wody?

Post autor: dusiaczek »

Ja mam 150ml, myję szcotką do butelek. Szeroka jest, ale wchodzi, tym lepiej ze szeroka, lepiej wymyje :) A co do wodu - ja już na drugi dzień jak wymieniam to czuję, że woda (może nie tyle woda co ścianki) są śliskie.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”