Dieta tucząca dla zbyt chudych

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: WildMoon »

Wiesz Oliwi@ jako tak zwany 'Ekotrofolog' powinnam znac sie na zasadach odzywiania.
Co do szczurow, to napisalam co podaje moim z doswiadczenia. Ja tam sie na szczurzym menu za bardzo nie znam, a wetem - dietetykiem tez nie jestem :P
No i co moze zaszkodzic - zreszta wiekszosc forumowiczow zna sie na tym ;)

A co do kolacyjki, to mozesz Sushiemu np. raz podac 'salatke' z gotowanego ryzu, pokrojonym na kostki ogorkiem, marchewka i jablkiem a calosc udekorowac natka pietruszki. Mozna tez ryz wymieszac z paroma kroplami oleju z oliwek extra vergine (wyciskany na zimno z oliwek bez dodatku chemii. Bogaty w niezbedne wielonienasycone kwasy tluszczowe, ktore wplywaja korzystnie na organizm i dzialaja zapobiegawczo w powstaniu raka, chorobach watroby i arteriosklerozy. Ponadto zwalcza wolne rodniki i zapobiega starzeniu tkanek. Obniza poziom cholesterolu we krwi a zarazem ryzyko powstania zakrzepow.)
Heh, kolejny maly wyklad.
Ale sie napocilam zeby se przetlumaczyc moje niemieckie myslenie na polski :D
Tak wiec mozesz Sushiemu podac raz kolacyjke skladajaca sie z salatki ryzowej, mozesz zrobic mu (a w pierwszej kolejnosci sobie ;)) ryz na mleku, doslodzic np. miodem i nakroic lub natrzec mu tam troche jablka, itp.
Fantazja nie ma granic. No i wszystko z umiarem, hihi ;) :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: krwiopij »

ja moje potwory karmie raz dziennie... dostaja swoje kolecja poznym wieczorem (to jedyny sposob, zeby wszystkie naraz do klatki zagonic ;))... codziennie daje im duza miske warzyw i owocow oraz 'cos'... owo 'cos' moze byc jogurtem, gotowanym ryzem, kasza, makaronem, gerberam czy czym tam jeszcze... kazdy ogon dostaje 'cos'we wlasnej miseczce, zeby nie bylo klotni - i tak sa... ;) talerz z suchym jedzonkiem maja dostepny przez caly czas... w ciagu dnia zdarza im sie napasc mnie i ograbic z czesci obiadu czy deseru (o ile nie jest to nic niezdrowego)... czasami wykradaja mi z plecaka jablko czy banana - wtedy dopiero maja radoche... :D

grube nie sa (procz tej kluski dotki - ale to nie moja wina :lol:), ale mysle, ze niczego im nie brakuje... staram sie nie przesadzac z bialkiem - przebialczenie to jedno (nie zawsze wystepuje), ale niestety nadmiar bialka moze powodowac problemy z nerkami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: an »

a ja sie zapytam odwrotnie... moja Bronka jest bardzo szczupla, ma wrecz zapadniete boczki i jakos nie potrafi przytyc po ciazy. Bylam u weta i nie ma zadnych guzow, czy cos.
Bronka dostaje witamine B1, ktora ma wyregulowac przemiane materii, ale jak na moj gust- to nic nie pomaga.
Za to byl taki okres, kiedy musialam dokarmiac kaszka dla niemowlat mala szczurcie i wtedy Bronka podpinala sie pod ta kaszke. Dzieki niej przytyla. Pozniej kaszka zostala odstawiona, bo balam sie, ze jej to moze w duzych ilosciach zaszkodzic i Bronka znowu schudla o.O
Czy moge jej normalnie podawac kaszke dla niemowlat? A moze jest jakis inny kaloryczny pokarm, ktory jej nie zaszkodzi w wiekszych ilosciach?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Mycha »

Ja myślę, że kaszka dla niemowląt może też być czymś zastępowana. O ile wiem jest w niej dużo białka. A może tak oprócz kaszki jakaś papka z babana? Zupka warzywna? To szczurki bardzo lubią i raczej nie mają z tym problemów jeśli chodzi o zajadanie się :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kasia27
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:25 pm

jak utuczyc

Post autor: kasia27 »

Mam pytanko...moj szczurekostatnio chorowal(dostawal serie zastrzykow) i bardzo schudl...moj znajomy weterynarz twierdzi że szczurek umrze.Poradzcie mi prosze co mu dawac zeby odzyskac swoja wczesniejsza(calkiem kraglutka) figurke?Z gory dziekuje-Kaśka
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Korlis »

Mozesz swojemu podawać gotowane ziemniaczki w maśle,makaron,naleśniki.I te poodbne rzeczy które tucza człowieka. Możesz także podac mu troche słodyczy(czyli ciastko,jakieś wafelki itp.)tylko nie przedobrz bo moze sie pochorować. :)
:P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: jak utuczyc

Post autor: Ewqa »

[quote="kasia27"]...moj znajomy weterynarz twierdzi że szczurek umrze....[/quote]

Na jakiej podstawie wet twierdzi że szczurek umrze? Jest nieuleczalnie chory? Na co?

A do jedzonka możesz mu dawac wszystko co jest wysokokaloryczne i szczurkoma smakuje czyli np. gotowane mięsko drobiowe, rosół z makaronem (oczywiscie zero przypraw), gerberki warzyno-miesna dla dzieci, kaszki dla dzieci, gotowane ziemniaki bez soli, inne gotowane warzywa.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Mycha »

Miodek, produkty z dodatkiem miodu, soki
Też mnie to intryguje na jakiej podstawie wet tak stwierdził?
P.S. Z tą czekoladą nie jest taki zły pomysł- odrobinkę możesz podać- jest wysokoenergentyczna.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kasia27
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:25 pm

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: kasia27 »

Borys(moj szczurek) jakis czas temu przeszedł "terapie"zastrzykowa bo nagle zaczal slaniac sie na nogach,jego glowka przekrzywila sie na prawo a jedno oczko przymruzylo sie.Lekarz stwierdzil ze mogl byc to wylew do mozgu.Dostal 6 zastrzykow(w przeciagu 3 dni) i kazali mi go obserwowac...jak straci apetyt to przyjechac z nim.Ostatnio Borys sporo schudl wiec zaczyna mnie to martwic.Jest wiekowym szczuriem bo ma ponad 2 lata.Stad moje pytanie odnosnie tuczenia:)Dziekuje za rady..bede je sprawdzac.Narazie szcurek wybrzydza...jedzonka dla niemowlat chyba sama bede jadla bo ma je gleboko gdzies:(Pozdrawiam
kasia27
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:25 pm

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: kasia27 »

Niestety Boryska nie dalo sie uratowac...dzis musialam go uspic.Temperatura ciala spadla do 31 st.Byl w agonii.Przykro:(((
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: WildMoon »

Bardzo przykro szczurka... :-(
Nie sledzilam tematu wiec nie wiem, ale powiedz, ile Borysek mial lat?
Doczytalam.. Ponad 2 latka to duzo... Mial dobry zywot u Twego boku. Trzymaj sie kasiu.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
kasia27
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:25 pm

:(

Post autor: kasia27 »

Dzieki.Troche trudno bo pustawo bez niego...takie to male a cieszy,az zal ze tak krotko zyl.Pozdrawiam
Czy ktos moze poradzic jak dolaczyc fote szczurka?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Fam »

wejdź do swojej galerii i dodaj zdjęcie, tutaj skopiuj link do niego (możesz też wkleić zdjęcie [IMG=tu_link][/IMG], ale wtedy forum dłużej się ładuje, najlepiej przed wklejeniem zrób próbę w testach)
za tęczowym mostem: Karolcia
kasia27
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:25 pm

Borys

Post autor: kasia27 »

Dziekuje...zdjecia Boryska w mojej galerii.Pozdrawiam
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Fam »

śliczny szczurasko, przykro że już go nie ma.
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”