Dieta tucząca dla zbyt chudych

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: greenfreak »

`naatka, a próbowałaś już podawać nutri-drinki?
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: greenfreak »

`naatka, a próbowałaś już podawać nutri-drinki?
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: `naatka »

sądziłam że to tylko dla chorych szczurów. ale oczywiście jej podam ;)
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: L'urine-Boruta »

co to sa nutry drinki?? oO

moja Lurka tez jest chudziutka, wolałabym ją trochę utuczyć...
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: greenfreak »

L'urine-Boruta, nutri-drink to wysokoproteinowy napój stosowany przy dochodzeniu do siebie po chorobach, słabości. Devona poradziła mi wykorzystanie go do podtuczania za chudej szczurzyny i efekty tego są ;)
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta dla chudziutkiej dziewczynki

Post autor: mona91 »

to i ja go kupie.. moja adoptowana Rice jest strasznie chuda :/ trzeba ją troszkę podtuczyć
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: sylwiaj »

ja mam pytanie co dla tadka niejadka bo schudł mi strasznie dodam ze ogon jest wybredny kluchy od sweta na kurczaka nosem kreci gerberków nie je, nawet Nutri drink w zęby kole;/ Jedyne co pasuje to:
-ziemniaczki
-czekolada Lindtta (serio inneej nie tknie, nie kantuje wiem jak to brzmi....) i wiem ze szczury nie powinny jesc czekolady ale sama ja jem od swieta i nie daje rady sie ustrzec przed kradzierzą
-groszek zielony

czy sa jakies produkty które mogłyby ja podtuczyć? jakies pomysły bo naprawde ciezko trafic w cos to hrabina je...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: Flaumel »

Sylwia
Cokolwiek z masełkiem, śmietaną (tylko tu niestety ostrożnie - białko :/ ) :) ?
Orzeszki, dynia, słonecznik w dużych ilościach?
Pomysły mi się skończyły, może ktoś inny wymyśli coś więcej :) ?
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: ol. »

żeby za tuczącym szło również odżywcze proponuję różnego rodzaju kasze, które szczury zwykle lubią - jaglaną, gryczaną, jęcznienną, orkiszową, albo ryże podrasowane jakimś dobrym olejem (np. lnianym) z poduszonymi warzywami ...
z kolei kaszki - manna, ryżowa, amarantus dobrze się komponują z poduszonym bananem, wiórkami kokosowymi (najlepiej ekologicznymi), siemieniem lnianym itp.
jak komuś chce się bawić to można upiec ciasteczka szczurze - na jakiejś dobrej, pełnowartościowej mące z wsadem jaki wyobraźnia podpowiada ;)
wszelkiego rodzaju orzechy i pestki też oczywiście

jednak masła ani śmietany bym nie polecała (ew. małe ilości raz na jakiś czas, a to chyba nie podtuczy szczura) - masło obciąża wątrobę i oprócz tłuszczu nic nie wnosi, a śmietana może wywołać biegunkę i też jest ciężkostrawna
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: sylwiaj »

a czy zamiast upichcic ciastka moge jej dac np ciastka owsiane lub LU?
zaraz do sklepu lece po jakies nowe kaszki i gerberki...:) moze spróbujemy jakiegos nowego ryżu;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: ol. »

niestety nie wiem co tam te Lu mają w składzie, pewnie ciut można dać, ale ze względu na zwartość cukru i pewnie co najmniej substancji spulchniających, elementem diety raczej nie powinny być, bardziej smakołykiem
(w ciastkach które sama piekę jest tylko mąka, woda i wkład - warzywny, owocowy, orzechowy/bakaliowy -nic zbędnego, nic sztucznego, a sam wypiek zajmuje 15 min, można napiec więcej i zostawić do wyschnięcia - ciastko staje się wtedy znakomitym gryzakiem do ścierania zębów)

zapomniałam jeszcze wymienić owsianki tj. przeróżne płatki zbożowe (naturalne, nie nestle-syfek ;) ), ugotowane na wodzie i wymieszne z jakimś owocem który szczury lubią (słodkie starte jabłko, gruszka, jakieś drobno pokrojone egzotyki - ananas, mango, w sezonie - truskawki, maliny, jagody...)

zasadą w podczuczaniu, moim zdaniem, powinno być - powoli ale wartościowymi składnikami, a nie za wszelką cenę tłuszczami i pustymi węglowodanami, a także to żeby nie zaginać parolu na szczurach młodych, których szczupłość jest naturalną kompleksją a nie wynikiem choroby, chorowitości czy zagłodzenia, takie - przyjdzie czas to się ustatkują i przybiorą gdzie będzie potrzeba ;)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: sylwiaj »

dobrze ze nie kupiłam w końcu LU:) kupiłam nowe gerberki których w zyciu nie spodziewałam sie kupic i 3 smaki kaszki z mlekiem modyfikowanym:) zobaczymy co dalej dzisiaj robie kotleciki wołowo-indycze jak nie zje to chyba jej tyłek złoje;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: sylwiaj »

mam pytanko jak długo po zamrożeniu można przchowywać Nutri Drink?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: zuzka-buzka »

Sylwiaj, no jak najkrócej :) Ja staram się trzymać nie dłużej niż miesiąc.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Dieta tucząca dla zbyt chudych

Post autor: tuśka »

moja szczurcia przez ostatnie tygodnie cały czas choruje :-\ zaczęło się na zwykłym przeziębieniu, potem znowu wróciło mimo leczenia, dostała antybiotyki. za kilka dni znowu zachorowała, tym razem na zapalenie płuc :-[ jakoś wyszła z tego ale od 3 dni znowu jest chora. no ale do rzeczy. przez te ciągłe chorowanie strasznie dużo i szybko schudła. ważyła przedtem lekko ponad 400g a teraz nie wiem czy waży nawet 300g :( a jest dość masywna i nawet przy tych 400g nie wyglądała na grubą, więc teraz wygląda jak chodzące nieszczęście... od kilku dni próbuję ją podtuczać ale bez większych efektów. szukałam nutri drinka- nikt nie widział, nikt nie słyszał... załamka. próbowałam patentu z odrobiną czekolady-nic, powąchała i poszła. nawet pestek nie chce jeść o.O
jedyne co by jadła to kaszki dla niemowląt. i tu pytanie jak długo mogę je podawać ? mogę codziennie ? bardzo tez smakuje jej mleko zagęszczone ale to daje z umiarem, co kilka dni.
co mogę jeszcze dawać ? od razu mówię że mięsko i inne rzeczy wysokobiałkowe odpadają. Lusie łatwo przebiałczyć i jedynie raz w tygodniu może dostać porcję takiego białka. macie jakieś pomysły co można dać wysokoenergetycznego ale niskobiałkowego oprócz makaronów itp ?
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”