Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Magdonald »

Jeśli chodzi o ryby, to w jakiej postaci? Tym morskim mrożonkom z marketów, hodowanym na skalę masową (mintaj, panga, łosoś itp.) raczej nie ufam. Słyszałam, że są bardzo toksyczne i chemiczne dla ludzi, a co dopiero dla takich małych szczurków... ::) Bezpieczniej jest więc jadać nasze polskie makrele, szprotki i inne. Jednak ciężko jest, przynajmniej w moim przypadku, dorwać gdzieś teraz świeże. Dlatego chciałam zapytać jak jest w przypadku ryb wędzonych? Nie zaglądałam im nigdy "do środka", ale wydają się być dość słone w smaku. Nie zaszkodzą szczurkom?
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

Wędzone się nie nadają, maja za dużo soli, dym wędzarniczy za zdrowy też nie jest. Do tego większość ryb teraz jest sztucznie wędzona, chemiczny aromat i trochę barwnika.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Magdonald »

Ok, więc jeśli ryby, to jakie w jaki sposób przyrządzone?
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

Na parze lub ugotowane w niewielkiej ilości wody, bez przypraw i soli.
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: iwciunia11 »

A co jezeli chce upiec ciasteczka, ktore moga zjesc ludzie i szczury ?
Podam skladniki :
maka ( to szczury moga jesc, wiec zostaje)
jajko (zostaje, moga zjesc)
maslo (nie jest wiele wiec zostaje, moga zjesc)
cukier ( moze zmieszam pol na pol - miod - cukier ? mogloby byc ?)
proszek do pieczenia - bez niego daloby sie upiec ? Jak nie to czym zoastapic - zeby szczury mogly zjesc.

Oczywiscie nie bede dawac im tych ciastek codziennie, chodz przyznam, ze szczurke przydaloby sie troszke utuczyc ! Nie mam wagi,m ale tluszczyku, ani widocznych miesni nie ma. Wiec jak ? daloby rade jakos to upiec ? Pytam bo nie chce mi sie piec osobno ciatsek dla ludzi i szczurow.

Prosze, nie mowcie mi, ze to bezwartosciowe i nie warto podawac - szczury moga to zjesc od czasu do czasu ;D. I nic im sie nie stanie. I tak jak juz wczesniej mowilam nie chce im tego podawac dzien w dzien, raz na tydzien taki przysmaczek - jedno ciasteczko na pol :D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
gwiadonos
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:37 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: gwiadonos »

Mój szczurek porwał ogryzek po jabłku i znalazłem tylko wióry. Może zjadł sam, może z drugim i nie wiem, czy pestki z jabłek im nie zaszkodzą - chodzi mi o ten kwas pruski ???
Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Nikolka »

a ja się chciałam zapytać bo nie wiem gdzie. Kupiłam ogonkowi taki napój witaminowy i nie wiem czy go dolewać do wody czy podawać zamiast wody?? ???
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Arau »

Jaki napój? Ludzki?
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Nikolka »

Arau pisze:Jaki napój? Ludzki?
hehe dobre :D No coś ty chodzi mi o taki specjalny dla gryzoni. jest w sklepach zoologicznych ;D
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Izold »

Nikolka pisze:
Arau pisze:Jaki napój? Ludzki?
hehe dobre :D No coś ty chodzi mi o taki specjalny dla gryzoni. jest w sklepach zoologicznych ;D
Taka... jakby zwyczajna woda? O ile dobrze pamiętam, prostokątna butelka, chyba zielony korek?
rocieńcz. :)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Nikolka »

tak zielony płyn w środku Vita drink firmy Vitakraft. Tylko że na opakowaniu nie pisze że dolać do wody :-\ A ile tego wlać na 1 nie duże poidełko??
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Izold »

Miałam to, raz dałam po prostu poidło, tak po prostu, na czysto tego płynu, ale nie ruszyli, ech. Metodą prób i błędów doszłam do własnej "mieszanki" - 1/3 płynu - reszta woda, zwyczajna mineralka. Też miałam nieduże poidło, piły już ładnie. :)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Nikolka »

dzięki wielkie za poradę :) :-*
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: katkanna »

A wiecie co, ja zgłupiałam. Moje żarłoki jedzą praktycznie tylko warzywa, owoce, suchy chleb i naturalne ziarna, czasem jajko lub twarożek. I ostatnio dupki im zrudziały! I teraz nie wiem, co jest w diecie nie teges? :(
Ewónia®
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 6:05 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Ewónia® »

a propos ryb - moje szczurzyczki uwielbiają w formie gerberka (ryba z warzywami).... Swoją drogą właśnie dzięki gerberkom moje maluchy nauczyły się, że ok. 21.00 następuje powrót do klatki. Teraz już nie muszę ich szukać po całym pokoju, tylko same czyhają w pobliżu klatki na ulubione żarełko (daję im pół słoiczka na 3 szczurki)
Trzy siostry-ślicznotki: Szanta (pieszczotliwie zwana Tusią), Czarka i Ginny
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”