Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Chyna pisze:
Blanny pisze: Bo moim zwykły beaphar nie wchodzi, ale care+ to nosem wciągają.
Ty pijaczyna, one narkomany, co za "rodzinka".

Sorry za offtopik, nie mogłam się powstrzymać... :D

Odezwała się ta, co wącha sałatę.. ;D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Lusia »

moje szczuraski jedzą Versele Laga bardzo im smakuje, ładnie pachnie i ma rożne fajne składniki;]
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gruszka1990 »

Witam,

Chciałabym się zapytać gdzie w Poznaniu mogę dostać karmy Beaphar lub czy są tu jakieś sklepy zoologiczne warte uwagi bo dzisiaj wybrałam się na trip po caaaałym mieście i w jednym jedynym sklepie znalazłam produkty powyższej firmy i to nie mieli karmy dla szczurów... Pytam bo moje maluchy nie jedzą Veresele-Lagi (próbuje je do tego przekonać ale bez skutku... ) a niedługo wyjeżdżam na parę dni i zostawiam je pod opieką mojej współlokatorki i przecież muszą coś jeść;) Wybaczcie proszę jeśli bym taki wątek, ale jedyne co mi wyskakuje na "zoolog" i "Poznań" to produkty herbal Pets a mnie to nie interesuje.. Wiem, że w Malcie bywają te karmy. Tak myślę, czy są jakieś inne zoologi, gdzie można może kupić taniej albo innych marek? Tima Rattima lub jakieś inne które nie są z Vitapolu, Animalsa lub VitaKraftu. Zamówiłabym w necie ale jeśli ktoś ma jakieś dojście w PŃ to chętnie skorzystam ;) Pozdrawiam!
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Astry »

W King Crossie Beaphar jest na pewno, w ogóle mają dość duży wybór karm, ale sprzedają zwierzaczki niestety, więc osobiście staram się tam nic nie kupować.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

gruszka, na pewno macie tak Kakadu w jakimś Centrum Handlowym. Powinien tam być beaphar (nawet jak nie care+, to chociaż ten zwykły).
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gruszka1990 »

pracuje w King Crossie i jestem tam co weekend i mają tylko VL, chyba że coś przeoczyłam albo bardzo rzadko jest. Już sama nie wiem co mam kupować, moje dziewczyny nie jedzą żadnych chrupek, kółeczkek itd tych takich na kształt karmy dla kota/psa, tylko kukurydzkę, słonecznik a potem cała karma idzie do kosza...
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Astry »

Oo, a to dziwne, bo zawsze jak tam jestem to mają beaphara, ale jak już wspominałam rzadko tam bywam. No ale fakt, w Poznaniu ciężko znaleźć dobrze zaopatrzony sklep, jeśli chodzi o jedzonko
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Czy ktoś daje szczurom http://animalia.pl/produkt,14051,105,Ve ... plete.html lub http://animalia.pl/produkt,16678,105,Ve ... ature.html ? Szczególnie tym pierwszym jestem zainteresowana. Jedzą wszystko z ochotą?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

co do pierwszego to nie wiem, ale co do ochoty to nie mają wyboru bo to granulat więc wszystko takie same ;) ale czytałam pozytywne opinie, że szczury chude nabierają po tym masy a grube chudną
a jeśli chodzi o rat nature to moja pierwsza szczurzyca się tym zajadała, wszystko znikało, a obecnie dziewczyny miały raz tę karmę gdy mi się tima skończyła i raczej słabo jadły, dużo lądowało po kątach zasikane :P no i zdaje się ta karma jest dość kaloryczna więc jeśli masz w stadzie grubaska jakiegoś to odpada
edit: zapomniałam dodać, że mi się rat nature ze wszystkich karm najbardziej podoba, najlepiej wygląda, pachnie, ma fajny skład, ale szczury moje gardzą
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Ja Rat Nature kupuje :) ... Znika prawie wszystko.. ;]
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gruszka1990 »

Ja kupiłam moim dziewczynom pierwszy raz Rat Nature i powiem szczerze wyjadają tylko ziarenka, ryż itd a zostawiają przede wszystkim chrupki i te kwiatki co tam są... Nie jestem zadowolona, bo niby wydawało się że dobra karma itd i też nie tania a one nic, może leżeć w misce 3 dni to nawet nie zjedzą większości. Ostatnio kupiłam mieszkankę Versele-Laga na wagę (widziałam ze jest dużo nasionek i pestek) to o wiele bardziej im smakuje. Ale kupiłam bardzo malutko, tylko na spróbowanie bo wydaje mi się że to była mieszanka tak ogólnie dla gryzoni, a skąd mam wiedzieć czy szczurom to jest wystarczający pokarm... Może ktoś mi podpowie? Jeśli faktycznie zasmakują to czemu nie kupować? Tylko chcę żeby moje maluchy dostawały wszystkie składniki jakie są im potrzebne.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Dziękuję bardzo wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. :)
Czyli Rat Nature odpada u mnie, bo mam właśnie jednego spaślaka, którego chce troszkę odchudzić, a przy tym nie głodzić. No i widzę głosy, że nie jest wszystko wyjadane.
Spróbuję chyba z tym granulatem (bo granulat beaphara im najbardziej smakuje, jak już wspominałam). Przejadę się jutro/pojutrze kupić jakąś małą paczkę na spróbowanie i zobaczymy.
Jeszcze raz wielkie dzięki. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zuzka-buzka »

Ja mam 1kg granulatu Versele Laga.
Mogę dać szczurom? Kiedyś go kupiłam... Docelowo był dla myszy, ale nie żarły. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ale masz granulat dla myszy czy szczurów?
Myślę, że jak granulat dla myszy dasz szczurom, to nic im się nie stanie. To pokrewne zwierzaki. Zresztą, jest nawet karma pro 'dla myszy i szczurów'.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zuzka-buzka »

No właśnie na tym granulacie pisze "Granulat dla szczurów i myszek"
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”