Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Newbie »

u mnie Tima schodzi calutka :)

no, ale moje baby nigdy wybredne nie były :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Maguda
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Maguda »

Ja te kwadraciki z Timy musze sama wybierać, bo Mydża takie śmierdzące kupy po nich wali, że shock! Dlatego myślałam nad zmianą Timy na Ucztę, ale jeśli mam później pół wora wywalać do kosza niezjedzonych ziaren to bez sensu taka zamiana :-\
Moje szczurzyska: Mydża czyli El Grubasso i Wkrętka zwana Pyrtusiem ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30095
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klauduska »

moi to jedli.. ja muszę im Timę mieszać, bo sporo zostawiają jednak i do wywalenia było [za to ptaki pod blokiem uciechę miały...]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

U mnie Tima schodzi pięknie. Ostatnie zostają takie (mięsne chyba) kwadraciki. To zazwyczaj na drugi dzień. Dopiero po ich zjedzeniu dostają nową, z tym, że się dranie wycwaniły i je chowają ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Kombinowałam z różnymi karmami dla szczurków, kupiłam kiedyś Supreme Science Selective Rat nie bardzo chciały jeść, potem kupowałam Versele-Lagę Rat Complete też jadły na siłę, a teraz od długiego czasu daję Beaphar Care + Rat i wszystko znika! :) Jedzą bardzo chętnie. Mieszam ją jeszcze z Versele-Lagą Rat Nature i też ładnie wszystko jedzą co bardzo mnie cieszy bo obie karmy mogę dostać w moim mieście w sklepach zoologicznych natomiast pozostałe karmy, które kupowałam musiałam zamawiać przez Internet.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Moje Timę wcinały w całości, kwadraciki co prawda na końcu, ale też schodziły - zostawały tylko łupinki po nasionkach. Zmieniłam na Ucztę i sporo tej pszenicy, czy co to tam jest, zostaje w misce :/ Przez to mam wrażenie, że worek Uczty schodzi mi szybciej, niż tyle samo Timy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klauduska »

dlatego ja właśnie mieszam obie. drażnią mnie te kwadraciki, które zostają, bo ich w paczce jest od cholery. poza tym w Timie mi się nie podoba zapach, a Ucztę jak się otworzy to aż mniam :D
ja jeszcze Wellness do tej mieszanki dodaję
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ale Ty mieszasz, bo wkurza Cię Tima, a ja raczej byłabym skłonna mieszać, bo wkurza mnie Uczta :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Zastanawiam się co myślicie o Rat Complite V&L? Znalazłam kilka zdań na temat tej karmy w tym wątku, ale nie było jakiś konkretnych opinii.
Jak ją stosować? Jako karmę właściwą, czy lepiej jako dodatek do własnej mieszanki?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

Chodzi Ci o granulat Rat Complete? To jest karma podstawowa. ;) Nie wszystkie ogony ją lubią, ale jest jak najbardziej pełnowartościowa. ;) Jeśli Twoje ogonki w niej zasmakują, to jak najbardziej polecam. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Tak, chodzi mi o granulat ;)
Dzięki wielkie za odpowiedź :D Jeszcze troszkę poczekam, aby dowiedzieć się czy ogony ją polubią ale dobrze wiedzieć, że warto.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

może oni coś zmienili w tych kwadracikach w timie bo u mnie też schodzą na końcu, a kiedyś chętnie je jadły. z resztą przerzucę się w całości na ucztę szczura bo tima jakoś z wyglądu też się ostatnio pogorszyła.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczka1-13 »

O to dziwne. Bo mi te kwadraciki normalnie zchodzą. Nie zostają jako ostatnie. Znika wszystko. W misce pozostają tylko jakies łupinki. Co prawda ja jeszcze to mieszam z VL Rat Nature i Selective. Zjadają wszystko.
Obrazek
Klikać
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

U mnie któryś z młodzieży zjada te kwadraty (nie wiem dokładnie który), ale Nero, Dante i Jim nawet ich nie tkną jak ich przegłodzę. Wolą wtedy papier wcinać niż te kwadraciki.. :-X Więc po prostu je wywalam z ich misek razem z łupinami albo przekładam młodzieży do miski. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Moje psy zakochały się w tych kwadracikach ;D
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”