Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Karma doszła, już dałam im do michy. Nie wiem czy byli aż tak głodni(nie głodziła ich! przysięgam) ale gdy wleźli do klatki nie mogli oderwać się od michy. Nie zauważyłam zatrważającej ilości ziaren. Tak normlanie :)
Musiałam popakować to w słoiki bo mi tą karmę cholera weźmie :P
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

alken, ja mniemam, że ta powtarzalność może być spowodowana tym, że nie wszystkie szczury jadają ziarna, ale do ziarna ekspandowanego/ekstrudowanego już chętniej się doczepią ;) Poza tym ziarno samo w sobie potrzebne jest szczurom do ścierania zębów (?). Natomiast skladniki z tych produktów pochodzenia zbożowego są łatwiej przyswajalne, mają lepszą strawność...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

jestem bezsilna, one już żadnej ale to żadnej karmy nie chcą jeść
wypróbowane były :
beaphare
tima rattima
versele laga pro mouse
versele laga na wage
zwykłe karmy pakowane w przeźroczyste opakowania

jedyne nasiona jakie im wchodzą, to są muesli. tylko to im teraz sypie, nie wiem czy po prostu sypać im to muesli mieszająć z kółeczkami szpinakowo marchewkowymi z jr farmu(to uwielbiają) czy dalej wydawać majątek na karmy.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

A próbowałaś Uczty?
jesli nic nie jedzą, to nie pozostaje ci nic innego jak sypać to muesli. Nie jedzą nawet jeśłi nie dostaną nic innego przez dłuższy czas? Dziwny przypadek ???
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Szczur się nie zagłodzi na śmierć. Jeśli nie je NIC to znaczy że jest rozpieszczony. Nasypać karmę do miski i nic nie dawać dopóki karma nie zniknie. Będzie głodny, zje to co ma.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

tak, one jakby brzydza sie ta karma. czesto jest tak ze chyba w ramach buntu wywalają miseczke i rozsypują karme po całej kuwecie.
nie próbowałam, poluje już na JR farma u nas od dawna ale ciagle mówią w sklepach że nie dochodzi
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Z podłogi też mogą zjeść :)
Mi Yuki wszystko wysypywała, to przykręciłam miskę do klatki.

Nie może być tak ze szczur je samo musli, bo skończy się to problemami zdrowotnymi. Nie ma że się brzydzą. ... skoro wszystkie szczury jedzą i się nie brzydzą to te też się nauczą.

Miałam na tymczasie samiczki które jadły tylko czekoladę i chleb. Miałam je tak karmić ? Dałam karmę do miski i 3 dni nic nie zjadły ... po 3 dniach zaczęły jeść wszystko co dostaną.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Żeby nie wywalały kup ciężką miseczkę, np. porcelanową. Ja mam dużoą, dla kota i nawet jak siadają tyłkiem na brzegu to się nie przewraca.
Jesli zamówisz karmę w necie to wyjdzie ci taniej niżw sklepie, bo sklep oprócz ceny producenta dodaje od siebie, żeby zarobić. Więc niemusisz czekać aż do sklepu sprowadzą :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

noovaa pisze: Miałam na tymczasie samiczki które jadły tylko czekoladę i chleb. Miałam je tak karmić ? Dałam karmę do miski i 3 dni nic nie zjadły ... po 3 dniach zaczęły jeść wszystko co dostaną.
moje najmłodsze dwie panny, wzięłam je do siebie kiedy miały 4 miesiace, były przyzwyczajone do jedzenia tylko chleba z masłem, ziemniaka z obiadu. nie jadły ani karmy, ani warzyw czy owoców. dałam karmę do miski, nie jadły przez parę dni, potem zgłodniały i zjadły do ostatniego ziarenka. teraz każdą karmę skubią :)
to jest najlepsza metoda.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

Ja ostatnio kupiłem chłopakom nowy Vitapol Premium line na początku zero wysypywania z miski aż byłem zachwycony, z czasem zaczęły wybierać,ale jak już wybiorą i nie maja co jeść to jedzą to co zostało ;) Ogólnie karma mi się spodobała bo ziarna sa dodatkiem a nie jak w zwykłym Vitapolu głównym składnikiem. Ale szukam dobrej karmy ale tańszej bo 14.90 zł za 750g przy dawaniu im 2 razy dziennie do średniej i malutkiej miseczki to ja z kasa nie wyrobie. Jak do mnie przybyły miały kupiony zwykły Vitapol, ale co czytam to gorsze opinie,chociaż chłopaki jedli jakoś. I tu jest pytanie bo każdy szczur lubi co innego setek jest tych karm polecanych a ja ciągle nie wiem co. Ostatnio w zoologu widziałem karmę pakowana w przezroczyste opakowania i człowiek widzi co jest w środku nie pamiętam po ile taka paczuszka i nie wiem czy to nie wypróbować?
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Najtańsze i najlepsze karmy to Tima Rattima i Uczta dla Szczura - do kupienia na zooplus.pl. Cenowo wychodzi 11-14 zł za kg, karmy są bardzo dobrej jakości i szczury chętnie je jedzą.
Co do karmy w przezroczystym opakowaniu - musiałbyś się przyjrzeć, co tam właściwie jest albo przeczytać na opakowaniu. Suche zboże nie powinno być głównym składnikiem, bo szczury nie chcą go jeść. Nie może być też chrupek w jaskrawych kolorach.
Jak do mnie przybyły miały kupiony zwykły Vitapol, ale co czytam to gorsze opinie,chociaż chłopaki jedli jakoś.
Dzieci też chętnie jedzą chipsy, co nie znaczy że powinny być nimi żywione ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Uczta wychodzi 13 zł/kg
Tak patzrę. Ty mając dwa szczury sypiesz im do miski dwa razy dziennie do dwóch miseczek? Ja też mam dwóch panów i sypię im garść wieczorem i tak starczy im do nastepnego wieczora. Kiedyś sypała im więcej, oni to zjadali(część zostawiali ofc) i tyli. A ja nie wyrabiałam finansowo.
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

macik001 tak sypie im dwa razy dziennie( a w sumie dosypuje do tego co jest w misce) do dwóch misek,jednej takiej średniej dla gryzoni drugiej naprawdę takiej malutkiej ze ledwo się przechyli torbę z jedzeniem już trzeba skończyć. A sypie im 2 razy dziennie bo nie zawsze mogę im w ciągu dnia dać np gerbera,albo ryz czy makaron, czy jakieś ziemniaczki itp. Wiec raczej w zoologach takiej taniej i dobrej karmy nie dostane tylko internet :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Gadom »

I co do dobrych i tanich karm wszystko fajnie ale jeszcze przesyłka z 15 zł ;/
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Zbieramy się na forum w kilka osób... oczywiście mieszkających blisko siebie. Robimy wspólne zamówienie, za minimum 100zł - wtedy wysyłka jest gratis.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”