Beaphar CARE +

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Beaphar CARE +

Post autor: Lulu »

Po dłuższej przerwie w zaszczurzeniu poczułam się trochę jak nowicjuszka kiedy wybierałam karmę dla nowych szczurków ;) nasze poprzednie stado było strasznie wybredne i już na wstępie bałam się, że jeżeli kupię np. Versele Lagę to znowu większość karmy zostanie nieruszona. Z Xtra Vitalem było trochę lepiej, ale też nie znikało wszystko. W końcu wzięłam też karmę Beapharu, tyle, że nie Xtra Vital, a Care +.
Widzę, że karma była wspominana w innych tematach, jednak z jakieś powodu nie ma swojego własnego topiku :o zakładam go by to zmienić, bo wiem, że sama przed zakupem tej karmy chciałam do takiego tematu zajrzeć.

Ze strony producenta:
Obrazek
CARE + SUPER PREMIUM POKARM DLA SZCZURA

Care+ Rat to wyjątkowo smaczna, doskonale zbilansowana, pełnoporcjowa sucha karma dla szczurów. Receptura karmy została opracowana przy współudziale lekarzy weterynarii, dietetyków i hodowców szczurów. Specjalny proces produkcji (ekstruzja) zapewnia wysoką przyswajalność białka, eliminuje z diety bakterie, pleśnie i wirusy, czyniąc z tego produktu zdrowy, bezpieczny i pożywny posiłek. Każda granulka karmy ma identyczny skład, dzięki temu całkowicie wyeliminowano zjawisko selektywnego wyjadania tylko pewnych składników. Zwierzęta wyjadają pokarm prawie w całości i nie pozostawiają resztek, a właściciele mogą być pewni, że wszystkie niezbędne substancje zostały dostarczone do organizmu. Szczury wymagają dostarczenia białka z obu źródeł – zarówno pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Białka zawarte w karmie posiadają wysoki poziom aminokwasów egzogennych istotnych dla prawidłowego kształtowania mięśni. Care+ posiada niską zawartość tłuszczu oraz zbilansowane proporcje kwasów tłuszczowych Omega 6 do Omega 3. Karma zawiera składniki naturalne jak Echinacea, Spirulina i Yucca schidigera oraz minerały w formie chelatowanej. Zestawienie FOS & MOS korzystnie wpływa na funkcjonowanie flory jelitowej. Różnorodność i bogactwo składników, z których wyprodukowano Care+ Rat sprawiają, że to szczególny, wyjątkowy, doskonale zbilansowany pokarm dla Twojego szczura. *FOS – fruktooligosacharydy **MOS - mannooligosachaydy Zalecenia dotyczące żywienia: Szczury uwielbiają zachowania rutynowe, dlatego regularne karmienie ich, zawsze o tej samej porze dnia, jest szczególnie zalecane. Szczury natychmiast zaczną wyjadać nową karmę. Mimo tego w pierwszych dniach podawania należy bacznie obserwować zwierzęta i jeśli to konieczne należy mieszać Care+ z dotychczas podawanym produktem. Szczur zjada około 8 g karmy dziennie na każde 100 g m.c. a to oznacza, że przeciętny szczur zjada od 15 do 17 g karmy na dobę. Należy podawać codziennie świeże pożywienie i czystą wodę do picia. Składniki: ziarna zbóż, produkty pochodzenia roślinnego (Yucca schidigera min. 0,2 %, Echinacea min. 0,05 %, MOS 133 mg/kg, FOS 98 mg/kg), ekstrakt białkowy z warzyw, nasiona, minerały, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, drożdże, glony (Spirulina min. 0,01 %). Analiza: białko 22,5 %, tłuszcz 5 %, włókno 4,5 %, popiół 5,1 %, wilgotność 10,2 %, wapń 0,89%, magnez 0,24 %, sód 0,26 %, potas 1,07 % , fosfor 0,67 %, wit A 13.900 j.m./kg, wit D3 1.840 j.m./kg, wit E 158 mg/kg (w tym 50% jako octan D-alfa-tokoferolu), miedź 23,3 mg/kg.
Ja za 700g zapłaciłam niecałe 25 zł. Szczury jedzą ją ponad miesiąc i jedno mogę powiedzieć: z miseczki faktycznie znika absolutnie wszystko :D

Ktoś jeszcze jej używa? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Beaphar CARE +

Post autor: greenfreak »

Ja kiedyś trochę od Devony dostałam do wypróbowania, to rzuciły się jak dzikie, a karma nawet jak dla mnie fajna, świetnie pachnie, chrupka jakaś :) Ale szczerze, to totalnie bym zbankrutowała na tym. 20parę zł za 700g, a nie sądzę, aby moje potworzaki jadły to dłużej niż tydzień...
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Beaphar CARE +

Post autor: `naatka »

bardzo mnie kusi ta karma, niestety 25 zł miesięcznie + jakieś 50 zł na weta, żwirek, i dodatki typu dropsy to dla mnie za dużo :p
ja za zwykłego Xtra Vital płace 14 zł i nienarzekam na jakość oraz znikanie z miseczki.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Cyklotymia »

Faktycznie drogie, ale moje jadły to z chęcią. Poza tym tak ładnie pachniało że sama bym się skusiła :)
dzastaaa
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:08 am

Re: Beaphar CARE +

Post autor: dzastaaa »

Moje ogony uwielbiają. Podaję na zmianę z VL Rat complete i PRO. Jestem zadowolona z wszystkich trzech karm, ale nie ukrywam,że ta z miseczki znika najszybciej. Cena wysoka i ciężko byłoby mi kupować ją za każdym razem, ale raz na jakiś czas;) a pachnie naprawdę pięknie
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Beaphar CARE +

Post autor: `naatka »

gdyby tak zakupić opakowanie 250 g i mieszać ze zwykłym beapharem + VL cripsy to czemu nie.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Afera »

Ja karmię swoje szczury tą karmą. Mieszam ją z VL rat nature. Moje szczury uwielbiają tą karmę - z miski znika wszystko w piorunującym tempie, a VL jednak zostaje zjedzona na samym końcu, chrupki z VL nie raz leżą dotąd aż je wywalę...
Super pachnie, ogonkom bardzo pasuje. ;) Lubią ją najbardziej ze wszystkich karm, które dawałam.
Tylko trochę mam wyrzuty sumienia, że mają do wyboru tylko chrupki i nie mają żadnych innych dodatków, dlatego mieszam z VL.
Co Wy mówicie, że dajecie 25 zł za 700 gram ? Ja daję 19.90. :P
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Lulu »

Aferson pisze:Co Wy mówicie, że dajecie 25 zł za 700 gram ? Ja daję 19.90. :P
O, gdzie znalazłaś tę karmę w tej cenie? :D

Ja kupuję na Animalii (jest mi najwygodniej, bo od razu biorę ściółkę kukurydzianą i wszystko mi przywożą pod drzwi ;) ) 700 g za 24,62 zł, ostatnio zauważyłam ją na planecie zoo za 33,86 zł. Jednak we wszystkich sklepach internetowych, cena wynosi ok 25 zł (czasami odrobinę mniej, albo więcej), taniej jest jedynie 250 g...
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Afera »

W sklepie zoologicznym za rogiem. :P W centrum zoologicznym w Radomiu, także mam na miejscu, na tej samej ulicy co mieszkam. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Afera »

A dokładnie tutaj, w tym sklepie: http://c-z.pl/?d=1&p=3
9 duszyczek za TM [*]
pantera5126
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:24 pm

Re: Beaphar CARE +

Post autor: pantera5126 »

A podajcie linka, gdzie to można kupić przez neta.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Afera »

http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/4303
http://petfarma.isu.pl/?id=pokaz_produkt&id_prod=88935
Tutaj masz linki. Trochę drogo wychodzi przez Internet... ja płaciłam w sklepie 39 zł a tutaj jest za najmniej 43 z groszami i do tego przesyłkę trzeba doliczyć.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Dulcissima »

Cyklotymia pisze:Faktycznie drogie, ale moje jadły to z chęcią. Poza tym tak ładnie pachniało że sama bym się skusiła :)

haha.. od czasu do czasu kupuję moim jako smakołyk, ostatnio spróbowałam - jest całkiem smaczna ::)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Beaphar CARE +

Post autor: Afera »

Moje to się pozabijać chcą za tą karmę. :P Jak ją lubią to im kupuję... ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Beaphar CARE +

Post autor: tahtimittari »

Lepszej jeszcze nie miałam :) Najmniej lubią te zielone pałeczki,ale też w końcu znikają.
Akurat mi się kończy - a mam problem ją dorwać teraz, akurat ją kupowałam nie we Wroc, a tu w sklepach nie widzę, w hurtowni nie było, a ze stronek mi się nie chce zamawiać :P Ale Jordan mi wskazał miejsce, gdzie powinna być, więc mam nadzieję, że nie będę wracać do VL :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”